Předplatit časopis Finmag

Univerzita Tchung-ťi uspořádala v Paříži fórum na téma „Spolupráce a perspektivy trvale udržitelného rozvoje v nové éře"

Protext
Protext
1. 10. 2024
Tiskové zprávy
Univerzita Tchung-ťi uspořádala v Paříži fórum na téma „Spolupráce a perspektivy trvale udržitelného rozvoje v nové éře"
Zdroj: Protext

Paříž 1. října 2024(PROTEXT/PRNewswire) - Dne 27. září se v Paříži ve Francii konalo fórum „Spolupráce a perspektivy trvale udržitelného rozvoje v nové éře", které hostila Univerzita Tchung-ťi (Tongji University) a organizovala Fakulta ekonomie a managementu Univerzity Tchung-ťi (School of Economics and Management of Tongji University, dále jako „Tongji SEM") a Sdružení absolventů Univerzity Tchung-ťi ve Francii (Tongji Alumni France). Fóra se zúčastnil mimo jiné ministerský rada odboru školství čínského velvyslanectví ve Francii Zhou Jiagui, bývalý francouzský ministr dopravy Jean-Baptiste Djebbari a prorektor Univerzity Tchung-ťi Shi Zhenming. K těmto hostům se dále připojila téměř stovka čínských i francouzských odborníků a akademiků z oblasti vzdělávání a podnikání.

Fórum je součástí cyklu akcí pořádaných univerzitou Tchung-ťi u příležitosti 60. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Francií a zároveň i jednou z událostí ke 40. výročí založení Tongji SEM.

Děkan Xie En z Tongji SEM představil úspěchy na poli kultivace talentů v rámci čínsko-francouzského pilotního programu rozvoje talentů v oblasti obchodní administrativy (Sino-French Business Administration Talent Pilot Program) za posledních 25 let a diskutoval s děkany obchodních škol na téma, jak podpořit transformaci a kvalitní rozvoj akademických oborů prostřednictvím „triády" digitalizace, ekologického rozvoje a integrace. Děkani uvedli, že univerzity obou zemí by měly podporovat hloubkovou integraci s podniky a průmyslem a prohlubovat multidisciplinární a interdisciplinární praktickou spolupráci, aby tak společně přispěly k výchově globálně kompetentních talentů na vysoké úrovni a k podpoře udržitelného rozvoje ve světě.

Zástupci průmyslových odvětví navrhli posílit intenzivní spolupráci mezi vzdělávacími institucemi a podniky s cílem vychovávat nové technologické talenty, které se dokážou přizpůsobit změnám na trhu.

Univerzita Tchung-ťi je jednou z prvních komplexních univerzit v Číně, která zahájila spolupráci a výměnu s Francií. Za posledních 30 let spolupráce přitom navázala univerzita Tchung-ťi partnerské vztahy s více než 60 francouzskými univerzitami a na spolupráci s Francií se podílí více než 20 odborných kolegií v rámci Tchung-ťi. Čínsko-francouzský pilotní program rozvoje talentů v oblasti obchodní administrativy na Tongji SEM je přitom jedním z prvních čínsko-francouzských programů duálního studia v Číně, který vychoval mnoho elit mezinárodního managementu vybavených mezinárodním rozhledem i znalostmi mezinárodních pravidel a schopných podílet se na mezinárodních záležitostech a soutěži. Hraje také důležitou roli v čínsko-francouzském vzdělávání, technologii, kulturních výměnách a dalších aspektech.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/2518797/picture.jpg

KONTAKT: Wenting Zheng, zwt@tongji.edu.cn

 

„Články označené PROTEXT přebíráme ze stejnojmenné služby agentury ČTK, nejsou součástí redakčního obsahu webu Peníze.cz. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a nese odpovědnost za její obsah. ČTK v podmínkách služby uvádí, že nezveřejní informace, které by byly v rozporu se zákonem nebo by mohly být způsobilé porušit práva třetích osob na ochranu osobnosti, případně jiná zákonem chráněná práva třetích osob.“

Když je škola soukromou hrou… Čtěte v aktuálním Finmagu

Je čas upravit slavný slogan Komenského. Alternativní formy vzdělávání v Česku bodují a soukromé školy často udávají směr i veřejným školám.

Finmag předplatnéZdroj: Finmag

ŠKOLA JE BYZNYS

Do montessori škol Duhovka investovali manželé Janečkovi přes 300 milionů. • Jan Kala do škol Heuréka vložil zase peníze ze svého podílu v eBance. • Proč jsou přesvědčeni, že to bylo to nejlepší, co mohli udělat?

BYZNYS JE HRA

Kdy odejít? ptá se dnes celá generace podnikatelů. • Jak se povedlo Jaroslavě Valové předat SIKO dětem? • Kdy se Zbyněk Frolík rozhodl svěřit Linet manažerům? • A proč v Dino Toys převzali vedení vnuci zakladatele?

Sdílejte

Aktuální číslo časopisu

Předplatné časopisu Finmag

Když je škola soukromou hrou… Čtěte v aktuálním Finmagu

Koupit nejnovější číslo