Články na téma: BrandInsight
Místo sedmi nástrojů jeden. Firmám otevíráme oči dříve, než spadnou do potíží, věří šéf Caflou
Vyvíjejí software pro řízení firem a jejich typickými zákazníky jsou malé a střední firmy s už zaběhnutými procesy. Pomáhají jim s digitalizací těchto procesů, ale také aby se s předstihem dozvěděli o blížících se problémech. „Firmy jsou dnes určitě uvědomělejší, ale zvláště pro malé podnikatele je stále typické, že jedou tak nějak pocitově,“ říká zakladatel manažerského systému Caflou Petr Macek.
Od studia jazyků k výstavní firmě. Zákazníků je dost pro všechny, věří podnikatelka
Majitelka a projektová manažerka firmy ArtenLux Lucie Strechová běžně tráví až deset měsíců v roce na cestách. Podnikání zaměřené na výstavbu stánků na veletrzích úspěšně rozšířila o navrhování a realizaci interiérů. Nápaditá podnikatelka, která mluví několika jazyky, razí heslo, že zákazníků je dost pro všechny.
Skřípete v noci zuby? Příčinou může být špatná psychika i alkohol
Zní to až úsměvně, každopádně s bruxismem, tedy nevědomým skřípáním zubů, se potýká téměř 20 % populace. Tento stav přitom může způsobit dlouhodobé potíže s čelistmi či zuby. „Terapie, která by pacienta od bruxismu zcela osvobodila, zatím není, existují ovšem řešení, jak tyto potíže zmírnit,“ říká Petr Chalupa z Canadian Medical.
Z korporátu k vlastnímu byznysu. Mám větší zodpovědnost, ale i svobodu, říká franšízantka
Dvacet let působila na manažerských pozicích v korporátech, pak se rozhodla změnit směr své kariéry. Jelikož ale nepřicházel ten správný nápad, do světa podnikání se Alena Burešová vrhla jako franšízantka: v Rakovníku otevřela vlastní pobočku Partners Banky. „Ačkoliv mám větší zodpovědnost, paradoxně se cítím svobodněji,“ říká.
Jak si našetřit na důchod? Vyhlídky na ten státní nejsou dobré, varuje investiční expert
Ve světě investic je Martin Luňáček známým jménem. Jako produktový ředitel investiční platformy Portu má na starosti i důchodová spoření a doplňkové investiční produkty. Ví tedy, jak se Češi zajišťují na stáří. Změnila se nějak praxe poté, co česká vláda uvedla doplňkový investiční produkt (DIP)? „Téměř osmdesát procent z peněz uložených v penzijních spořeních se stále nachází ve velmi konzervativních fondech,“ upozorňuje Luňáček v dalším díle Finmag podcastu s tím, že lidé takto fakticky o peníze přicházejí.
Studenty učíme vyhledávat příležitosti. Finanční zdroje se vždy najdou, říká akademik
Koupit, nebo nekoupit? Investice do nemovitostí se dlouhodobě vyplácejí, protože jejich hodnota neustále roste. Jak vyhledávat vhodné příležitosti a shánět na investice finanční zdroje, se naučí studenti MBA programu Real Estates, který právě pilotuje Newton University pod vedením Romana Braunera.
Cena jakékoli nemovitosti do minuty. Kdy se to může hodit?
Žádáte o hypotéku a bankéř vám obratem pošle hodnotu nemovitosti, o kterou máte zájem. Pravděpodobně sáhl do stejné databáze, do jaké můžete nahlédnout i vy. Reálné ceny nemovitostí napříč celým Českem v ní může najít každý, základní informace jsou zdarma. O praktickém využití takových dat jsme se bavili s Milanem Ročkem z Dataligence.
Platební terminál zdarma, nebo třeba v mobilu. Kdo nebere karty, prodělá, říká expert
Bezhotovostní platby, platební terminály, a především inovace s nimi spojené. To jsou hlavní témata dalšího dílu Finmag podcastu, jehož hostem je Lubomír Zeman, obchodní ředitel pro retailovou klientelu v KB SmartPay. Jak se mění svět platebních technologií a jak tato změna ovlivňuje obchodníky i koncové zákazníky?
Praha a krize bydlení? Nevyřeší ji trh ani zakopaný poklad, ukazuje nová publikace
Jak se lidem v Praze bydlí, popisuje kniha Domy, byty, lidi, kterou brzy vydá Institut plánování a rozvoje. S fotografem Vojtěchem Veškrnou ji dal dohromady kurátor CAMPu Eugen Liška. V rozhovoru vysvětluje, proč jsou lidé v Praze zatím spokojení, i co jim může pomoct překonat strach z budoucnosti.
Živelní pohromy a podpojištění: jak ochránit svůj majetek?
Počet živelních škod letos výrazně vzrostl stejně jako počet klientů, kteří doplatili na špatně nastavené pojistné smlouvy. Luboš Hudec z pojišťovny Kooperativa přibližuje nejčastější chyby, kterých se lidé dopouštějí, a vysvětluje, proč je pravidelná aktualizace pojistných smluv a indexace klíčem k ochraně majetku.
Vzdělávají budoucí podnikatele i manažery malých firem. Klíčová je praxe, říká prorektor
Podnikání nebo práce v malé či střední firmě je něco úplně jiného než zaměstnání v korporátu. Vysoká škola Sting nyní startuje novou specializaci bakalářského studijního programu právě pro budoucí manažery a majitele menších firem. Co se naučí a kam mohou mířit dál, shrnuje David Král z VŠ Sting.
Důchod optikou Čechů: Radostný začátek, nebo zdroj nejistoty?
Ačkoli se dvě třetiny penzistů cítí v důchodu příjemně, dopřávají si čas s blízkými a věnují se společenským aktivitám, mladší generace se směrem k téhle životní etapě dívá s dávkou skepse. Podle průzkumu NN životní pojišťovny a penzijní společnosti, který zahrnul necelých 12 tisíc respondentů z 11 zemí, se mladší ročníky obávají zejména finančního (ne)zajištění.
Dobíjecí stání umíme přinést každému, říká šéf elektromobility v PRE
Už 729 dobíjecích stanic pro elektromobily provozuje Pražská energetika a jen za poslední půlrok jich zprovoznila 36. V Česku se také pohybuje na 33 tisíc čistě bateriových aut. Jak se elektromobilitě daří a jakou má budoucnost? Povídali jsme si s vedoucím elektromobility v PRE Liborem Hladíkem.
Firmy a vysoké školy si musí jít víc naproti, říká ředitel Newton University
Soukromé školy pomáhají studentům pochopit dynamiku pracovního trhu a současně přinášejí čerstvý pohled do firem, což je ve výsledku může podpořit v růstu. To si myslí host Finmag podcastu Jiří Koleňák, ředitel Newton University Group, která se v současnosti soustředí především na propojení akademického a byznysového prostředí.
Itálie nebo Německo. CSG má chuť na další investice
Česká skupina CSG, která exportuje do více než 70 zemí a zaměstnává přes 10 tisíc lidí, se v posledních letech vydala na nákupy do Španělska, Itálie nebo třeba Německa. A další akvizice plánuje. „Díváme se na příležitosti po celém západním světě,“ říká finanční ředitel skupiny Zdeněk Jurák.
Menší klient neznamená menší manévrovací prostor, říká bankéřka. Vyhovět se snaží všem
Živnostníci a menší firmy mají možnost rychle získat předschválené úvěry až do pěti milionů korun, zatímco větší klienti čelí důkladnějšímu hodnocení, což prodlužuje proces schvalování na tři týdny až měsíc. Jak rychle podnikatel od banky peníze získá, záleží především na tom, jak rychle dodá potřebné doklady. „Je vždy lepší, když s námi klient již nějakou dobu 'bankuje',“ říká korporátní bankéřka Alice Chuchmová z Komerční banky.
Dokážeme penzijko zjednodušit a vysvětlit, věří Jan Charouz z projektu ZaVodou
Byl špičkovým automobilovým závodníkem, nechybělo moc a mohl jezdit formuli. Vystudoval ale finance a pak se vrhnul na startupy. Dnes vede projekt ZaVodou.cz pod záštitou společnosti Conseq. Úkol, který si Jan Charouz předsevzal splnit, není maličkost: vysvětlit lidem, k čemu je penzijní spoření. Srozumitelně.
Lepší směnné kurzy pro všechny. Usilujeme o transparentní trh, hlásí šéf českého fintechu
Plně digitalizované devizové služby mají výhodu, že nepotřebují tak velký aparát jako mají banky a tím mohou jít níž se směnnými kurzy nebo poplatky. Zejména větší firmy ale pořád chtějí na druhé straně obchodníka, se kterým mohou vše řešit. Tvrdí to Petr Herzmann, spolumajitel fintechu Direct Fidoo, který usiluje o transparentnější směnný trh.
Praha není Česko. V některých krajích je bydlení dostupnější několikanásobně
Ze sousloví „nedostupnost bydlení“ se stává refrén novinových článků i politických diskuzí. Je ale bydlení nedostupné opravdu všude? Podívali jsme se, kolik ročních platů bude stačit na pořízení bytu Pražanovi a kolik třeba obyvateli Karlovarského kraje.
Tisíce firem začnou reportovat o udržitelnosti. Banky radí, jak na to
Úspěch banky závisí na úspěchu klientů. Obzvlášť v období změn tak kladou důraz na poradenství a edukaci. Velké firmy totiž čeká od příštího roku povinnost nefinančního reportingu (ESG). Ředitel ČSOB Advisory Štěpán Černohorský vysvětlil, co to znamená a proč se odpovědnost vyplatí.
Technologie mění zahraniční platby. Firmy už nemusí na směně tratit, říká šéf Fidoo
Zahraniční platby a směny ve firemním prostředí přidělávají mnoha podnikatelům vrásky. Řešením mohou být projekty, které chtějí svět devizových transakcí zjednodušit a udělat transparentnější. Zdůrazňuje to i Petr Herzmann, CEO fintechu Fidoo, který byl hostem Finmag podcastu. „Mnoho firem stále netuší, jaký směnný kurz mají a kde mohou získat lepší. Chaos na trhu lze srovnat se situací v 90. letech, kdy devizový trh připomínal džungli,“ říká.