Články na téma: recenze
Recenze je hodnocení nebo komentář k dané věci, produktu, službě nebo zážitku. Poskytuje subjektivní názor hodnotící osoby. Recenze může mít jak psanou, tak mluvenou formu a v současnosti může mít i audiovizuální podobu. Cílem recenze je sdílet své zkušenosti a názory s ostatními a dát jim najevo, zda daná osoba byla s produktem nebo službou spokojená.
Recenze mohou mít přesně danou strukturu, anebo mohou být psané pod osobními dojmy recenzenta bez předem určené podoby. Mohou popisovat vlastnosti produktu jak fyzické, tak účel produktu, výhody a nevýhody, zkušenosti se zakoupením a mnohé další.
V online prostředí se recenze staly velmi důležitými. Ovlivňují nákupní chování zákazníků a také jejich vnímání značky nebo produktu. Lidé recenze často čtou před nákupem – když mají o danou věc zájem, ale nejsou si úplně jisti, zjišťují bezpečnost objednávky v recenzích.
Pro podnikatele jsou recenze velmi důležité. Jde o zpětnou vazbu od zákazníků, kterou by se jinak nedozvěděli, mohou jim také přinášet podněty pro inovace. Učí podnikatele lépe porozumět potřebám zákazníků. Recenze jsou také marketingovým nástrojem – mohou jimi posílit svou image.
Negativní recenze poskytují prostor pro zlepšení. Pomáhají podnikatelům zlepšovat své produkty, jedná se o důležitou zpětnou vazbu.
Další články na téma recenze najdete na Peníze.cz.
Divoký zevnějšek, duše dobrodruha. SsangYong Torres překvapí praktičností i ceníkem
Jméno Torres sice evokuje španělského toreadora, nicméně patří novému modelu od automobilky SsangYong z Jižní Koreje. Její název v Česku každý nezná, i když je mnohem starší než značky stejné národnosti Kia či Hyundai.
Jak zfalšovat recenze na Google? Prověřili jsme službu, která porušuje zákony
Vy nám peníze, my vám lepší obraz na Googlu. Služba, která se tváří legálně a tvrdí, že legální je. Má své internetové stránky, kontakty, zaměstnanci se s vámi baví... Ale od první chvíle tu něco nehraje: Jak je možné, že někdo dokáže „smazat negativní hodnocení na Googlu“? Zjistili jsme to za vás.
Služebák za sedm milionů? Proč ne, tohle Bentley poslouží skvěle
Může být sportovní kupé – nebo přesněji „gran turismo“ – smysluplným nástrojem k práci? Nápad omezit odpočty DPH u luxusních aut byl sice zdůvodňován jinou sportovní značkou původem z italské Modeny, a nikoliv britského Crewe, ale otázka na smysluplnost daňových odpočtů tu zůstává viset.
Supermoderní i retro. Hipík od VW poslouží i jako služební mikrobus
Elektrický ID.Buzz svým vzhledem odkazuje na starý mikrobus Volkswagen, legendární pro svou popularitu mezi hippies. Není to ovšem auto, které by si rebelující mládež mohla dovolit. Naopak cílí spíš na ty, kteří si auto pořizují jako symbol svého postavení. Jak může taková věc fungovat? Náš test ukázal, že líp, než by člověk čekal.
Nóbl chuligán s německou precizností. Tohle Bentley si na uhlazenost nehraje
Britské luxusní značky si většinou asociujeme s tichou, uhlazenou, skoro až nudnou elegancí. A nenechte se mýlit, vozy Bentley takové bývají také. Někdy ale probleskne vzpomínka na dobu slavných Bentley Boys, divokých večírků i závodů proti vlakům. V kabrioletu GTC V8 pak probleskují ještě o něco víc.
Luxus, za který vás nesežerou. Macan je plnohodnotné, ale nenápadné Porsche
Když se řekne Porsche, představíte si nejspíš sportovní auta. Nízké, nepraktické stroje, které se snad hodí spíš na závodní okruh než na cestu do práce. Nejprodávanější auto stuttgartské značky ale dávno není sportovní model 911. Už několik let je to kompaktní SUV Macan. Změnila se značka, nebo se změnili lidé a Macan je dnes odpovědí na stejnou otázku jako před půlstoletím 911?
Žlutá střela se zenovou aurou. Tenhle Lexus zosobňuje sny o Japonsku
Mohlo by auto být ztělesněním ducha země? Není to jen jeden z nejkomplikovanějších průmyslových produktů, ale i masově vyráběné umělecké dílo. A Lexus LC500 má ještě něco navíc. Něco, čím vás přiměje snít.
Vpředu luxus, vzadu práce. Americké pickupy osloví i české podnikatele
Americké pickupy jsou symbolem pracovitosti a spolehlivosti. Toho „správného“ amerického života v dobách, kdy bylo všechno opravdovější. Ve skutečnosti už to jsou daleko sofistikovanější auta, než napovídá jejich image. Dávají ale smysl i na opačné straně oceánu? A jaké výhody přinášejí podnikatelům?
Superkombík pro manažery. V Audi RS6 si můžete připadat jako Superman
Tak jako se v komiksech mění obyčejní chlápci na superhrdiny, změnil se tenhle rodinný kombík na supersport. Na první pohled je to pořád to staré dobré manažerské Audi A6, které je ideální i pro rodinu s dětmi a psem v kufru. Na ten druhý je ale něco divně. Co vše je na téhle upravené manažerské modle jinak?
Na Rujánu elektromobilem? Ne, líp poslouží starý dobrý diesel
Pláže s bílým pískem jsou blíž, než si myslíte. Pokud chcete k moři na víkend, jeďte na Rujánu. Elektroauto ale protentokrát nechejte doma v garáži. Odemykáme pro vás letní text z tištěného Finmagu.
Od šéfa s láskou. Radíme, jak si vyhádat firemní hybridní SUV porsche
Vy si to hybridní esúvéčko od Porsche prostě zasloužíte! V ideálním světě by vám ho měl koupit váš zaměstnavatel. S jakými argumenty byste za ním měli přijít?
Praštěná hračka přestárlého delikventa. Audi RS3 potírá politickou korektnost
Všude se dočtete o tom, jak budeme všichni jezdit na elektřinu, jak mají být nová auta tišší a „pomáhat“ vám dodržovat rychlost. Spousta lidí vám řekne, že dnešní auta už nejsou to, co bývala – ať už kvůli turbodmychadlům, elektronice, sdíleným platformám nebo celkové „vyměklosti“. Potom si ale sednete do sportovního sedanu od Audi a zjistíte, že je všechno jinak.
Když marketing vítězí nad staromilstvím. Je elektrický mustang vážně tak dobrý?
Svět se mění, nejprodávanější mustang je elektrický. Ford Mustang Mach E dosahuje i přes nářky tradicionalistů vyšších prodejů než jeho benzinový sourozenec. Je to vítězství marketingu nad hmotou, nebo je rodinné SUV na elektřinu vážně tím správným mustangem pro dnešní dobu? Abychom to zjistili, vyrazili jsme s ním do Berlína.
Statistika je mocná věc. Jak číst čísla a nenaletět manipulaci?
Statistiku používáme všichni a často si toho ani nevšímáme. Pracují s ní politici, měří se v ní pracovní výkony a banky s její pomocí rozhodují, zda dostaneme úvěr. Jenže čísly, grafy a křivkami lze člověka i snadno ošálit a ani není nutné lhát. Jak se nenechat napálit? Ve své zatím poslední knize, která nedávno vyšla v českém překladu, o tom píše novinář a ekonom Tim Harford.
Když ceny fungují naopak. Tohle Bentley hraje jinou ligu
Poměr ceny a výkonu je pro většinu lidí naprosto klíčovým kritériem při výběru auta. Ale když si kupujete něco jako Bentley Bentayga, začnou věci fungovat trochu jinak. Kategorie, ve kterých uvažují běžní smrtelníci, už přestávají fungovat. A některé fungují dokonce naopak.
Po třiceti letech v buchance. Jak se řídí ruská živoucí fosilie?
Retro terénní auta jsou populární, jak dokazuje třeba nový Ford Bronco nebo Mercedes třídy G. Lidé mají rádi, když má jejich nový offroad styl starého, poctivého železa. V Rusku se ale na retro nehraje. Tohle auto prostě jen zapomněli přestat vyrábět.
Dlouhé cestování elektromobilem? Tohle placaté Audi může být klíčem
Audi e-tron GT je jedním z prvních elektrických aut, která by mohla nabídnout něco podobného jako stará „gétéčka“. Dokáže to ale v reálném provozu? A co to znamená pro svět aut? Náš dnešní výlet do saských Drážďan napoví.
Blíží se konec světa, vydělá na něm Čína
Naštvat čtenáře knihou ještě před tím, než začne úvodní kapitola, to je opravdu výjimečné. Bruno Maçães to však ve své novince dokázal, přestože je to kniha jinak výborná.
Pamflet proti politickým neziskovkám je učebnice stereotypů
Právník a někdejší politik ODS, hnutí Brno Plus i Trikolóry Robert Kotzian vidí v neziskovkách hrozbu západní civilizaci. Jeho konspiračně-populistický pamflet Politické neziskovky lze brát jako kuriozitu, v horším případě jako kuchařku konzervativní pravice.
Polky v českých továrnách: zahálkou a šmelinou proti socialismu
Zpočátku nezáživně působící historická studie přináší fascinující vhled do působení polských dělnic v 70. a 80. letech v českých podnicích. Ty, které bychom snadno měli za ponížené a vykořisťované, obdařuje autor knihy Majstr a Małgorzata: Polky v továrnách ČSSR až nečekanou mocí.
Město pro každého Okamura nenašel, namísto toho nabízí unikátní model
Jak mají vypadat města, která by vyhovovala skutečně každému? Kniha architekta Osamu Okamury i přes svůj název zrovna na tuhle otázku neodpovídá, přesto je nezvykle krásná. A to díky modelu, který je tu vlastně mnohem důležitější než slova.