Články na téma: ESOP
Další články na téma ESOP najdete na Peníze.cz.
Promyslet, sepsat, seznámit. Jak zavést zaměstnanecké akcie krok za krokem
Zaměstnanecké akciové plány jsou trend poslední doby. Čím dál častěji nacházejí cestu i k menším a středním podnikům, které díky nim posilují vztah se zaměstnanci i své konkurenční postavení na trhu. Jak ale takový zaměstnanecký benefit ve firmě vůbec zavést? Pravidla pro zavádění zaměstnaneckých akciových plánů shrnují experti poradenské společnosti Grant Thornton.
Prachy, nebo krach? Otestujte si, jestli víte, jak na podnikání
Jak vést podnik? Jak ustát nevyhnutelné krize? Nebo jaké typy pracovních smluv můžete svým zaměstnancům nabídnout? Už přes rok vám v rámci seriálu Jak na podnikání přinášíme praktické rady. Tak si vás dnes v rámci kvízu vyzkoušíme, jak jste dávali pozor. Prosvištíme si nástroje pro podnikatele, slovníček pojmů a i pár zkratek.
Jak na sepsání opčního plánu. Čtyři klíčové otázky na cestě k zaměstnaneckým akciím
Implementace opčního plánu není jednoduchou záležitostí, při jeho správném nastavení ovšem může tento instrument představovat velmi zajímavý způsob motivace a odměňování zaměstnanců. I proto takzvané zaměstnanecké akcie získávají v poslední době na oblibě i u menších a středních firem nejen v Česku. Jak ale nad takovým plánem konkrétně přemýšlet a na co nezapomenout?
Zaměstnanecké akcie z pohledu daní. Komu se vyplatí a proč o nich přemýšlet?
Zaměstnanecké akcie, lépe řečeno zaměstnanecké akciové opční pány (ESOP – Employee Stock Option Plan), si čím dál častěji nacházejí cestu i k menším českým firmám. I přes jisté legislativní překážky přinášejí z pohledu daní celou řadu výhod. Co vlastně ale takové zavedení zaměstnaneckých akciových plánů obnáší? A jak je to se zaměstnaneckými akciemi z pohledu veřejného pojistného? Pojďme se na to podívat podrobněji.
Zaměstnanecké akcie? Nekonečný příběh, nad kterým zůstává rozum stát
Čeští startupisté a investoři poslali premiérovi petici, ve které ho žádají o přijetí funkčního zákona o zaměstnaneckých akciích. Proč vlastně u nás už dávno takový zákon nemáme? A proč i tímto opatřením vyháníme technologické firmy do zahraničí?