Předplatit časopis Finmag

Světový den populace

Kdy slavíme:
Od roku:
1989
Vyhlásil:
UNFPA (Fond OSN pro populační činnost)
Světový den populace
Světový den populace (ilustrační foto) / Zdroj: Růžičková / DALL-E

11. července slaví svátek:

Olga

Světový den populace je celosvětově uznávaný den, který byl zaveden ke zvýšení povědomí o různých problémech spojených s narůstající světovou populací. Tento den se slaví každoročně 11. července. Cílem této události je upozornit na důsledky a výzvy s narůstající světovou populací. Zároveň je to příležitost k rozšíření informací a diskuzi o demografických trendech a jejich důsledcích na lidská práva a udržitelný rozvoj.

Světový den populace byl poprvé zaveden 11. července 1987 Organizací spojených národů (OSN), kdy světová populace překročila hranici pěti miliard lidí. Od té doby je tento den věnován řešení důležitých otázek týkajících se populace, mezi které patří zdravotní péče, rodinné plánování, chudoba nebo rovnost pohlaví.

Tento den upozorňuje na problémy jako je rychlý růst populace v různých oblastech, například péče o zdraví, ochrana prostředí, rovnost pohlaví, chudoba, hlad a sociální nerovnosti. Právě tyto otázky jsou středem pozornosti během světového dne populace. Tento den nabízí příležitost k diskusi a závazkům pro řešení těchto výzev pro udržitelnou budoucnost.

Užitečné otázky a odpovědi

  • Světový den populace vychází na 11. července.
  • Světový den populace vyhlásil(a) UNFPA (Fond OSN pro populační činnost).
  • Světový den populace je vyhlášen od roku 1989.

Text vytvořený umělou inteligencí neprošel redakční kontrolou. Vychází z relevantních zdrojů, přesto si informace vždy ověřujte.

Ohodnoťte tento den

-
0
+

Sdílejte

Související témata

Nejbližší státní svátky

Nadcházející prázdniny

Nejbližší svátky (jména)

Bořek
Markéta
Karolína
Jindřich
Luboš
Martina
Drahomíra
Čeněk
Vítězslav
Po
Út
St
Čt
So
Ne

Konkrétní mezinárodní den?

Nejčtenější články