Úřad práce má nové dotace na IT kurzy pro zaměstnance. Kolik můžete získat?
Úřad práce přispěje zaměstnavatelům na vzdělání jejich zaměstnanců v IT dovednostech. Program je financovaný z evropských peněz. Účastnit se můžou i osoby samostatně výdělečně činné.
Úřad práce České republiky oznámil start nového projektu na podporu získání a rozvoje digitálních dovedností. Program, financovaný z Národního plánu obnovy, se jmenuje NPO – DIGI a zaměstnavatel nebo OSVČ z něj můžou na každého člověka, který vypsaný kurz či školení úspěšně dokončí, dostat skoro 43 tisíc korun.
„Chceme pomoci lidem i firmám vydělávat více a bez růstu kvalifikace to nepůjde. Dotujeme širokou škálu kurzů od úplně základních kurzů digitální gramotnosti přes použití umělé inteligence v běžné praxi až po vysoce specializované kurzy,“ říká o programu generální ředitel Úřadu práce ČR Daniel Krištof.
Nabídka dotace je určená pro zaměstnavatele, OSVČ, zaměstnance, včetně nestátních neziskových organizací, církevních právnických osob, případně obcí, krajů a dobrovolných svazků obcí.
Příspěvek lze čerpat na člověka, který úspěšně absolvuje některý z nabídky kurzů. Minimální rozsah podpořené vzdělávací aktivity je 16 a maximální 80 hodin čistého času.
Příspěvek se proplácí zpětně, počítá se na osobu a absolvované hodiny. Kromě samotného příspěvku na vzdělání je možné dostat příspěvek i na náklady zaměstnavatele, tedy náklady vynaložené na mzdu zaměstnance po dobu účasti na dalším profesním vzdělávání.
Celková výše příspěvku může být na osobu až 42 888 korun a 80 haléřů, pokud bude dotace využita na vzdělávání i na mzdový příspěvek. Pokud se budou peníze čerpat jen na samotnou vzdělávací aktivitu, maximum možného je 21 118 korun a 40 haléřů.
Podmínkou připsání příspěvku je úspěšné dokončení kurzu při minimálně 80procentní účasti na výuce. Účastník musí program absolvovat do konce letošního září.
Podpora se poskytuje na základě písemné dohody s Úřadem práce České republiky. Proplácí se zpětně, po předložení dokladů. Dohodu může s úřadem uzavřít jen zaměstnavatel (nebo OSVČ), a to pouze online na webu Úřadu práce. Respektive – první přihlášení může učinit pomocí digitální identity jen člověk, který funguje jako statutární orgán nebo člen dozorčí rady firmy, případně podnikající fyzická osoba a podobně. Ten pak může přidat i jinou osobu, která bude dál se systémem pracovat.
Po vyplnění nezbytných údajů (informace o firmě systém po přihlášené načte sám) připraví Úřad práce dohodu, kterou už pak stačí digitálně podepsat.
Zaujali jsme vás? Pokračujte...
Kdo chvíli stál, stojí opodál. Tvoříme celoživotní univerzitu pro firmy, říká duchovní otec DoToho!
Změny v pracích na dohodu. Přehled novinek, které se valí na zaměstnavatele
Změny v zaměstnávání dohodářů přijdou později, odklad schválili poslanci
Když je škola soukromou hrou… Čtěte v aktuálním Finmagu
Je čas upravit slavný slogan Komenského. Alternativní formy vzdělávání v Česku bodují a soukromé školy často udávají směr i veřejným školám.
ŠKOLA JE BYZNYS
Do montessori škol Duhovka investovali manželé Janečkovi přes 300 milionů. • Jan Kala do škol Heuréka vložil zase peníze ze svého podílu v eBance. • Proč jsou přesvědčeni, že to bylo to nejlepší, co mohli udělat?
BYZNYS JE HRA
Kdy odejít? ptá se dnes celá generace podnikatelů. • Jak se povedlo Jaroslavě Valové předat SIKO dětem? • Kdy se Zbyněk Frolík rozhodl svěřit Linet manažerům? • A proč v Dino Toys převzali vedení vnuci zakladatele?
Často kladené otázky
O příspěvek z programu NPO – DIGI můžou žádat OSVČ a zaměstnavatelé, včetně nestátních neziskových organizací, církevních právnických osob, případně obcí, krajů a dobrovolných svazků obcí.
Celková výše příspěvku může být až 42 888,8 koruny na osobu, a to tehdy, když se dotace využije jak na samotné kurzy, tak na mzdový příspěvek. Když peníze půjdou jen na úhradu samotného vzdělání maximum je 21 118,4 koruny.
Související témata
Související články
Nejčtenější články
Aktuální číslo časopisu
Když je škola soukromou hrou… Čtěte v aktuálním Finmagu