Předplatit časopis Finmag

Platební terminál zdarma, nebo třeba v mobilu. Kdo nebere karty, prodělá, říká expert

Petr Schwank
Petr Schwank
12. 12. 2024
 6 886
BrandInsight

Bezhotovostní platby, platební terminály, a především inovace s nimi spojené. To jsou hlavní témata dalšího dílu Finmag podcastu, jehož hostem je Lubomír Zeman, obchodní ředitel pro retailovou klientelu v KB SmartPay. Jak se mění svět platebních technologií a jak tato změna ovlivňuje obchodníky i koncové zákazníky?

KB SmartPay poskytuje služby spojené s přijímáním platebních karet v obchodech i na internetu a nabízí řešení pro obchodníky, živnostníky i poskytovatele služeb. Letos mimo jiné představila nový platební terminál nazvaný Saturn, který běží na platformě Android.

„Tento terminál nabízí nejen multifunkční využití, ale i snadnou integraci aplikací třetích stran, jako jsou primárně pokladní či účetní systémy, ale třeba i systémy spravující skladové zásoby. Obsluha pak může přes terminál například udělat objednávku a zároveň ji i zaplatit, “ přibližuje ve Finmag podcastu Lubomír Zeman.

Podcasty na Finmagu

Podcast

Nebaví číst? Co oči nebaví, to uši napraví! Finmag podcast, to je široký výběr témat i zajímavých hostů. Uvařte si kafe, usaďte se, zaposlouchejte se.

Ukažte, co tam máte!

Nové technologie podle něho umožňují obchodníkům nejen spravovat platby snadněji, ale také poskytují lepší ochranu proti potenciálním hrozbám. „Terminály, ať už na platformě Android nebo jakékoliv jiné, podléhají těm nejpřísnějším bezpečnostním požadavkům.  Platby mezi jednotlivými zařízeními jsou šifrované. Neznám případ, že by byl tok informací nějak narušen,“ říká Zeman.

Terminál v mobilu

Rostoucí oblibě se těší i terminály přímo v mobilní aplikaci. V podání KB SmartPay je to řešení Payphone, které umožňuje využít klasické mobilní telefony jako platební terminály. „PayPhone jsme zavedli nejprve pro Android, nově je možné používat náš terminál v mobilu i na zařízeních s operačním systémem od Applu,“ doplňuje Zeman.

Nabízí se tak otázka, k čemu vlastně inovovat terminály jako takové, existuje-li jejich varianta ve formě aplikací, které se jednoduše nainstalují do chytrých mobilních telefonů.

„Je to o rychlosti a četnosti používání. Klasický platební terminál bude vždy rychlejší a obslouží daleko více zákazníků. Payphony nedoporučujeme do provozů, kde je velké množství transakcí za den. Navíc v Česku stále ještě trváme na klasických papírových účtenkách, které ten terminál v mobilu nenabízí,“ přibližuje Zeman.

Platby kartou jasně vedou

V KB SmartPay dlouhodobě sledují tržní trendy a preference zákazníků. „Až devadesát procent zákazníků dnes preferuje platby kartou. Ke svým penězům se totiž většina z nich dostává rovněž bezhotovostně. To znamená, že obchodníci, kteří karty nepřijímají, buď ten obchod neudělají, anebo u nich klient nakoupí méně, než kdyby mohl platit kartou,“ připomíná Zeman.

Tento trend je podporován také projektem „Česko platí kartou“, který nabízí obchodníkům možnost vyzkoušet si platební terminál na 12 měsíců zdarma. Přes čtyři roky fungování projektu má nyní více než 14 tisíc klientů, přičemž 75 % z nich zůstává u využívání terminálů i po roce.

Ačkoliv obliba bezhotovostních transakcí je v České republice vysoká, konec tradičních bankovek se nechystá. „I přes rostoucí trend digitalizace plateb je jasné, že hotovost zůstane i nadále důležitou alternativou,“ uzavírá Zeman. 

To není všechno. Co dalšího v podcastu uslyšíte?

  • Jaké jsou teď na trhu s platebními terminály největší výzvy?
  • Mají ještě poskytovatelé terminálů obchodně kam růst?
  • Jakou konkurenční strategii používají?
  • Kde všude budeme do budoucna potkávat samoobslužné terminály?
  • Jakými dalšími směry se oblast bezhotovostních plateb ubírá?

Finmag BrandVoice: Partnerem článku je KB SmartPay

Zaujali jsme vás? Pokračujte...

Umění jako jistota v nejistém světě… Čtěte v novém Finmagu

Inflace, politika i snahy o postpandemickou obnovu v posledních dvou letech ovlivnily globální i český trh s uměním. Oba však prokázaly odolnost. V turbulentních časech je umění prostě spolehlivým investičním prostředkem.

Finmag předplatnéZdroj: Finmag

UMĚNÍ JE BYZNYS

Martin Kodl miluje modernu a vede nejúspěšnější aukční dům u nás. • Jakub Kodl se zaměřuje na současnou tvorbu a jeho KodlContemporary zastupuje nejžádanější autory. • Proč rodinný klan Kodlů už 150 let sbírá umění?

BYZNYS JE HRA

Studium molekulární biologie i zážitky z kláštera přivedly Terezu Královou k výrobě mýdel Onwa. • Pro Marka Lefflera bylo otevření prvního ReFresh Bistra návratem na střední školu. • Kde se berou talenty na podnikání?

Ohodnoťte článek

-
-1
+

Sdílejte

Diskutujte

Vstoupit do diskuze
Petr Schwank

Petr Schwank

Tvůrce podcastů a spoluzakladatel a šéf společnosti EP mediální vydavatelství.

Související témata

bezhotovostní platbyBrandInsightbyznysfinanceFinmagplatební kartyplatební terminálplatební terminálypodcastpodnikáníPodnikavé Českotechnologie

Nejčtenější články

Babiš zase povládne, Trump bude vrtat a máslo zdraží. Křišťálová koule Pavla Jégla 2025
Babiš zase povládne, Trump bude vrtat a máslo zdraží. Křišťálová koule Pavla Jégla 2025
Jak dosáhnout německých platů? Španělsko na to dost možná káplo
Jak dosáhnout německých platů? Španělsko na to dost možná káplo
Fidoo útočí na devizový trh, garantuje výhodnější sazby
Fidoo útočí na devizový trh, garantuje výhodnější sazby
Brusel do Česka doručí genderovou revoluci. Bude dalším hřebíčkem do rakve byznysu?
Brusel do Česka doručí genderovou revoluci. Bude dalším hřebíčkem do rakve byznysu?
Zlevní konečně hypotéky? Kam zamíří úrokové sazby v roce 2025 očima expertů
Zlevní konečně hypotéky? Kam zamíří úrokové sazby v roce 2025 očima expertů

Zimní příběh

Měsíční pohlazení

Měsíční pohlazení

690 Kč

Více nabídek

Aktuální číslo časopisu

Předplatné časopisu Finmag

Umění jako jistota v nejistém světě… Čtěte v novém Finmagu

Koupit nejnovější číslo