Články na téma: success story

Success story je výraz pro označení úspěchu nebo nějakého úspěšného příběhu. Většinou se v podnikání váže k osobě, firmě, projektu nebo jiné události, která dosáhla pozitivních výsledků, splnila cíle a mnohdy i předčila očekávání.

Je to výsledek správného zvládání překážek a výzev, eliminace rizik a také správně stanovené strategie. Success story může být inspirativní pro podobné podniky a firmy, ale také může inspirovat jednotlivce. Často je takový příběh sdílený pomocí médií a vypráví, jak podnikatel nebo podnik dosáhl takto skvělých výsledků.

Pavoučí sekačky s tančícím krokem. Česká firma je dodává i na mys CanaveralPodnikavé Česko
 24 259

Pavoučí sekačky s tančícím krokem. Česká firma je dodává i na mys Canaveral

Na výrobě prvního hospodářského stroje se Lubomír Dvořák podílel v pěti letech, dnes vyváží svahové sekačky do padesáti zemí světa. Stihl taky spravit zámek a skrze něj se chystá na návrat k zemědělství.

Petra Tajovský Pospěchová4. 12. 2023
Opustil svět IT, aby si splnil sen. Nejíst blbě je základ, říká majitel Živinysuccess story
 9 505

Opustil svět IT, aby si splnil sen. Nejíst blbě je základ, říká majitel Živiny

Martin a Markéta Kuderovi se v době pandemie dočasně přestěhovali z Prahy na Moravu. Započala tím i jejich cesta ke společnému podnikání, které dnes zaměstnává nejen je, ale další desítky lidí. Stačila jim k tomu společná láska k dobrému a zdravém jídlu a vyladěný rodinný recept. Kudera si tím splnil svůj odvěký sen, kvůli kterému neváhal opustit ani obecně perspektivní svět IT.

Petra Nová28. 11. 2023
Začínali na půdě, dnes staví celé domy. Inženýr neinženýr, montérkám se nebráníme, říkajíPodnikavé Česko
 9 982

Začínali na půdě, dnes staví celé domy. Inženýr neinženýr, montérkám se nebráníme, říkají

Podnikat začínali v podkrovní cimře a pronajaté půlce garáže. Dnes staví Kamil a Lukáš Kučerovi po celých jižních Čechách dřevostavby pro „dobrý život a odpočinek”. A říkají, že rodinné podnikání je hlavně o důvěře, kompromisu a společné vizi.

Petr Toman27. 11. 2023
Pražský Dronetag rychle roste, s podporou z Brna dobývá americké nebesuccess story
 6 234

Pražský Dronetag rychle roste, s podporou z Brna dobývá americké nebe

Praha a Brno. Věční rivalové na poli české společnosti, ale i úspěšní partneři na poli byznysu. Důkazem je pražský startup Dronetag, který s podporou brněnského Y Softu postupně dobývá se svou „krabičkou na hlídání dronů“ svět.

Michal Hron22. 11. 2023
Hudební nástroje z 3D tiskárny? Dodávat budeme klidně na Mars, hlásí výrobciPodnikavé Česko

Hudební nástroje z 3D tiskárny? Dodávat budeme klidně na Mars, hlásí výrobci

Měl to být hec. Vytiskneme cello a pověsíme ho na zeď. Dnes jsou jediní na světě, kterým stačí k výrobě hudebních nástrojů 3D tiskárna. Jan Tobolík a Ondřej Kratochvíl vyprávějí o své posedlosti vůní popcornu i revoluci, kterou přerovské Sensio.cz v hudební branži ještě způsobí.

Marie Urubková13. 11. 2023
Z nouze ctnost. Brněnský Y Soft otáčí kormidlem, objevil zcela nový byznyssuccess story
 8 160

Z nouze ctnost. Brněnský Y Soft otáčí kormidlem, objevil zcela nový byznys

Je to obrázek jako ze sci-fi filmu: Ve vývojové centrále firmy Hewlett Packard v americkém Idahu stojí v hale 45 robotů a neúnavně mačkají displeje tiskáren. Dělají to 24 hodin, sedm dní v týdnu, celý rok. Svátek nesvátek. Ty roboty vyrobila brněnská firma Y Soft. Je to její nový byznysový směr.

Martina Fojtů6. 11. 2023
Úspěchu se bojím, říká čilý podnikatel. Vymyslel unikátní plachty na bazénsuccess story
 15 339

Úspěchu se bojím, říká čilý podnikatel. Vymyslel unikátní plachty na bazén

Toužil být letcem, ale zlákaly ho cenné papíry a poté proměnil svého koníčka s potápěčským vybavením v podnikání. Krach obchodu kreativitu Jaroslava Málka nezbrzdil – pod značkou Cornis provozuje solnou jeskyni a cestovní agenturu CornisTour v Letňanech, vyrábí speciální solární plachty CorniSun na ohřev bazénu a hýří dalšími nápady.

Jana Šulistová27. 10. 2023
Z nuly na 300 milionů za čtyři roky. Zažít si to může každý, nabádá šéf KulinyBrandInsight
 60 970

Z nuly na 300 milionů za čtyři roky. Zažít si to může každý, nabádá šéf Kuliny

Od začátku minulého roku se potýkáme s problémy, které jsme si minimálně v Evropě neuměli představit. Válka, rapidně zdražující energie a dvojciferná míra inflace, spojená s vysokými úrokovými sazbami a významnou změnou spotřebitelského chování. Jednou z firem, která dokázala v tomto náročném období uspět, je Kulina Group. Tomu však předcházel velký pád.

Jitka Šorfová24. 10. 2023
Míza plná života. Český „tolkienovský“ nápoj sklízí uznání i za oceánemPodnikavé Česko
 12 622

Míza plná života. Český „tolkienovský“ nápoj sklízí uznání i za oceánem

O lahodném březovém nápoji psaly i Financial Times, mezi labužníky platí za tekutou delikatesu. Klimešovi z Bezděčína a jejich Euforia mají už několik let pevné místo na české kulinární mapě. Ochutnejte text z tištěného Finmagu, jehož nové číslo už pro vás kvasí.

Petra Tajovský Pospěchová19. 10. 2023
Podnikání je pro růst Česka klíčové, ale mladí se vidí jinde, říká miliardář Bouškarozhovor
 11 434

Podnikání je pro růst Česka klíčové, ale mladí se vidí jinde, říká miliardář Bouška

Podnikatele a podnikavost potřebujeme, abychom byli zdravou společností. Budeme pak mít lidi, kteří jsou sebevědomí, a přispěje to i k našemu růstu. „Pokud podnikání neberete sportovně, neuspějete,“ říká v rozhovoru pro Finmag.cz majitel skupiny Vafo Group Pavel Bouška. Ten se vedle byznysu s krmivy aktivně věnuje i podpoře podnikání v Česku.

Marek Hudema16. 10. 2023
Dá sa, nedá sa, dá sa Pražákům? Tak to neexistuje, říká vinař z rodu ValihrachůPodnikavé Česko
 8 943

Dá sa, nedá sa, dá sa Pražákům? Tak to neexistuje, říká vinař z rodu Valihrachů

Obec Krumvíř na Břeclavsku je spojena se slavným vinařským rodem Valihrachů. Vedle zdejšího rodáka a trojnásobného vinaře roku Josefa tu ovšem rozvíjí svůj byznys i jiná větev Valihrachů – bratři Antonín a Vít Valihrachovi. Jdou ale vlastní cestou. „Nechtěli jsme, aby si lidi mysleli, že chceme těžit z jména našeho strýce, které je známější,“ vysvětluje v rozhovoru pro Finmag.cz jedna z tváří místního Vinařství Pod Kumstátem Antonín Valihrach.

Michal Hron9. 10. 2023
Pije celá Morava a Slováci taky, říká sklář z Kopanic. Na skladě má tisíce štamprlatPodnikavé Česko
 8 445

Pije celá Morava a Slováci taky, říká sklář z Kopanic. Na skladě má tisíce štamprlat

Foukal pohár pro papeže i lustry pro Bocci. Když se měl rozhodnout, jestli utratí milion za plyn, nebo pec vypne, neváhal ani minutu. Rok po krizi dodává luxusní dýmky do Dubaje a jede „do plných“. Ladislav Breznický a jeho skleněný svět v kostce. Račte vstoupit.

Marie Urubková2. 10. 2023
Drony z Brna oslnily i Rock for People, jejich rozletu ale brání legislativasuccess story

Drony z Brna oslnily i Rock for People, jejich rozletu ale brání legislativa

Osmdesátka světelných dronů se vznáší na obloze a plynule kreslí nejrůznější obrazce – geometrické tvary, loga či hashtagy. Za dokonale synchronizovaným vizuálním orchestrem stojí zakladatelé brněnského startupu FlyinDiamonds – Jiří Janoušek, Josef Jelínek a Tomáš Jelínek. Show s vlastnoručně sestrojenými drony předvedli i na hudebním festivalu Rock for People.

Hana Marko29. 9. 2023
Přichází doba vratných košil. NIL Textile z Ostravy už sbírá textil po celé Evropěsuccess story
 7 961

Přichází doba vratných košil. NIL Textile z Ostravy už sbírá textil po celé Evropě

„Tady máš deset starých košil, zaběhni do sběrny a za vrácené peníze si kup nové triko.“ Zní to šíleně? Ostravská firma Mikuláše Hurty NIL Textile, působící pod značkou Nilmore, takovou možnost nabízí už několik let. Za obnošené prádlo z vlastní výroby vrací zákazníkům peníze podobně jako za vratné lahve.

Miroslav Urubek25. 9. 2023
Neměl jsem na loď, tak jsem si ji postavil, líčí start podnikání jachtař KoláčekPodnikavé Česko

Neměl jsem na loď, tak jsem si ji postavil, líčí start podnikání jachtař Koláček

Na začátku byl zápal pro sportovní odvětví, které v Česku není příliš doma, na konci účast v prestižních světových závodech a vlastní firma, která dodává kompozitní díly zahraničním výrobcům. Milan Koláček dokázal, že i vnitrozemec může porážet ty nejlepší na moři a vyrábět pro věhlasné loďařské firmy.

Petr Třešňák11. 9. 2023
Z garáže na výsluní díky stínu. Česká ISOTRA vyrostla z malé rodinné firmyBrandInsight
 11 254

Z garáže na výsluní díky stínu. Česká ISOTRA vyrostla z malé rodinné firmy

Zaměstnává 570 lidí, drží šest patentů, 26 užitných vzorů a své výrobky a technologie exportuje do 45 zemí světa. Výrobce stínicí techniky ISOTRA přitom začínal jako malá rodinná firma. „Nejdůležitější bylo najít odvahu,“ říká jeden ze zakladatelů Erich Stavař.

Jana Divinová30. 8. 2023
Chceme být světovou firmou, zní z Furch Guitars. Po Česku plánují rozbrnkat i USA
 11 279

Chceme být světovou firmou, zní z Furch Guitars. Po Česku plánují rozbrnkat i USA

Ruční výroba, řemeslná poctivost, ruce uprášené od pilin. Úplně to máte před očima, že? A možná si říkáte, že jedině takto stvořený výrobek chcete. Petr Furch, majitel jednoho z největších světových výrobců akustických kytar, přesně tomuhle řekl stop. Nástroj s dokonalou odezvou a zvukem jen rukou prostě udělat nejde. Ve Velkých Němčicích za Brnem teď buduje nejmodernější výrobu na světě. Značka Furch chce do pěti let vyrůst dvojnásobně.

Martina Fojtů28. 8. 2023
Covid i házení klacků pod nohy. Majitel hospody U Štěpána o vynucené pauze
 95 347

Covid i házení klacků pod nohy. Majitel hospody U Štěpána o vynucené pauze

Štěpán Ruda se svou ženou patří k nejvýraznějším tvářím české gastronomie. Kousek od západočeské Sušice provozují už řadu let hospůdku U Štěpána, kterou proslavila hlavně účast v televizním pořadu Ano, šéfe! Loni však překvapivě oznámili, že končí. „Neviděl jsem na své práci už vůbec nic pozitivního,“ vysvětluje dnes Ruda vynucenou pauzu pro magazín Reportér.

Michal Hron24. 8. 2023
Vedl firmu, svařil ponorku. Špona v oku? Horší jsou kuličky, říká osobitý svářeč
 23 164

Vedl firmu, svařil ponorku. Špona v oku? Horší jsou kuličky, říká osobitý svářeč

Dokázal svařit ponorku, několikrát zkrachovat a znovu povstat. Jirka Valášek, svářeč, kotelník a propagátor řemesla, bez kterého se lidstvo ještě dlouho neobejde. Miluje železo a tvrdí, že doba železná ještě neskončila, protože lžičkou z titanu si kafe nikdo míchat nebude. „Vždycky je potřeba si něco přivařit, je to takový český fetiš,“ říká v rozhovoru pro projekt DoKlidu.

Petr Toman21. 8. 2023
Obsazuje seriály i filmy. Casting je víc než jen výběr herců, říká podnikatelka

Obsazuje seriály i filmy. Casting je víc než jen výběr herců, říká podnikatelka

Jako castingová režisérka namíchala herecké obsazení obrovského množství seriálů i filmů. A to je jí jen kousek přes třicet. V práci i v životě jede jako torpédo. Rozhovor začne Maja Hamplová tím, že si řekne o tykání. Začtěte se do zajímavého rozhovoru o netradičním podnikání z archivu tištěného Finmagu.

Marika Pecháčková16. 8. 2023
Klapkové impérium pohádkově roste. ABO valve vyhlíží svou první miliardu
 57 009

Klapkové impérium pohádkově roste. ABO valve vyhlíží svou první miliardu

Svým dětem vždycky říká, že stejně jako hloupý Honza musí jednou sbalit to nejnutnější a vyrazit do světa na zkušenou. Podobně to udělal také on. Potkal princeznu, získal půl království v podobě ABO valve a dnes dělá s majiteli zlatých dolů pohádkový byznys. Pavel Pohořský se svou ženou Petrou tvrdí, že mít toulavé boty se zatraceně vyplatí.

Marie Urubková14. 8. 2023
1/4