Články na téma: Jak začít podnikat

Jak se rodí nápad za milion? Pomoci vám může třeba SupermanJak začít podnikat

Jak se rodí nápad za milion? Pomoci vám může třeba Superman

Jedním z hlavních důvodů selhání startupů je podle řady studií neschopnost odhadnout poptávku na trhu a nabídnout zákazníkům správný produkt. Tímto způsobem zkrachuje okolo 40 % nových firem. Jak se téhle hrozbě vyhnout?

Alena Šafrová Drášilová8. 11. 2023
Opravdu zbohatnu na jednom nápadu? Pět nejčastějších podnikatelských mýtůJak začít podnikat

Opravdu zbohatnu na jednom nápadu? Pět nejčastějších podnikatelských mýtů

Čeká mě spousta peněz, volného času, seberealizace a skvělých zážitků. Stačí mít plán, vytrvat a jít si za svým snem, ale hlavně na to potřebuju spoustu peněz. Tak určitě... Právě tohle jsou v kostce nejčastější mýty a omyly spojené se začátky podnikání, které nakonec vedou ke zbytečnému rozčarování a krachům. Srovnejme si proto očekávání s realitou. Jak je to doopravdy?

Alena Šafrová Drášilová11. 10. 2023
Hledáte „práci snů“? Tady máte návod, jak jí docílitJak začít podnikat

Hledáte „práci snů“? Tady máte návod, jak jí docílit

Pro peníze? Kvůli nezávislosti? Motivací, proč začít podnikat, je hodně. V rámci seriálu Jak začít podnikat se podíváme na ty nejčastější. A řekneme si, v čem spočívá koncept IKIGAI (a proč je jeho vnímání na západě a v Japonsku jiné).

Alena Šafrová Drášilová4. 10. 2023
Chcete rozjet podnikání? Výhody a nevýhody jednotlivých cest k byznysuJak začít podnikat

Chcete rozjet podnikání? Výhody a nevýhody jednotlivých cest k byznysu

Uspět v byznysu neznamená jen mít dobrý nápad nebo produkt. Cest, jak začít podnikat a firmu dál úspěšně rozvíjet, je mnohem víc. Ať už se bavíme o převzetí už fungujícího podniku, podnikání na volné noze nebo třeba franšízy. Přinášíme přehled základních principů, jak začít podnikat.

Alena Šafrová Drášilová20. 9. 2023
Výhody a nevýhody podnikání. Není nakonec lepší nechat se zaměstnat?
 9 219

Výhody a nevýhody podnikání. Není nakonec lepší nechat se zaměstnat?

Možná už delší dobu uvažujete nad tím, jestli nerozjet vlastní byznys. Třeba dokonce od základní školy víte, že jednou chcete podnikat. Nebo se naopak bojíte opustit zaměstnání a z občasných přivýdělků udělat hlavní zdroj svých příjmů. Je tedy lepší být zaměstnanec, nebo podnikatel?

Alena Šafrová Drášilová6. 9. 2023
Podnikání je vždycky o odvaze, vzpomíná na rané devadesátky miliardář Dědek
 6 495

Podnikání je vždycky o odvaze, vzpomíná na rané devadesátky miliardář Dědek

Spousta lidí si myslí, že na začátku devadesátých let bylo velmi snadné začít podnikat. Pohledem podnikatele, mecenáše a majoritního vlastníka skupiny Jablotron Dalibora Dědka se ale mýlí. „Kdo tehdy podnikal, bylo na něj koukáno spíš jako na lumpa, zloděje,“ říká v podcastu Offline Štěpána Křečka.

Michal Hron11. 7. 2022
Chcete podnikat? Učte se od dealerů drog
 8 148

Chcete podnikat? Učte se od dealerů drog

Mám rád Formule 1. Víc než kteréhokoliv se současných jezdců nebo inženýrů ale obdivuju Colina Chapmana. V šedesátých letech dokázal tenhle geniální konstruktér roznést na kopytech celý naduřelý zbytek startovního pole. Jak to dokázal?

Michal Kašpárek3. 6. 2010