Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Zdroje dat

Rejstřík na Finmag.cz zobrazuje pouze údaje, které byly zveřejněny na základě zákona v různých oficiálních registrech. Seznam odkazů na zdroje informací naleznete na této stránce. Vydavatel tímto způsobem zpracovává osobní údaje v souladu s čl. 6 odst. 1 odst. f) obecného nařízení o ochraně osobních údajů, tedy pro účely oprávněných zájmů uživatelů této webové služby, která umožňuje, mimo jiné, vyhledávání v rejstřících z jednoho místa, aniž by údaje z těchto rejstříků sdružovala.

Pokud jste na našich stránkách objevili data, která neodpovídají realitě, zkontrolujte prosím nejdřív, jestli chyba není přímo v příslušném zdrojovém rejstříku uvedeném níže. Pokud je to tak, obraťte se s žádostí nebo návrhem na opravu dat na příslušnou instituci.

Pokud je na zdrojové stránce všechno v pořádku a chyba je pouze u nás, kontaktujte nás prosím na e–mailové adrese redakce@finmag.cz a uveďte stránku, na níž se nesrovnalost na našem webu nachází, případně IČ subjektu. S maximálním úsilím chybu c nejdříve opravíme.

OR – Obchodní rejstřík je veřejný seznam podle zákona č. 304/2013 Sb., o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob a o evidenci svěřenských fondů, do nějž se zapisují podnikatelé a firmy a zákonem stanovené údaje o nich – např. název, sídlo, předmět podnikání či živnosti, identifikační číslo, statutární orgány firem, sídlo společníků, výše základního kapitálu, údaje o akciích – v závislosti na právní formě společnosti.
Zdroj dat: https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik
Kontakt: isvr@msp.justice.cz

RES – Registr ekonomických subjektů je veřejný seznamem, který je veden podle §20 zákona č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě. RES je veřejný seznam a zápis do něj má pouze evidenční význam.
Zdroj dat: https://wwwinfo.mfcr.cz
Kontakt: ares@mfcr.cz

DPH – Celostátní registr plátců DPH zveřejněný dle § 98 zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, obsahuje informace o plátcích daně z přidané hodnoty
Zdroj dat: https://adisreg.mfcr.cz/adistc/DphReg?ZPRAC=FDPHI1&poc_dic=1
Kontakt: finanční úřad uvedený v údajích o registrovaném subjektu

Evidence skutečných majitelů
Evidence skutečných majitelů slouží k evidování zákonem stanovených údajů o tzv. skutečných majitelích právnických osob se sídlem v České republice a tzv. právních uspořádání. Je informačním systémem veřejné správy, je vedena v elektronické podobě příslušnými soudy. Informační systém je centrálně spravován Ministerstvem spravedlnosti. Evidence byla zřízena zákonem č. 37/2021 Sb., o evidenci skutečných majitelů.
Zdroj dat: https://esm.justice.cz/ias/issm/rejstrik
Kontakt: issm@msp.justice.cz

Aktuální číslo časopisu

Předplatné časopisu Finmag

Věda je byznys –⁠ byznys je věda

Koupit nejnovější číslo