Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Creative Business Cup 2024 vyhrál český výrobce elektrokol, své síly poměří se světem

Redakce Finmag.cz
Redakce Finmag.cz
15. 3. 2024

Národní kolo soutěže Creative Business Cup 2024 podporující kreativní startupy opanoval český startup E-cafe bike. Pražský výrobce netradičních městských elektrokol, za kterým stojí manželé Jan a Zuzana Malinovi, zaujal porotu svými inovativními nákladními vozíky. Nyní český startup poměří své síly ve světovém finále v Kodani.

Creative Business Cup 2024 vyhrál český výrobce elektrokol, své síly poměří se světem
Finálový večer Creative Business Cup 2024, vítěz národního kola se stal český startup E-cafe bike / Zdroj: Czechinvest

Odborná porota nápad manželů Malinových vybrala z finálové desítky. Porotu oslovila celková propracovanost projektu a důraz na ekologický přístup. Vítěze soutěže, kterou pořádá agentura CzechInvest, nyní čeká světové finále v Kodani.

„Z vítězství máme obrovskou radost a už teď se těšíme na finálové kolo, kde nás čeká světová konkurence. Věříme, že startupy ukazují směr, kterým se bude svět do budoucna ubírat,“ uvedla během čtvrtečního slavnostního večera v libereckém kině Varšava Zuzana Malinová.

Vítězství v národním kole soutěže podle ní pomůže jejich firmě City Commuters, která za obchodní značkou E-cafe bike stojí, nejen zvýšit prestiž, ale i dostane díky tomu i možnost „ukázat poctivou českou výrobu i v zahraničí“.

Cargo vozíky v podání E-cafe bike disponují vlastním elektrickým pohonem a jsou plně energeticky soběstačné díky solárním panelům. Jejich elektrifikovaná řada cargo vozíků bude připojitelná za většinu běžných jízdních kol nebo elektrokol, bude nabízet nosnost až 250 kg a úložný prostor o objemu 400 litrů.

„Vítěz soutěže E-cafe bike si získal srdce poroty produktem, který propojuje business a kreativitu, a my mu přejeme hodně štěstí na globálním finále v Kodani,“ říká Markéta Mentelová, ředitelka Creative Hubu agentury CzechInvest a organizátorka českého kola soutěže Creative Business Cup.

Druhým místem porota složená ze zástupců CzechInvestu a partnerů soutěže ocenila startup Kenka puppetgame a na třetím místě se umístila platforma pro prevenci šikany Younglink. Cenu Miláčka publika si odnesl výherce druhého místa Kenka puppetgame; publikum zaujala vtipná prezentace i nadšení zakladatele.

Creative Business Cup má za cíl podporovat kreativní startupy z celého světa, propojovat je navzájem a pomoci jim při hledání investora i dobývání zahraničních trhů.

Daňové přiznání online

Zaujali jsme vás? Pokračujte...

Jak jde dohromady byznys a medicína? Dočtete se v novém Finmagu

Je medicína byznys? Jak pro koho. „Frustraci mladých lékařů chápu. Nemají ani na chůvu, aby jim pohlídala děti, když pracují,“ říká přednosta chirurgické kliniky Robert Lischke.

Finmag předplatnéZdroj: Finmag

MEDICÍNA A BYZNYS

Jak venkovští praktici nepřicházejí o iluze • Ženy mění medicínu • Nejstarší pražská nemocnice objektivem Alžběty Jungrové • Nejdražší léky na světě • Obézních přibývá, Česko dohání USA.

BYZNYS JE HRA

„Investice do umění se do tabulek nevtěsná,“ říká Pavlína Pudil z Kunsthalle • Nejdražší materiál roku 2023? Hrst štěrku z vesmíru za miliardu dolarů • Ekologie musí být podle Tomáš Nemravy, výrobce dřevěných domů, ekonomická.

Ohodnoťte článek

-
0
+

Sdílejte

Diskutujte

Vstoupit do diskuze
Redakce Finmag.cz

Redakce Finmag.cz

O podnikání píšeme v souvislostech, inspirujeme, poukazujeme na klíčové problémy podnikatelů a živnostníků. Úspěch nechceme glorifikovat jen skrze peníze, ale i společenské dopady podnikání. Píšeme o lidech,... Více

Související témata

aktualityCzechInvestekologieinvesticekreativitapodporastartupysuccess story
Daňové přiznání online

Aktuální číslo časopisu

Předplatné časopisu Finmag

Věda je byznys –⁠ byznys je věda

Koupit nejnovější číslo