Když je škola soukromou hrou. Čtěte v aktuálním Finmagu
Jsou alternativní školy lepší než veřejné? Jaká je nejdražší věc na světě? A jak vypadá největší energetický experiment, který se teď odehrává v Německu?
Je čas upravit slavný slogan Komenského. Alternativní formy vzdělávání v Česku bodují a soukromé školy často udávají směr i veřejným školám. Přečtěte si aktuální časopis Finmag zaměřený na soukromé školství.
Finmag je původní český magazín zaměřující se na byznys a společenská témata: FIN a MAG. Poctivé psaní, pořádná nálož čtení. Svět, lidi, peníze a byznys.
V aktuálním Finmagu najdete
Nejdražší věc na světě?
Objekt, který není na planetě Zemi: Mezinárodní vesmírná stanice ISS.
Největší energetický experiment světa?
Výsledky odvážné reformy v Německu jsou zatím rozpačité.
Jeden z největších evropských paradoxů?
Odmítáme genetické inženýrství, a přitom ve velkém dovážíme jeho produkci.
Zbrusu nový!
Poznejte vylepšený obsah i design.
Často kladené otázky
Časopis Finmag vychází každé tři měsíce. Termíny vydání nového čísla Finmagu jsou březen, červen, září a prosinec.
Cena jednoho čísla je 129 Kč. Cena ročního předplatného časopisu Finmag je 466 Kč.
Vydavatelem časopisu Finmag je společnost NextPage Media.
Finmag je tištěný společenský magazín, který váš inteligentně provede životem. Hledáme důležitá témata a čerstvé perspektivy. Oddělujeme signál od šumu a baví nás to. Vás to bude bavit taky.
Šéfredaktorkou časopisu Finmag je Irena Jirků.
Minulá čísla
Kdy je sport skvělým byznysem a kdy ne?
Jak je na tom české zdravotnictví?
Kam kráčí nakladatelé?
Věda je byznys – byznys je věda
Umění je byznys
Z minulých čísel
Ani obraz, ani letadlová loď, ani urychlovač částic. Co je vlastně nejdražší věc na světě?
Rychlá otázka: Co je na celém širém světě nejdražší? Jistě mateřská láska, jak říkala maminka. Ale co je nejdražší věc, nejdražší lidmi vyrobený objekt? To už je něco mnohem přízemnějšího. Tedy… zrovna slovo přízemní v tomto případě není správné. Odpověď najdete v článku, který pro vás otevíráme z aktuálního čísla tištěného Finmagu.
Velká čokoládová jízda. Restart kutnohorské Lidky začal v kuchyni
Kvůli čokoládě pověsila na hřebík akademickou kariéru a už několik let pečuje o znovuzrozenou značku Lidka. Ta vznikla v roce 1918 a prvorepublikovou atmosféru Lada Bartošová systematicky pěstuje i v Muzeu čokolády, které se svým mužem založila v Kutné Hoře. Otevíráme pro vás text z tištěného Finmagu.
Táhnout za jeden provaz. Jak funguje organizovaná kolektivní filantropie?
Myšlenka kolektivní filantropie je jednoduchá. Klíč k řešení zásadních společenských otázek leží přece vždy v širší spolupráci. Proto jsme založili Alianci pro moderní stát, píše v novém čísle tištěného Finmagu Martin Ducháček.
Z rozvracečů systému inspirací. Soukromé školy už nejsou jen pro boháče
Počet privátních škol v Česku narůstá a přestávají být výsadou dětí z bohatých rodin. Rodičům záleží na vstřícnějším způsobu výuky a uplatnění znalostí v praktickém životě. Soukromé vzdělávání tak často udává směr i veřejným školám. Přinášíme vám ochutnávku velkého tématu z nového čísla Finmagu.
Škola je prostě byznys. Nový Finmag vás o tomto propojení přesvědčí
Vzdělávání je prostě byznys jako každý jiný. V novém čísle tištěného Finmagu vás o tom přesvědčí rozhovor s Ivanou Janečkovou, spoluzakladatelkou škol Duhovka, nebo velké téma o soukromých školách v Česku. K jeho přečtení vás v editorialu pozve šéfredaktorka Irena Jirků.