Věda je byznys – byznys je věda
Věda proniká stále víc do byznysu. A byznys stále víc do vědy. Továrny na nápady přikládají pod kotel, velcí investoři vidí v podpoře výzkumu a vývoje smysl.
Z vědy se stal byznys. Proč Kellnerovi, Buffet nebo Zuckerberg investují do vědy? A kolik stojí zdravotní péče každého z nás? To a mnohem více v novém Finmagu! Finmag je původní český magazín zaměřující se na byznys a společenská témata. FIN a MAG. Poctivé psaní, pořádná nálož čtení. Svět, lidi i peníze a byznys.
V novém Finmagu najdete

Věda není zase taková věda
Rozhovor s Helenou Reichlovou, úspěšnou vědkyní, zkoumající magneto-termální jevy. Teď pracuje na tom, aby IT technologie byly šetrnější k životnímu prostředí a nezahřívaly se tolik.

Nejvýše položený hřbitov na světě
Je jen velmi málo míst na Zemi, kam chodí lidé tak ochotně a nákladně umírat. Kolik stojí vstupenka na Mount Everest? A kdo všechno je na něm ekonomicky závislý?

Hlavy máme, peníze tu jsou. Tak kde je problém?
Proč v Česku nefunguje ideálně propojování vědy, průmyslu a byznysu? A proč se to teď mění? Investování do vědy bude čím dál běžnější.
Zbrusu nový!
Poznejte vylepšený obsah i design.

Často kladené otázky
Časopis Finmag vychází každé dva měsíce. Termíny vydání nového čísla Finmagu jsou únor, duben, červen, srpen, říjen a listopad.
Cena jednoho čísla je 129 Kč. Cena ročního předplatného časopisu Finmag je 699 Kč.
Vydavatelem časopisu Finmag je společnost NextPage Media.
Finmag je tištěný společenský magazín, který váš inteligentně provede životem. Hledáme důležitá témata a čerstvé perspektivy. Oddělujeme signál od šumu a baví nás to. Vás to bude bavit taky.
Šéfredaktorkou časopisu Finmag je Irena Jirků.
Minulá čísla

Umění je byznys

Seveřan

Sen o křišťálu

Když se zakousnu, nepustím

„Najednou jsem měla pocit, že jsem už někdo jiný, že jsem ztratila sama sebe.“
Z minulých čísel

Hlavy máme, peníze tu jsou. Tak kde je problém?
Věda potřebuje investory. Sama na sebe si vydělá jen zcela výjimečně. Dostat nápad z laboratoře ven, dát mu život a pak jej třeba v podobě léku či nové technologie prodat, je proces náročný, dlouhý a navrch velmi drahý. Na propojování chytrých hlav a movitých investorů pracuje víc institucí, nejvíc se to teď hýbe kolem biotechnologií.

Emisní povolenka na každou krávu? Green Deal je potřeba, říká šéf mlékárny
Emisní povolenky na krávy, Green Deal v zemědělství nebo recept na dobré mléko. Tahle témata teď Radim Hrůza z Agromilku řeší. Firma z Vysočiny propojuje tradiční obor s udržitelností a chystá se na robotizaci.

Zachraňuje nervy i lidské životy. Příběh vynálezu vteřinového lepidla
Vteřinové lepidlo vás zachrání. Co nespraví kapka vteřiňáku, to se spravit nedá. Opravuje dokonce i lidi! A být jeho vynálezce o trochu všímavější, svět ho mohl znát o pár let dřív.

Služebák za sedm milionů? Proč ne, tohle Bentley poslouží skvěle
Může být sportovní kupé – nebo přesněji „gran turismo“ – smysluplným nástrojem k práci? Nápad omezit odpočty DPH u luxusních aut byl sice zdůvodňován jinou sportovní značkou původem z italské Modeny, a nikoliv britského Crewe, ale otázka na smysluplnost daňových odpočtů tu zůstává viset.

Inovace bez legrace. Pět startupů, které mění pravidla hry
Ať už jde o nemovitosti, stavebnictví, nebo logistiku, startupy dnes dokážou díky inovaci zastaralých postupů ušetřit firmám desítky hodin práce i prudce zvýšit jejich zisky. Vybrali jsme pro vás pět takových, které mění zavedená pravidla hry v odvětvích, jež dlouhá léta modernizaci odolávala.