Články na téma: newsletter
Adaptuj se, nebo umři! Příběhy slavných firem, které vás dost možná překvapí
Finmag nedávno změnil svůj profil. Chce se teď víc orientovat na podnikání a ty, kteří podnikají. Dobře, špatně? To je nakonec na našem snažení a vašem posouzení. Každopádně víme z historie, že změna směru může být k dobrému.
Už se ksakru probuďme! K prosperitě Česka musíme přispět všichni
Čtyři roky hot, čtyři roky čehý. Čtyři roky pravice, čtyři roky levice. Čtyři roky Babiš, čtyři roky antibabiš. A pak to vypadá, jak to vypadá: jen přešlapujeme na místě, zatímco ostatní rostou. Vítejte u nového Finmag newsletteru.
Jedna éra končí, nová začíná. Proč Finmag.cz převlékl kabát
Podnikání, peníze, inspirace. Tři slova, která definují nové pojetí Finmag.cz. Pojďme se seznámit.
Hora k Mohammedovi, investor k vědci. Ani sebelepší nápad se nezpeněží sám
Když nemůže jeden ke druhému a oba se z nějakého důvodu potřebují, většinou přijde druhý k prvnímu. Bylo to tak kdysi s horou a Mohammedem, je to tak i dnes s vědci a investory.
Podvody, krize, směrnice. Na podnikatele se toho valí čím dál víc
V novém Finmag newsletteru se podíváme na stále vynalézavější podvody, kterým čelí (nejen) podnikatelé. A na další problémy spojené s vedením firmy.
Proč věda není fotbal? Člověk může hrát i za víc týmů
Nové číslo Finmagu je o „továrnách na nápady“ a jejich (ne) možném propojení s byznysem. A také je o odvážných mladých lidech, kteří se nebojí na vědu vsadit. Přiblížíme vám ho ve Finmag newsletteru.
Aby to svítilo a hřálo. Objevili jsme pravého Prométhea
Dnešní tipy na čtení ve Finmag newsletteru jsou tipy na čtení zejména o vědě. A věda je jistě věda, ale, lidi, taky strašně krásná sranda.
Prý nám zlevní hypotéky, povídali developeři. Dá se tomu věřit?
Dotované hypotéky hýbou developerským světem. Měli bychom zbystřit? Nebo snad pomalu začít vypovídat nájemní smlouvu? Nebo je to jen hra, jak oživit zájem o nové stavby? A potřebujeme jich vůbec tolik? Dnešní Finmag newsletter se právě nad těmito otázkami zamyslí.
Slovensko jako nové Rusko? Vydělat na tom můžeme my
Dnešní Finmag newsletter nabídne pohled k našim nejbližším sousedům. Na to, jak je paměť národa krátká a vratká. A jak na tom může Česko – byť jen dočasně – docela dobře vydělat.
Blbá nálada, blbé vyhlídky. Tenhle newsletter radši nečtěte
Před pár dny všechny naštvalo a znechutilo fotbalové derby, do toho nám evidentně začíná nová vlna covidu. Tak se v té blbé náladě pojďme ještě pobabrat. Je tady pesimistický Finmag newsletter. (A to ještě vzniká před volbami na Slovensku.)
O všecko se rozděl. I o tipy na chytré čtení
O všechno se rozděl. Hraj fér. Nikoho nebij. Vracej věci tam, kde jsi je našel. Uklízej po sobě. Znáte? Pravidla, která se Robert Fulghum naučil v mateřské školce, prý člověku vystačí na celý život. Tímto se ve Finmag newsletteru dělím a zároveň si trochu uklízím stůl.
Bez přípravy nikam nelez. Jak narazit i po 20 letech praxe
Je to už víc než dvacet let, co se motám v novinářských kruzích. Začínal jsem při studiích na VUT v Brně u psaní recenzí na tehdy supermoderní véčkové telefony, pokračoval na Mobil.cz ve své rodné Praze a na povětšinou zpravodajských pozicích postupně prošel téměř všemi největšími mediálními domy v Česku. Považuju se tak za profíka. Jak malicherné tvrzení...

Zeptali jsme se na vás AI. Co nám řekla?
Proč témata umění a byznysu fungují víc na papíře než v online prostředí? A proč často nedovedeme odhadnout, jaké články vám sednou? Zeptali jsme se sebe na poradě a pak ještě pro jistotu AI. Co nám řekla, prozradíme v tradičním newsletteru Finmagu.

Když umění je byznys a byznys je umění
Proměněný obsah, proměněný vizuál. Finmag newsletter je tentokrát ve znamení nového čísla tištěného Finmagu. Začíná v podkroví jednoho vinohradského činžáku.

Svatební rituály a (ne)revoluční vynálezy
Ve Finmag newsletteru se tentokrát podíváme na svatební rituály, úspěšné i neúspěšné vynálezy, jako tradičně na podnikání v Česku a nakonec i na mišmaš z celého světa. Tak jdeme na to.

Vždycky je to složitější. A ani Finmag newsletter vám to neusnadní
Fascinující. Že se text tak těžko čte jen sám o sobě. Jak moc si do něj vždycky promítáme, kdo ho psal, co si sami myslíme o světě i o sobě. No co. Nějak se s tím musíme popasovat.

Když se řekne alkohol… Dejte si do nosu Finmag newsletter
Bylo to tak trochu kouzlo nechtěného: tenhle týden jsme se na Finmagu věnovali alkoholu v množství větším než malém. A tak mě při tvorbě dalšího newsletteru napadlo, že bychom se na to mohli podívat blíž. Slovy šéfa palírny Tōsh Distillery totiž člověk nesmí při výrobě alkoholu chlastat, ale ochutnávat. A já si myslím, že to neplatí jen pro výrobce…

Trocha investičního mudrování. Lze se vůbec v té džungli vyznat?
Tenhle newsletter má být o investicích, pravil mi šéf webového Finmagu. Takže mám zadání postavit se do už tak celkem dlouhé řady mudrlantů, kteří „kafrají“ o investicích. Těm přece rozumí každý. Nebo snad ne…?

Bramboračka z tipů na chytré čtení. Finmag newsletter je tu
Tenhle Finmag newsletter vznikl netradičně týden dopředu, protože se nám náhodně sešlo několik dovolených. Navíc jsem dostal nabídku, která se neodmítá. Tak pojďme na to.

Bez hotovosti, či s hotovostí? Vážně je to vše, oč tu běží?
Česko se začátkem prázdnin doslova zavalila debata o právu na bezhotovostní platby. Až se skoro zdá, že nic jiného se neděje. Ale děje. Malicherné debaty o tom, co si jistě trh vyřeší sám, na tom nic nemění. Víc ve Finmag newsletteru.

Jak cinknout ruletu a zkusit víc byznysplánů. Tipy na chytré čtení
Ve Finmag newsletteru nemůžou chybět tipy na článku z projektu Podnikavé Česko, podíváme se ale i na zaručený recept, jak přelstít ruletu. A na jedno těžké čtení, na které si budete muset vyhradit opravdu hodně času.