Články na téma: HongKong
Další články na téma HongKong najdete na Peníze.cz.
Komunisté zkazí všechno. Svoboda podnikání je zásadní, ukazuje Hongkong
Hongkongu poprvé po šedesáti letech nepatří prvenství v žebříčku ekonomické svobody. A klesat bude dál. Ze všeho nejvíc jde o výsledek tvrdých represí čínské vlády. Vysvětlíme si, proč by nás to mělo zajímat.

Až nás půjdou miliony. Jak těžké je počítat účastníky demonstrací
Na jednu z prvních povolebních demonstrací v Bělorusku přišlo 30. července 63–70 tisíc lidí. Nebo taky – podle policie – třikrát míň. O počtu účastníků se vedou spory prakticky po každé větší demonstraci. Moc na tom nezměnily ani nové technologie jako umělá inteligence nebo drony.

Mark Mobius: V Číně si připadám svobodnější než v USA
Investujte, když teče krev! Málokdo dokáže využít tuhle poučku jako investiční guru Mark Mobius, který se stará o fondy s majetkem desítek miliard dolarů. V našem exkluzivním rozhovoru jsme se zaměřili hlavně na dravé asijské trhy. Ty prý mají budoucnost.

Je cosi shnilého v Institutu Rona Paula
Ron Paul býval libertariánskou ikonou. Už to tak docela neplatí. Proč?

Rvačka o zásluhy: Bylo líp za vlády pravice, nebo levice?
Politická rozhodnutí mívají dlouhodobé důsledky. Nelze hodnotit úspěšnost prezidentů či premiérů podle toho, jak během jejich vlády rostla ekonomika nebo akciové burzy. Kdybychom mechanicky používali toto měřítko, došli bychom k závěru, že nejlepší český premiér byl Jiří Paroubek.

How Asia Works: Jak vypiplat tygra
Nejrychlejší cesta od hladomoru k bohatství nevede přes tržní reformy, ale dirigistickým řízením ekonomiky, usoudil z asijských dat Joe Studwell.

Rok 2012: Kdo uteče, vyhraje
Podle Jana Dvořáka z webu Pro investory nás letos nečeká prakticky nic dobrého. Je čas na reformu. Ale opravdovou. Tím je myšleno například vystoupení ze současného systému nekrytých měn...

Víc než sto hodin týdně pracuje čínský dělník. I kvůli vašim Vánocům
Prodíráte se davem a vaše tašky plné vánočních darů narážejí do cizích tašek plných vánočních darů. „Už aby to bylo za námi,“ myslíte si. A co si myslí výrobci našich darů, dělníci ze světové fabriky jménem Čína? Víc v exkluzivním rozhovoru s May Wong z hongkongské neziskové organizace Globalization Monitor, která v Číně vzdělává dělníky a monitoruje jejich pracovní podmínky.