Speciální projekty

Tvoříme zajímavé projekty se zajímavými lidmi, kteří inspirují své okolí a mění svět k lepšímu. Otevíráme témata, o kterých se prozatím nemluví, a věříme, že se z nich stanou témata veřejná, mnohem víc prospěšná a bez tabu.

Podnikavé Česko

Podnikavé Česko

Česko zdaleka není jen montovna, ale hlavně země plná podnikavých lidí. Mapujeme příběhy malých a středních podniků, živnostníků a řemeslníků napříč Českem. Poukazujeme na problémy, se kterými se při své podnikatelské cestě musí potýkat. A nabízíme řešení, expertní komentáře i užitečné přehledy. Speciální projekt, který položil základy celému novému směřování Finmag.cz.

Miliardy v pohybu

Miliardy v pohybu

Byznys, to je hlavně pot, krev a slzy. Když se ale zadaří, tak jsou to i peníze. A peníze dělají peníze. Ve speciálním projektu Miliardy v pohybu se proto snažíme radit, jak se neztratit v investiční džungli. Představujeme investory, kteří už mají něco za sebou, dáváme prostor odborným analýzám, inspirujeme se v zahraničních zdrojích. A taky iniciujeme setkávání s byznysově-sociálním potenciálem.

Jak na podnikání

Jak na podnikání

Podnikání a podnikavost k Česku neodmyslitelně patří. Svou troškou do mlýna k tomu chceme přispět i my. V seriálech Jak na podnikání/Jak začít podnikat postupně rozebíráme vše, co by člověka s byznysovým apetitem nemělo minout. Ať už jde o nastavení prvotního byznys plánu nebo třeba i rady, jak už fungující byznys posunout za hranice republiky.Dříve podobný projekt: Jak začít podnikat

Život na předplatné

Život na předplatné

Nic nevlastním a je mi skvěle. Heslo, které definuje novodobý trend takzvané subscription economy, chcete-li předplatitelské ekonomiky. V krátkém seriálu jsme se tomuto fenoménu detailně pověnovali, rozebrali výhody a nevýhody různých druhů předplatitelských služeb a podívali se na dopady na jednotlivá odvětví. Jestli přemýšlíte o službě či produktu na předplatné, tento speciál vám nesmí uniknout.

Hazardní byznys

Hazardní byznys

Velké výhry a ještě větší prohry. Hazardnímu byznysu se i přes veškeré regulatorní opatření v Česku i ve světě daří. Naše minisérie textů od ekonoma Jakuba Žofčáka se na svět gamblingu, heren a kasin podíval přes vědecké poznatky, statistiky i názory odborníků. Ekonomické souvislosti v hravém a informačně nabitém formátu.