Předplatit časopis Finmag

Společnost Ahrend v regionu CEE v roce 2023 hospodařila se ziskem

Protext
Protext
9. 4. 2024
Tiskové zprávy
Společnost Ahrend v regionu CEE v roce 2023 hospodařila se ziskem
Zdroj: Protext

Praha 9. dubna 2024 (PROTEXT) - Společnost Ahrend, zaměřená na výrobu a prodej kancelářského nábytku a realizaci komplexních interiérových řešení, dosáhla v roce 2023 v regionu střední a východní Evropy tržeb ve výši 2,2 miliardy korun. Zisk před odečtením úrokových nákladů a před zdaněním (EBIT) činil 70,7 milionů korun. Tento úspěch je do značné míry výsledkem prosazování strategie prodeje vlastních výrobků. Firma vyvinula nové produktové řady Fount, Hyll a Balance Lite a představila také novou kolekci interiérových akustických Qabin s vylepšenými vlastnostmi a designem.

Dobré hospodářské výsledky potvrzují silnou pozici a stabilitu skupiny Ahrend ve střední a východní Evropě. Ukazuje se, že segment nábytkářského průmyslu má perspektivu a po období pandemie covidu zaznamenal oživení. K tomu přispěl i návrat zaměstnanců do kanceláří. Scénáře, že by lidé i nadále zůstávali pracovat doma pouze v režimu home office, se nenaplnily. „Změnila se struktura poptávky v architektuře a designu nových kanceláří. Klasické velké stoly, skříně a kontejnery pod stůl nahrazují menší a flexibilnější kusy nábytku, což odpovídá trendu sdílených pracovních míst. Jde například o výškově nastavitelné stoly a židle s ergonomickými prvky. Důraz je kladen také na odpočinkové zóny nebo produkty s akustickými parametry, jako jsou například Qabiny,” popisuje generální ředitel Ahrend CEE Petr Hampl.

Společnost Ahrend CEE se v roce 2023 musela vyrovnávat zejména se složitou ekonomickou situací v regionu. Konkrétně šlo o negativní dopady energetické krize a vysokou inflaci, jejíž průměrná roční míra v České republice dosáhla 10,7 procenta. Přesto se společnosti díky efektivní strategii úspor podařilo ve druhém pololetí roku, kdy klesly ceny energií, investovat do navýšení mezd zaměstnanců.

„Zvýšené náklady pro společnost v současnosti představuje zejména spuštění nové, efektivní výroby. Tato investice, která patří k největším v historii regionu CEE, umožní společnosti zvýšit produktivitu a flexibilitu a zároveň posílí její konkurenceschopnost na trhu,” doplňuje Alžběta Procházková Šimonková, director finance and operations Ahrend CEE. Moderní výrobní linka zahájí plný provoz ve druhém kvartálu, oficiální otevření nového výrobního závodu Woodhub je naplánováno na druhou polovinu roku. Významnou investicí loňského roku byla také kompletní rekonstrukce showroomu Ahrend Inspiration Centre v Praze. To prezentuje vlastní produkty společnosti a nadčasový design a představuje firemní koncept Vitalising Workspaces, který je zaměřen na vytváření živého a inspirujícího pracovního prostředí.

 

Ahrend CEE

Ahrend CEE (dříve Techo) se sídlem v Praze obsluhuje klíčový region nizozemské skupiny Royal Ahrend, založené v roce 1896, která patří mezi světové lídry v oblasti kancelářského nábytku a interiérového designu. V Praze se nachází i její závod Woodhub na výrobu nábytku, který patří k nejmodernějším v regionu. Společnost se zaměřuje na kvalitní design a udržitelné produkty, které přispívají ke zlepšení pracovního a životního prostředí, a nabízí komplexní řešení pro všechny typy komerčních interiérů. Společnost Ahrend vytváří vlastní produktové řady Techo, Ahrend a Gispen a na nizozemském trhu také Presikhaaf. Inovativní interiérová řešení Ahrend pravidelně získávají ocenění v mezinárodních i regionálních designových soutěžích. Výtvarně koncipované showroomy poboček Ahrend slouží jako inspirační centra. Původní společnost Techo vznikla v roce 1993, součástí skupiny Royal Ahrend je od roku 2008, od roku 2021 pak působí pod názvem Ahrend. Prostřednictvím svých poboček realizovala zakázky ve 116 zemích. Více na www.ahrend.cz a www.ahrend.com.

 

 

„Články označené PROTEXT přebíráme ze stejnojmenné služby agentury ČTK, nejsou součástí redakčního obsahu webu Peníze.cz. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a nese odpovědnost za její obsah. ČTK v podmínkách služby uvádí, že nezveřejní informace, které by byly v rozporu se zákonem nebo by mohly být způsobilé porušit práva třetích osob na ochranu osobnosti, případně jiná zákonem chráněná práva třetích osob.“

Jak jde dohromady byznys a medicína? Dočtete se v novém Finmagu

Je medicína byznys? Jak pro koho. „Frustraci mladých lékařů chápu. Nemají ani na chůvu, aby jim pohlídala děti, když pracují,“ říká přednosta chirurgické kliniky Robert Lischke.

Finmag předplatnéZdroj: Finmag

MEDICÍNA A BYZNYS

Jak venkovští praktici nepřicházejí o iluze • Ženy mění medicínu • Nejstarší pražská nemocnice objektivem Alžběty Jungrové • Nejdražší léky na světě • Obézních přibývá, Česko dohání USA.

BYZNYS JE HRA

„Investice do umění se do tabulek nevtěsná,“ říká Pavlína Pudil z Kunsthalle • Nejdražší materiál roku 2023? Hrst štěrku z vesmíru za miliardu dolarů • Ekologie musí být podle Tomáš Nemravy, výrobce dřevěných domů, ekonomická.

Sdílejte

Aktuální číslo časopisu

Předplatné časopisu Finmag

Věda je byznys –⁠ byznys je věda

Koupit nejnovější číslo