Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Články na téma: podcast

Další články na téma podcast najdete na Peníze.cz.

Malířinu pojal po svém. Nemáme hranice, lidi nabírám přímo na ulici, říká mladý podnikatelpodcast

Malířinu pojal po svém. Nemáme hranice, lidi nabírám přímo na ulici, říká mladý podnikatel

Být malířem se vyplatí. Zejména pak takovým, který sleduje trendy a nebojí se otevřít vlastní showroom, v němž mimo jiné ukazuje desítky odstínů bílé barvy. „Rád dělám věci, které nejsou běžné,“ prozrazuje v podcastu mentoringové platformy DoToho! mladý podnikatel Jakub Moravec.

Michal Hron8. 3. 2024
DIP je super produkt, lidem umožní zajistit se na stáří, říká šéfka investiční společnostipodcast
 11 712

DIP je super produkt, lidem umožní zajistit se na stáří, říká šéfka investiční společnosti

Investice dokážou vydělávat zajímavé peníze i v dobách, kdy to s ekonomikou nevypadá nejlépe. Hodnocení loňského roku v podání Lucie Simpartlové, ředitelky Partners investiční společnosti, ukazuje, že se Češi konečně přestali bát. A taky že stát po letech tápání pustil do světa nástroj, který dlouhodobé investování podpoří.

Martin Vlnas4. 3. 2024
Kdo chvíli stál, stojí opodál. Tvoříme celoživotní univerzitu pro firmy, říká duchovní otec DoToho!podcast

Kdo chvíli stál, stojí opodál. Tvoříme celoživotní univerzitu pro firmy, říká duchovní otec DoToho!

Mentoringová platforma DoToho!, která pomáhá malým a středním podnikům, utěšeně roste. A to tak, že si klade nové a ještě ambicióznější cíle. Jak vlastně vznikla, kdo ji financuje a co je jejím hlavním posláním? „Chceme vybudovat celoživotní univerzitu pro SME segment. Místo, kam se opakovaně budu vracet, nebo budu kontinuální součástí komunity,“ prozrazuje v dalším díle podcastové série platformy DoToho! Pavel Přikryl.

Michal Hron22. 2. 2024
S průměrnými lidmi skvělou firmu nepostavíš. Jak přilákat ty správné zaměstnance?personalistika

S průměrnými lidmi skvělou firmu nepostavíš. Jak přilákat ty správné zaměstnance?

Každé podnikání je především o lidech. Jak ale do své firmy přitáhnout ty správné a jak ty, které už máte, dál rozvíjet? Expert na komunikaci a vzdělávací strategie Šimon Steffal má v jednom jasno: „Nedemotivovat lidi kolem je základ,“ říká v podcastu mentoringové platformy DoToho!

Michal Hron9. 2. 2024
Náš zákazník, náš pán? Zažil jsem i obchodníky, kteří na klienty řvali, vzpomíná podnikatelpodnikání

Náš zákazník, náš pán? Zažil jsem i obchodníky, kteří na klienty řvali, vzpomíná podnikatel

Je obchodník jen lump, vtěrka a člověk, který se snaží klienta podvést, nebo se vnímání obchodníků na českém trhu za léta života v kapitalismu změnila? A proč se aktivního obchodu menší firmy bojí? „Každý obchod má svého zákazníka a jde jen o to, zda ho najdeš, trefíš, nebo jdeš úplně mimo,“ říká v podcastu mentoringového programu DoToho! zaměřeného na obchod ve firmách Vít Špaňhel ze společnosti Image Lab.

Michal Hron25. 1. 2024
Umělá inteligence ve firmách? Cílem není nahradit lidi, ale pomoci jim, říkají expertipodcast

Umělá inteligence ve firmách? Cílem není nahradit lidi, ale pomoci jim, říkají experti

Umělá inteligence (AI) není jen zábavné klábosení s programem ChatGPT, začíná mít přesah i do běžného života. Včetně nastavení firemních procesů. „Lidé si často představují, že AI je nějaká černá skříňka, kam se nalije cokoliv a problém se bez chyby vyřeší,“ varují ale před přehnaným očekáváním experti Václav Peterka a Matouš Jezerský. Tématem dalšího podcastu mentoringového programu DoToho! je umělá inteligence jako praktický pomocník.

Adam Štěpánek11. 1. 2024
Banka, nebanka a poradenský tinder. Vyvíjíme revoluční aplikaci, odhaluje manažerkapodcast
 7 559

Banka, nebanka a poradenský tinder. Vyvíjíme revoluční aplikaci, odhaluje manažerka

Nová Partners banka, která se pro širokou veřejnost otevře v březnu, nebude mít internetové bankovnictví. Veškerá komunikace bude probíhat přes mobilní aplikaci v chytrém telefonu. Za její vývoj v Partners zodpovídá Hanka Wallenfelsová. „V mobilní aplikaci se daleko snáz udržuje bezpečnost,“ prozrazuje v novém Finmag podcastu.

Martin Vlnas28. 12. 2023
Covidový boom je pryč. Zákazníci už nezmatkují a čekají na slevy, říká expert na e-shopypodcast

Covidový boom je pryč. Zákazníci už nezmatkují a čekají na slevy, říká expert na e-shopy

Trh s e-shopy začíná po 25 letech nepřetržitého růstu klesat. Odborník na internetové obchody Martin Kudrna ale v podcastu mentoringového programu DoToho! vysvětluje, že rozhodně není čas zmatkovat. „Žádný velký propad to není, spíš jen korekce,“ upozorňuje šéf firmy Bikero.cz.

Adam Štěpánek7. 12. 2023
Energetika je priorita. Teď je ideální čas do ní investovat, říká expert na energetické úsporypodcast

Energetika je priorita. Teď je ideální čas do ní investovat, říká expert na energetické úspory

Mnozí to nazývají revolucí a není pochyb, že energetika nyní prochází velkou změnou. Michal Hesek, COO slovenské společnosti KOOR, ve Finmag podcastu přibližuje, co přesně to znamená, co tomu předcházelo i proč je důležité této situace využít k investování.

Radim Zelený5. 12. 2023
Solidní zajištění má jen zlomek dluhopisů a výnos 20 % je podezřelý, radí ekonomBrandInsight
 6 263

Solidní zajištění má jen zlomek dluhopisů a výnos 20 % je podezřelý, radí ekonom

Mnohokrát se stalo, že investor vložil peníze do dluhopisů firmy, jejíž projekt nakonec bouchnul a s tím i naděje na pořádné zhodnocení. Podle ekonoma Vladimíra Pikory přitom stačí dodržet několik pravidel a této situace se vyvarovat. Ve Finmag podcastu přibližuje, jak investování do firemních dluhopisů funguje nebo jaké čekat zhodnocení.

Lucie Weissová25. 10. 2023
Jak se zajistit na stáří? Startup Roier věří v crowdfunding do nemovitostíBrandInsight
 6 721

Jak se zajistit na stáří? Startup Roier věří v crowdfunding do nemovitostí

Najít díru na trhu je těžké. V oblasti, kde dominují banky a další velcí hráči, je to však ještě těžší. Davidovi Bystrzyckému se to i přesto povedlo. Vybudoval úspěšný crowdfundingový startup, který mění způsob, jakým Češi investují do nemovitostí. „Původně jsem hledal bezpečné možnosti, jak si zajistit stabilní rentu,“ říká ve Finmag podcastu spoluzakladatel platformy Roier.

Jana Divinová17. 10. 2023
Dítě není překážkou. Byznys lze dělat i od kočárků, dokazují mladé podnikatelky

Dítě není překážkou. Byznys lze dělat i od kočárků, dokazují mladé podnikatelky

Podnikání už dávno není jen pro muže v nažehlených košilích. Dokazují to i dvě mladé podnikatelky, které spolu na rodičovské dovolené vymyslely, jak podobně zaměřeným matkám zajistit práci a na druhé straně ušetřit firmám peníze. Ne každý pro to ale má pochopení. „Dostáváme za to občas bídu,“ přiznává v podcastu DoToho! jedna ze zakladatelek platformy MumDoo Lucie Bášová.

Michal Hron10. 8. 2023
Řada firem ani neví, kolik je stojí tisk, říká manažer HP. Ušetřit lze desítky tisícBrandInsight

Řada firem ani neví, kolik je stojí tisk, říká manažer HP. Ušetřit lze desítky tisíc

Pracovní prostředí se s covidem výrazně proměnilo. Práce z domova je běžná a pro firmy to znamená mnoho výzev i z pohledu zajištění počítačů či tisku pro své zaměstnance. O tom, jak se z obyčejného tisku stává služba nebo o tom, jak se dají zabezpečit počítače pro práci z domova, mluví v novém díle Finmag podcastu Radim Nesvadba a David Lev ze společnosti HP.

Ivo Prax1. 8. 2023
Jak najít nejlepší zaměstnance? Budujte brand, lidé se ozvou sami, radí experti
 8 666

Jak najít nejlepší zaměstnance? Budujte brand, lidé se ozvou sami, radí experti

Existují i ve firmách rozdíloví hráči? A je důležitější, co člověk umí, nebo jeho charakter? V dalším podcastu mentoringového programu DoToho! o HR světech se nejen těmito otázkami zabývají Hana Kučerová, CEO byznys hubu Opero a Martin Kalenda, zakladatel poradenské společnosti ImageLab, která se zabývá strategickým rozvojem firem. „Lidé buď spolupracují, nebo spolu pracují,“ pojmenovává zásadní rozdíl na pracovišti Kalenda.

Adam Štěpánek27. 7. 2023
Byznys ve školství? Klíčem je skvělé renomé, říká zakladatel Královských školBrandInsight
 5 744

Byznys ve školství? Klíčem je skvělé renomé, říká zakladatel Královských škol

Vzdělávání není jen o informacích, ale hlavně o tom, jak s nimi pracovat. A ideální je umět to stejně dobře česky jako anglicky. Přesně to patří k základům, na nichž je postavená výuka v soukromé Královské škole. Její zakladatel Vratislav Nejedlý ve Finmag podcastu vysvětluje, jak těžké byly začátky, proč už má po mateřské i základní a střední školu i to, co je na podnikání ve školství nejlepší.

Ivo Prax25. 7. 2023
Mladí chtějí být rychle miliardáři, proto chybují, říká investiční stratég Mašát
 11 759

Mladí chtějí být rychle miliardáři, proto chybují, říká investiční stratég Mašát

Povědomí Čechů o investování se v posledních deseti letech zlepšuje. K investování ale velkou část z nich přiměla až vysoká inflace. „Při nulové inflaci je i běžný účet dobrá investice. V současnosti ale lidé ztrácejí, i když mají prémiový vklad s výnosem šesti procent. Investování je dnes nutnost,“ říká ve Finmag podcastu Martin Mašát, ekonom a investiční stratég finanční skupiny Partners.

Jana Divinová18. 7. 2023
Být cool za každou cenu nemá smysl, marketing není punk, radí expertka

Být cool za každou cenu nemá smysl, marketing není punk, radí expertka

Kateřina Tygl je specialistkou na marketing. Vytváří strategie, které klientům pomáhají splnit jejich obchodní nebo interní cíle. „Firmy chtějí být cool a zapomínají na ‚staré dobré‘ věci, například média, outdoorovou reklamu a reklamu offline obecně,“ vyjmenovává největší marketingové chyby malých a středních podniků v podcastu mentoringového programu DoToho!

Adam Štěpánek29. 6. 2023
Velcí razí cestu, malí se inspirují. Zájem o elektroauta u firem v Česku rychle roste

Velcí razí cestu, malí se inspirují. Zájem o elektroauta u firem v Česku rychle roste

Nadnárodní firmy pořizují i v Česku elektromobily ve velkém. Inspirují tak i menší společnosti a celkově se trh s elektromobily pořádně hýbe. Přesto tady stále panuje několik mýtů, které zpomalují ještě větší rozvoj. Jaké to jsou, vysvětluje v dalším díle Finmag podcastu Václav Vacek z Volkswagen Financial Services.

Ivo Prax20. 6. 2023
Zavřete jim fabriku a ještě vás pozvou na pivo. Tohle je leadership, říká Jeřábek
 11 518

Zavřete jim fabriku a ještě vás pozvou na pivo. Tohle je leadership, říká Jeřábek

Transparentnost, respekt, naslouchání a konzistentnost slov a činů. To jsou podle Milana Jeřábka, muže mnoha zkušeností s vedením lidí, dnes působícího ve společnosti Vafo Group, nejdůležitější vlastnosti pravého lídra. Jak z jakéhokoli týmu dostat to nejlepší a získat u svých podřízených přirozený respekt, prozrazuje v podcastu mentoringového programu DoToho!

Michal Hron8. 6. 2023
Předvídá budoucnost a radí tak firmám. Přichází velký náraz, varuje Louženská
 111 303

Předvídá budoucnost a radí tak firmám. Přichází velký náraz, varuje Louženská

Co bude zákazníky zajímat v nejbližších letech, jaké trendy budou klíčové a na co se v byznysu zaměřit? Zní to jako věštění z křišťálové koule, ale Pavlína Louženská právě takové predikce umí. Na jejich základě pak radí firmám, na co se zaměřit. „I malé firmy mohou konkurovat těm velkým,“ říká zakladatelka Holek z marketingu v dalším díle podcastu mentoringové platformy DoToho!

Michal Hron25. 5. 2023
Šoukal: Náš byznys má obří potenciál, zájem o zkrácení splatnosti faktur roste
 5 356

Šoukal: Náš byznys má obří potenciál, zájem o zkrácení splatnosti faktur roste

Firmy se obvykle potřebují dostat rychle ke svým penězům a nechtějí čekat dlouhé týdny nebo měsíce na splatnosti faktur. A pro investory jde o zajímavou příležitost, kam vložit své peníze. „Byznys, který děláme, má obrovský potenciál,“ říká v novém Finmag podcastu Adam Šoukal, ředitel a zakladatel platformy Roger, která tyhle dvě strany dává dohromady.

Ivo Prax24. 5. 2023
1/5