Články na téma: umělá inteligence

Jak vybrat kvalitní účetní? Tipy, díky nimž se nepřehmátnetepersonalistika

Jak vybrat kvalitní účetní? Tipy, díky nimž se nepřehmátnete

Výběr dobrého specialisty na účetnictví je významným momentem nejen na startu podnikání. Pro opravdu začínající podnikatele se ale může jevit jako obrovská výzva. Jste to totiž právě vy, kdo nakonec podle platné legislativy nese kompletní zodpovědnost za účetnictví. Víte ale, jak si vybrat opravdu kvalitní účetní, díky nimž váš byznys poroste?

Robert Soudný29. 11. 2023
Už se ksakru probuďme! K prosperitě Česka musíme přispět všichninewsletter
 16 353

Už se ksakru probuďme! K prosperitě Česka musíme přispět všichni

Čtyři roky hot, čtyři roky čehý. Čtyři roky pravice, čtyři roky levice. Čtyři roky Babiš, čtyři roky antibabiš. A pak to vypadá, jak to vypadá: jen přešlapujeme na místě, zatímco ostatní rostou. Vítejte u nového Finmag newsletteru.

Michal Hron26. 11. 2023
AI revoluce pro další generace. Masivní nástup umělou inteligenci teprve čekáumělá inteligence

AI revoluce pro další generace. Masivní nástup umělou inteligenci teprve čeká

Umělá inteligence se nám pomalu vytrácí z titulků mainstreamových médií. Už nikoho nepřekvapí, že software vytváří na zakázku během několika sekund obrazy, rozumí psanému textu nebo dokáže bleskově a velmi přesně překládat v desítkách jazyků.

Josef Janků24. 11. 2023
Aby to svítilo a hřálo. Objevili jsme pravého Prométheanewsletter

Aby to svítilo a hřálo. Objevili jsme pravého Prométhea

Dnešní tipy na čtení ve Finmag newsletteru jsou tipy na čtení zejména o vědě. A věda je jistě věda, ale, lidi, taky strašně krásná sranda.

Gabriel Pleska22. 10. 2023
Známe obory v ohrožení. Může umělá inteligence sebrat práci i vám?názor
 8 093

Známe obory v ohrožení. Může umělá inteligence sebrat práci i vám?

Některé obory nemají proti nastupující umělé inteligenci šanci. Pokud v nich podnikáte či se jimi „jen“ živíte, měli byste se mít na pozoru. Nebo se raději naučit, jak AI pro svůj obor umně využít. A když to náhodou nevyjde, stále tu jsou profese, na které ani ta sebelepší umělá inteligence ještě dlouho mít nebude.

Pavel Kohout19. 10. 2023
Blbá nálada, blbé vyhlídky. Tenhle newsletter radši nečtětenewsletter

Blbá nálada, blbé vyhlídky. Tenhle newsletter radši nečtěte

Před pár dny všechny naštvalo a znechutilo fotbalové derby, do toho nám evidentně začíná nová vlna covidu. Tak se v té blbé náladě pojďme ještě pobabrat. Je tady pesimistický Finmag newsletter. (A to ještě vzniká před volbami na Slovensku.)

Adam Štěpánek1. 10. 2023
O všecko se rozděl. I o tipy na chytré čtenínewsletter

O všecko se rozděl. I o tipy na chytré čtení

O všechno se rozděl. Hraj fér. Nikoho nebij. Vracej věci tam, kde jsi je našel. Uklízej po sobě. Znáte? Pravidla, která se Robert Fulghum naučil v mateřské školce, prý člověku vystačí na celý život. Tímto se ve Finmag newsletteru dělím a zároveň si trochu uklízím stůl.

Gabriel Pleska24. 9. 2023
Česko jako finanční velmoc? Proč tohle spojení nemusí být sci-fi
 10 105

Česko jako finanční velmoc? Proč tohle spojení nemusí být sci-fi

Česko už se nemůže tak jako dřív opřít o automobilový průmysl, strojírenství či výrobní odvětví obecně. Tak na co by se měla česká ekonomika v příštích letech zaměřit? Jednou z cest je rozvoj finančních služeb. Může se tedy z Česka někdy stát finanční centrum, jak se to povedlo třeba Maltě?

Pavel Kohout21. 9. 2023
Supervýkonní zaměstnanci a recepční, co se nemračí. Co vše dnes zvládne AI

Supervýkonní zaměstnanci a recepční, co se nemračí. Co vše dnes zvládne AI

Slibuje až osmdesátiprocentní úsporu nákladů nebo rapidní zvýšení efektivity zaměstnanců. Nepotřebuje přestávky a pracuje čtyřikrát rychleji. Umělá inteligence, která loni vtrhla do společnosti s nebývalou razancí, se čím dál častěji prosazuje i v oborech dříve nečekaných. Vybíráme nejzajímavější příklady poslední doby, kde všude může firmám pomoci.

Michal Hron30. 6. 2023
Jak vydělat na budoucnosti i na státu

Jak vydělat na budoucnosti i na státu

Lidská prozíravost změnila svět. Dneska díky tomu dokážeme předvídat budoucnost tak úspěšně, až z toho mrazí. Stejně jako z toho, že Česko vykazuje po Rusku druhý nejvyšší počet miliardářů napojených na stát. Vítejte u nového Finmag newsletteru.

Michal Hron28. 5. 2023
Co se stane, když si do firmy pustíte AI. První studie ukazuje reálné dopady
 19 970

Co se stane, když si do firmy pustíte AI. První studie ukazuje reálné dopady

V posledních dvou letech nabral technologický pokrok po letech klidu na dynamice. Řada firem představila nové systémy umělé inteligence s neuvěřitelnými schopnostmi. Co bylo před pár lety sci-fi – roboti malující či píšící básně – se stalo každodenní realitou. Nová éra před nás ale klade i nové otázky. Jak třeba bude vypadat lidská práce a kolik za ni dostaneme?

Josef Janků17. 5. 2023
ChatGPT přináší i bezpečnostní rizika. Máme ho kvůli tomu zakázat?
 5 428

ChatGPT přináší i bezpečnostní rizika. Máme ho kvůli tomu zakázat?

Jazykový model ChatGPT přesunul diskusi o umělé inteligenci do běžného života. Od zkoušení, co všechno umí, až po obavy, které lidské profese nahradí. Lépe řečeno, kterými začne. Ze všeho nejdřív bychom ale měli řešit závažné právní otázky. Máme se bát víc umělé inteligence, nebo její regulace?

František Nonnemann9. 5. 2023
Machruje, ale pak lže. A ještě se hloupě vymlouvá, ukázal pokus s ChatGPT
 28 565

Machruje, ale pak lže. A ještě se hloupě vymlouvá, ukázal pokus s ChatGPT

V posledních měsících zaplavují mediální prostor neustále nové zprávy o mimořádných úspěších jazykového modelu umělé inteligence (AI) ChatGPT. O tom, jak student obhájil práci, kterou ChatGPT napsal a tak dále. Je mu předpovídána velká budoucnost. Dnes si ale na jednom pokusu ukážeme, jak bezostyšně lže. A pak se ještě vymlouvá…

Antonín Thurnwald3. 5. 2023
Robožížala, robohmyz, robopes. A znovu trocha umělé inteligence

Robožížala, robohmyz, robopes. A znovu trocha umělé inteligence

Světem poslední dobou hýbe umělá inteligence, takže se jí znovu nevyhneme ani v novém Finmag newsletteru. Tentokrát se ale víc zaměříme na segment, který s ní stejně úzce souvisí: na roboty. Skutečně nám brzy seberou práci?

Adam Štěpánek16. 4. 2023
Jak přežít nástup umělé inteligence? Poučme se od koček
 14 766

Jak přežít nástup umělé inteligence? Poučme se od koček

Stroje jsou stále chytřejší a už teď se někteří obávají, že by jednou mohly být chytřejší než lidi. Otázka je, co potom s námi?

Vojtěch Dobeš12. 4. 2023
Šťastné ukřižování a veselé zmrtvýchvstání

Šťastné ukřižování a veselé zmrtvýchvstání

Zas to tak vyšlo, že jeden jarní svátek vyšel na pátek a druhý na pondělí, vytvořivše spolu lahodně čtyřdenní víkend. Proto netrapme hlavu žhavými novinkami, ni temnou budoucností lidstva v době AI. Ať si odpočne s nadějeplnými příběhy o znovuzrození. I když jenom businessovém.

Gabriel Pleska9. 4. 2023
Stroj versus lidské zvíře. Proč se nemusíme bát umělé inteligence
 12 495

Stroj versus lidské zvíře. Proč se nemusíme bát umělé inteligence

Umělá inteligence kromě nadšení budí i skepsi, dokonce strach. Aniž by dokázala způsobit jakýkoli problém, vzniká proti ní odpor. Nejznámější je takzvaná Muskova petice, kromě ní tu ale máme i italský zákaz systému ChatGPT s odvoláním na možnost porušování soukromí a vystavování nezletilých nevhodnému obsahu. Do jaké míry jsou tyto obavy oprávněné?

Pavel Kohout6. 4. 2023
Stop, brzdíme! Umělá inteligence nabrala až moc rychlý vývoj

Stop, brzdíme! Umělá inteligence nabrala až moc rychlý vývoj

Dnešní Finmag newsletter nevěnuji jen našemu webu, jak by se dalo očekávat. Věnuji ho především fenoménu umělé inteligence, která loni vtrhla do společnosti s nebývalou razancí. A hlavně tomu, proč je na čase zbrzdit, jak teď volají nejvýraznější tváře big-tech byznysu. Proč?

Michal Hron2. 4. 2023
Bez chyb a bez papírů. Umělá inteligence pomáhá i malým a středním firmámBrandVoice
 40 896

Bez chyb a bez papírů. Umělá inteligence pomáhá i malým a středním firmám

Trendem sektoru podnikových informačních systémů je stále častější využívání prvků umělé inteligence, takže se systémy automaticky přizpůsobují potřebám uživatelů.

Jiří Panec28. 3. 2023
Nápad, který stvořil firmu. Dejme AI život, řekli si mladí podnikatelé a uspěli

Nápad, který stvořil firmu. Dejme AI život, řekli si mladí podnikatelé a uspěli

Tématem roku 2023 se bezesporu stává umělá inteligence (AI). Od monitorů profesionálních vývojářů se teď dostává na denní světlo normálního světa, a dokonce na přední stránky časopisů. V řevnickém startupu AddAI.Life si její potenciál uvědomili už dávno.

Radim Zelený21. 3. 2023
ChatGPT bez skrupulí, trapák Musk a válka třikrát jinak. Finmag Newsletter

ChatGPT bez skrupulí, trapák Musk a válka třikrát jinak. Finmag Newsletter

Posledně jsme si udělali exkurs do tajů (novo)češtiny, dnes to pojmeme zas tradičněji. Nesu tipy na zajímavé čtení nejen z Finmagu, ale i odjinud. Doslova do vás vyprázdním plný seznam četby, kam si průběžně ukládám tipy do newsletteru. Posaďte se, jdeme na to.

Michal Hron12. 3. 2023
1/4