Jak na daně či účetnictví? Nově poradí i Podnikatelův rádce od mBank
Jako další z bank spustila mBank speciální stránky zaměřené na malé a střední podniky. Její Podnikatelův rádce usnadní novým i stávajícím podnikatelům s orientací v byrokracii a pomůže snížit strach z podnikání.
Web Podnikatelův rádce vznikl na základě víc než dva roky trvajících hloubkových rozhovorů s desítkami podnikatelů a průzkumů, ve kterých s mBank sdílela názory víc než tisícovka podnikatelů. Za jeden ze zásadních problémů v nich označili administrativní zátěž a nedostatek informací.
„Zjistili jsme, že pro podnikatele je často zdrojem veškerých informací účetní. Dále se radí s rodinou a přáteli. Na banky by se obrátilo jen minimum z nich,“ říká Martin Podolák, zástupce generálního ředitele mBank Česká republika s tím, že právě to chce banka změnit.
„Podnikání je náročná cesta plná výzev a překážek, proto podáváme pomocnou ruku. Připravili jsme webovou stránku Podnikatelův rádce, kde chceme malým podnikatelům poskytnout expertízu, znalosti, tipy, triky a inspiraci, jak ještě více rozjet byznys,“ dodává Podolák.
Stránky jsou určeny začínajícím podnikatelům i těm s už zavedenou živností. Rady v podobě článků, dokumentů či slovníčku pojmů jsou zdarma dostupné všem, klienti mBank se však mohou těšit třeba na výhody v podobě slevy na konzultace v oblasti digitalizace podnikání.
Hledáte výhodný firemní úvěr? Klikněte ZDE.
Aktuálně stránka obsahuje více než 300 článků, které jsou rozdělené do osmi kategorií a třiceti tematických okruhů. Další texty budou podle banky přibývat každý týden. Připravuje je dvanáct odborníků. Projekt vznikl ve spolupráce se společnostmi Seyfor a Mastercard.
mBank ovšem není první česká banka s podobným projektem. Svůj web Průvodce podnikáním má například ČSOB, Komerčka má Rádce pro podnikatele, řadu tipů najdete v Akademii podnikání od České spořitelny.
TIP: Pokud vás zajímají rady o podnikání, zabrousit můžete i do seriálů na Finmag.cz:
Zaujali jsme vás? Pokračujte...
Nižší zdanění práce? Líbivý návrh NERV, který se zatraceně nepovedl
Pomáháme roztlačit těžkou káru podnikání, říká investor Michal Tesař
Prachy, nebo krach? Otestujte si, jestli víte, jak na podnikání
Kdy je sport skvělým byznysem a kdy ne? Čtěte v novém Finmagu
Je sport dobrý byznys? Bezpochyby. Když ale je řeč o olympiádě, není to tak jednoznačné. Pořadatelská města totiž stále víc a víc prodělávají. I miliardy dolarů.
SPORTEM K BYZNYSU
Nejlépe placení sportovci? Michael Jordan, Tiger Woods, Christiano Ronaldo… • Proč se olympiáda stala globálním černým Petrem? • Jak se vrcholový závodník stane vrcholovým manažerem
BYZNYS JE HRA
„Nenapadlo by mě takovou firmu rozjíždět, kdybych neměl ADHD,“ říká Rosťa Novák o úspěšném Cirku La Putyka. • Proč Elonu Muskovi už není do smíchu • Zachránili barokní skvost, teď chtějí manželé Lazarowitz svůj zámek odkázat státu
Související témata
Související články