Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Články na téma: Jak začít podnikat

Série textů nazvaná Jak začít podnikat se věnuje tématům předcházejícím rozjezdu úspěšného byznysu, nastavením jeho životaschopnosti i myšlenkovým postupům, které by u startu žádné firmy neměly chybět. Od nápadu samotného až třeba po to, jak ideálně najít a oslovit investory. A pokud už podnikáte, nezoufejte: paralelní série textů Jak na podnikání poradí i vám.

Jak oslnit investora? Na plané řeči není čas, zaujmout musíte už ve výtahuJak začít podnikat

Jak oslnit investora? Na plané řeči není čas, zaujmout musíte už ve výtahu

Máte úžasný nápad. Skvělou inovaci. Jedinečnou technologii. Akorát že na další krok směrem k úspěšnému byznysu jsou potřeba peníze. A ne zrovna málo. Problém je v tom, že nad budoucností projektu zatím visí hodně otazníků a vůbec není jasné, jestli to bude kolosální úspěch, nebo ještě kolosálnější průšvih. Přesně tak vypadá typická chvíle, kdy se začínající podnikatelé musí poohlédnout po vhodném investorovi rizikového kapitálu. Dnes si povíme, jak ho získat.

Alena Šafrová Drášilová21. 2. 2024
Jak zvládnout začátky podnikání? Neztraťte se v byrokracii a delegujteJak začít podnikat

Jak zvládnout začátky podnikání? Neztraťte se v byrokracii a delegujte

Kromě nadšení z budování vlastní značky a vývoje produktu provází start podnikání také spousta méně příjemných povinností. Ať už jde o ty legislativní, nebo administrativní. Zjistěte, na co se připravit a jak si začátky usnadnit.

Jakub Vondráček17. 1. 2024
Od banky, od přátel, nebo přes crowdfunding? Kde vzít na rozjezd podnikáníJak začít podnikat

Od banky, od přátel, nebo přes crowdfunding? Kde vzít na rozjezd podnikání

Máte vymyšlený podnikatelský plán, jasně nastavenou vizi a teď už „jen“ řešíte, jak a kde na rozjezd podnikání vzít? Na půjčky od přátel a rodiny pozor, skrývá se v nich riziko zničení mezilidských vztahů. Jaké alternativy existují k půjčce od banky? Na to se podíváme v dalším dílu speciálu Jak začít podnikat.

Alena Šafrová Drášilová20. 12. 2023
Jak založit s. r. o.? Postup založení firmy krok za krokemJak začít podnikat

Jak založit s. r. o.? Postup založení firmy krok za krokem

Podnikání láká v Česku tisíce lidí. Ne každý ale ví, co přesně založení firmy obnáší. Češi si oblíbili zejména společnosti s ručením omezeným (s. r. o.), jejichž založení je jednodušší než například u akciové společnosti. Pojďme se podívat, jak založení s. r. o. probíhá.

Jakub Vondráček13. 12. 2023
Jak se rodí nápad za milion? Pomoci vám může třeba SupermanJak začít podnikat

Jak se rodí nápad za milion? Pomoci vám může třeba Superman

Jedním z hlavních důvodů selhání startupů je podle řady studií neschopnost odhadnout poptávku na trhu a nabídnout zákazníkům správný produkt. Tímto způsobem zkrachuje okolo 40 % nových firem. Jak se téhle hrozbě vyhnout?

Alena Šafrová Drášilová8. 11. 2023
Opravdu zbohatnu na jednom nápadu? Pět nejčastějších podnikatelských mýtůJak začít podnikat

Opravdu zbohatnu na jednom nápadu? Pět nejčastějších podnikatelských mýtů

Čeká mě spousta peněz, volného času, seberealizace a skvělých zážitků. Stačí mít plán, vytrvat a jít si za svým snem, ale hlavně na to potřebuju spoustu peněz. Tak určitě... Právě tohle jsou v kostce nejčastější mýty a omyly spojené se začátky podnikání, které nakonec vedou ke zbytečnému rozčarování a krachům. Srovnejme si proto očekávání s realitou. Jak je to doopravdy?

Alena Šafrová Drášilová11. 10. 2023
Hledáte „práci snů“? Tady máte návod, jak jí docílitJak začít podnikat

Hledáte „práci snů“? Tady máte návod, jak jí docílit

Pro peníze? Kvůli nezávislosti? Motivací, proč začít podnikat, je hodně. V rámci seriálu Jak začít podnikat se podíváme na ty nejčastější. A řekneme si, v čem spočívá koncept IKIGAI (a proč je jeho vnímání na západě a v Japonsku jiné).

Alena Šafrová Drášilová4. 10. 2023
Chcete rozjet podnikání? Výhody a nevýhody jednotlivých cest k byznysuJak začít podnikat

Chcete rozjet podnikání? Výhody a nevýhody jednotlivých cest k byznysu

Uspět v byznysu neznamená jen mít dobrý nápad nebo produkt. Cest, jak začít podnikat a firmu dál úspěšně rozvíjet, je mnohem víc. Ať už se bavíme o převzetí už fungujícího podniku, podnikání na volné noze nebo třeba franšízy. Přinášíme přehled základních principů, jak začít podnikat.

Alena Šafrová Drášilová20. 9. 2023
Výhody a nevýhody podnikání. Není nakonec lepší nechat se zaměstnat?
 9 563

Výhody a nevýhody podnikání. Není nakonec lepší nechat se zaměstnat?

Možná už delší dobu uvažujete nad tím, jestli nerozjet vlastní byznys. Třeba dokonce od základní školy víte, že jednou chcete podnikat. Nebo se naopak bojíte opustit zaměstnání a z občasných přivýdělků udělat hlavní zdroj svých příjmů. Je tedy lepší být zaměstnanec, nebo podnikatel?

Alena Šafrová Drášilová6. 9. 2023
Podnikání je vždycky o odvaze, vzpomíná na rané devadesátky miliardář Dědek
 6 683

Podnikání je vždycky o odvaze, vzpomíná na rané devadesátky miliardář Dědek

Spousta lidí si myslí, že na začátku devadesátých let bylo velmi snadné začít podnikat. Pohledem podnikatele, mecenáše a majoritního vlastníka skupiny Jablotron Dalibora Dědka se ale mýlí. „Kdo tehdy podnikal, bylo na něj koukáno spíš jako na lumpa, zloděje,“ říká v podcastu Offline Štěpána Křečka.

Michal Hron11. 7. 2022
Chcete podnikat? Učte se od dealerů drog
 8 330

Chcete podnikat? Učte se od dealerů drog

Mám rád Formule 1. Víc než kteréhokoliv se současných jezdců nebo inženýrů ale obdivuju Colina Chapmana. V šedesátých letech dokázal tenhle geniální konstruktér roznést na kopytech celý naduřelý zbytek startovního pole. Jak to dokázal?

Michal Kašpárek3. 6. 2010