Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

DIP je super produkt, lidem umožní zajistit se na stáří, říká šéfka investiční společnosti

Martin Vlnas
Martin Vlnas
4. 3. 2024
 12 096
podcast

Investice dokážou vydělávat zajímavé peníze i v dobách, kdy to s ekonomikou nevypadá nejlépe. Hodnocení loňského roku v podání Lucie Simpartlové, ředitelky Partners investiční společnosti, ukazuje, že se Češi konečně přestali bát. A taky že stát po letech tápání pustil do světa nástroj, který dlouhodobé investování podpoří.

„Když jsme před lety rozjížděli naši investiční společnost, měla jsme sen, že se jednou budeme starat o deset miliard korun. Na konci roku 2023 jsme překročili 16,5 miliardy a pořád rosteme. Meziročně o 58 procent,“ bilancuje hned na úvod Finmag podcastu Simpartlová.

Vedle celkové sumy se ovšem její společnost může pochlubit i ještě jedním číslem, které prý šéfce Partners investiční společnosti dělá „ještě větší radost“: téměř 1,4 miliardy korun. „Tolik jsme vloni vydělali našim klientům. Dělá radost nám a věřím, že i našim klientům.“

Současně ale přiznává, že nebýt posledních měsíců loňského roku, během nichž rostly ceny akcí jako o život, mohlo být všechno jinak. Na to se ale už historie neptá.

Téma letošního roku: DIP

Zhodnocení za loňský rok je připsané, trhy mezitím rostou dál. A přinášejí i řadu novinek, které by mohly přitáhnout zkušené i méně zkušenější investory. Patří mezi ně i takzvaný dlouhodobý investiční produkt (zkráceně DIP), který blíže popsali kolegové na Peníze.cz: Stát podpoří investice i spoření. Jaké výhody vám přinese DIP.

„DIP je velkým přínosem a dobrým krokem ze strany státu směrem k tomu, aby motivoval lidi, aby se připravovali na důchodový věk sami,“ hodnotí novinku Simpartlová. Rozporuje ovšem to, že by šlo o „produkt“. „Produkt to není, je to spíš takový šuplíček investora sloužící primárně pro nějakou daňovou evidenci,“ vysvětluje.

V Partners investiční společnosti proto DIP řeší formou rámcové smlouvy s klientem, která mu umožňuje investovat napříč nabízenými fondy a při tom čerpat výhody od státu. Rozvoj portfolia v rámci DIP navíc podle ní nekončí.

„Máme v plánu i spolupráci se Simplea pojišťovnou, která chystá novinku v oblasti dlouhodobé péče, a vzhledem k novinkám v oblasti penzí se bavíme i s penzijní společností o nějaké nové investiční strategii,“ naznačuje Simpartlová budoucí rozšíření produktů.

Investujete?

Nově i bez poradce

Velkou novinkou letošního roku je i možnost uzavřít smlouvu s Partners investiční společností napřímo online. „Je to navázáno na ověření přes bankovní identitu,“ prozrazuje zásadní novinku šéfka investiční společnosti, k jejímž produktům se dosud šlo dostat jen prostřednictvím finančního poradce Partners. „Nemusíte se s nikým potkat, vše si zařídíte introvertně přímo u počítače,“ dodává Simpartlová.

Letmo se pak dotkne i další letošní novinky v investorském světě, a to nedávno schválených burzovně obchodovatelné fondů (ETF) na kryptoměny. „To si myslím, že může být v tomto typu investování ‘deal breaker’,” říká. Partners investiční společnost ale podle ní žádné nové fondy postavené čistě na kryptoměnách nechystá.

Co by naopak Simpartlová ráda, je rozšíření týmu o novou, dynamickou krev. Aktuálně se Partners investiční společnost opírá o tým tří lidí. „Je důležité, aby v tom týmu bylo více názorů. Chtěla bych, aby se v něm lidé dokázali vzájemně motivovat k lepším výkonům. A k tomu potřebuju typově odlišného portfoliomanažera s chutí si hrát,“ vzkazuje.

(...)

Nekončíme. Co dál se v podcastu dozvíte?

  • kdy a komu se vyplatí DIP a kdy je naopak lepší zůstat na svém
  • kdo je zodpovědný za ohlídání maximálního limitu DIP
  • v čem se liší jednotlivé DIP produkty na trhu
  • proč se fondy nehodí ke spekulacím
  • a mnoho dalšího…

Společnost Partners je vlastníkem vydavatelství NextPage Media, které vydává i tištěný magazín Finmag a provozuje web Finmag.cz.

Finmag BrandVoice: Partnerem článku je Partners Investiční společnost

Daňové přiznání online

Jak jde dohromady byznys a medicína? Dočtete se v novém Finmagu

Je medicína byznys? Jak pro koho. „Frustraci mladých lékařů chápu. Nemají ani na chůvu, aby jim pohlídala děti, když pracují,“ říká přednosta chirurgické kliniky Robert Lischke.

Finmag předplatnéZdroj: Finmag

MEDICÍNA A BYZNYS

Jak venkovští praktici nepřicházejí o iluze • Ženy mění medicínu • Nejstarší pražská nemocnice objektivem Alžběty Jungrové • Nejdražší léky na světě • Obézních přibývá, Česko dohání USA.

BYZNYS JE HRA

„Investice do umění se do tabulek nevtěsná,“ říká Pavlína Pudil z Kunsthalle • Nejdražší materiál roku 2023? Hrst štěrku z vesmíru za miliardu dolarů • Ekologie musí být podle Tomáš Nemravy, výrobce dřevěných domů, ekonomická.

Ohodnoťte článek

-
-3
+

Sdílejte

Diskutujte (2)

Vstoupit do diskuze
Martin Vlnas

Martin Vlnas

Vystudoval politologii, sociologii a mediální studia na FSS MU v Brně. Rok studoval v Jižní Koreji. Během studia publikoval reportáže v Reflexu, Respektu nebo Týdnu, kariéru ale začal jako portýr. Od... Více

Související témata

BrandInsightDIPETFinvesticeinvestiční fondyKdo hýbe miliardamikryptoměnyMiliardy v pohybuPartnerspodcastrůst
Daňové přiznání online

Aktuální číslo časopisu

Předplatné časopisu Finmag

Věda je byznys –⁠ byznys je věda

Koupit nejnovější číslo