Předplatit časopis Finmag

Národním muzeum digitalizuje podepisování. Využije řešení od Software602.

Protext
Protext
10. 7. 2024
Tiskové zprávy
Národním muzeum digitalizuje podepisování. Využije řešení od Software602.
Zdroj: Protext

Praha 10. července 2024 (PROTEXT) - Vzdálená služba pro kvalifikované podepisování umožní Národnímu muzeu komplexně nakládat s elektronickými dokumenty ve shodě s nařízením eIDAS a českým adaptačním zákonem o službách vytvářejících důvěru.

Rychlejší a bezpečnější podepisování smluv a dalších dokumentů bez nutnosti osobních schůzek s druhou stranou začne využívat Národní muzeum v Praze. Vybralo si totiž Software602 jako dodavatele řešení pro vzdálenou službu pro kvalifikované podepisování. Díky němu bude moci komplexně nakládat s elektronickými dokumenty ve shodě s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 910/2014 ze dne 23. července 2014 o elektronické identifikaci a službách vytvářejících důvěru pro elektronické transakce na vnitřním trhu a o zrušení směrnice 1999/93/ES (známého pod zkratkou eIDAS).

„Jsem velmi rád, že si Národní muzeum zvolilo vzdálenou službu pro kvalifikované podepisování právě od Software602. Elektronickému podpisu a souvisejícím službám pro bezpapírový oběh a archivaci dokumentů se věnujeme dlouhá léta a získáním tak prestižního klienta si potvrzujeme, že to děláme dobře,“ říká Mgr. Jan Frk, ředitel divize eGovernment ve společnosti Software602. Nabídka od šestsetdvojky obstála v konkurenci dalších dodavatelů jako nejvýhodnější, konstatovala Jolana Tousson zodpovědná za veřejné zakázky v Národním muzeu Praha.

 

O společnosti Software602

Software602® je česká akciová společnost se sídlem v Praze založena v roce 1991 autory textového editoru Text602. Zabývá se vývojem, prodejem licencí a implementací softwarových produktů a služeb pro digitalizaci procesů s elektronickým podpisem a archivací, digitalizací formulářů na přepážkách nebo portálech s automatizovaným zpracováním a výměnou datových zpráv v důvěryhodných transakcích. Software602 a.s. má aktuálně přes 130 zaměstnanců, firma ročně alokuje desítky milionů Kč do výzkumu a vývoje. Vyvíjené produkty a služby jsou zaměřené na střední a velké podniky i korporace v komerčním sektoru a velké úřady ve veřejnoprávním sektoru. Informace o produktech a službách jsou na webových stránkách 602.cz, finanční výsledky jsou k dispozici v pravidelně publikovaných výročních zprávách společnosti.

 

 

„Články označené PROTEXT přebíráme ze stejnojmenné služby agentury ČTK, nejsou součástí redakčního obsahu webu Peníze.cz. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a nese odpovědnost za její obsah. ČTK v podmínkách služby uvádí, že nezveřejní informace, které by byly v rozporu se zákonem nebo by mohly být způsobilé porušit práva třetích osob na ochranu osobnosti, případně jiná zákonem chráněná práva třetích osob.“

Kdy je sport skvělým byznysem a kdy ne? Čtěte v novém Finmagu

Je sport dobrý byznys? Bezpochyby. Když ale je řeč o olympiádě, není to tak jednoznačné. Pořadatelská města totiž stále víc a víc prodělávají. I miliardy dolarů.

Finmag předplatnéZdroj: Finmag

SPORTEM K BYZNYSU

Nejlépe placení sportovci? Michael Jordan, Tiger Woods, Christiano Ronaldo… • Proč se olympiáda stala globálním černým Petrem? • Jak se vrcholový závodník stane vrcholovým manažerem

BYZNYS JE HRA

„Nenapadlo by mě takovou firmu rozjíždět, kdybych neměl ADHD,“ říká Rosťa Novák o úspěšném Cirku La Putyka. • Proč Elonu Muskovi už není do smíchu • Zachránili barokní skvost, teď chtějí manželé Lazarowitz svůj zámek odkázat státu

Sdílejte

Aktuální číslo časopisu

Předplatné časopisu Finmag

Kdy je sport skvělým byznysem a kdy ne?

Koupit nejnovější číslo