Lucie Weissová

Lucie  Weissová
Kontaktujte autora
Vystudovala angličtinu a češtinu na Pedagogické fakultě UK. Na mediálních studiích FSV to dotáhla skoro do finále. Začínala jako copywriter a editor v marketingu, nyní si rozšiřuje obzory ve vydavatelství NextPage Media. Kromě Finmagu přispívá na web Peníze.cz a do časopisu Heroine. Ráda jí, proto hodně běhá.
Solidní zajištění má jen zlomek dluhopisů a výnos 20 % je podezřelý, radí ekonomBrandInsight

Solidní zajištění má jen zlomek dluhopisů a výnos 20 % je podezřelý, radí ekonom

Mnohokrát se stalo, že investor vložil peníze do dluhopisů firmy, jejíž projekt nakonec bouchnul a s tím i naděje na pořádné zhodnocení. Podle ekonoma Vladimíra Pikory přitom stačí dodržet několik pravidel a této situace se vyvarovat. Ve Finmag podcastu přibližuje, jak investování do firemních dluhopisů funguje nebo jaké čekat zhodnocení.

25. 10. 2023
Zkušený lékař zakládá kliniku celostní medicíny. Pacient není jen diagnóza, říkáBrandInsight
 52 215

Zkušený lékař zakládá kliniku celostní medicíny. Pacient není jen diagnóza, říká

Stál u zrodu tří zdravotnických zařízení, které prodal, když mohla naplno fungovat bez něj. Pak ale v mysli Luboše Kmeťe uzrál další nápad. Založit kliniku, která naváže na tradici rodinných lékařů. Místo, kde se nebudou léčit pouze symptomy, ale půjde se do hloubky po základních příčinách onemocnění.

21. 9. 2023
Začínali jsme se třemi džusy, dnes máme produktů stovku, říká majitel Nonage
 10 040

Začínali jsme se třemi džusy, dnes máme produktů stovku, říká majitel Nonage

Aktivní životní styl vyústil v podnikání s přírodními produkty. V dnešní době docela trefa do černého. Jak ale obstát v konkurenci a přestát těžkosti se zvyšováním nákladů, přibližuje Miroslav Šach ze společnosti Nonage.

10. 5. 2023
„Na mrtvé planetě nejsou zákazníci.“ Změna klimatu je hrozbou i pro byznys

„Na mrtvé planetě nejsou zákazníci.“ Změna klimatu je hrozbou i pro byznys

„Lidé už nezpochybňují roli člověka ve změně klimatu, liší se ale ve svém přístupu, jak jsou ochotni se omezit a něco s tím dělat,“ říká Helena Továrková, ředitelka Nadace Veronica a předsedkyně soutěže SME EnterPRIZE. Ta třetím rokem oceňuje podniky, které šetří životní prostředí.

14. 3. 2023
Sommelier Jakub Přibyl: Gastronomie stále zažívá extrémní situace

Sommelier Jakub Přibyl: Gastronomie stále zažívá extrémní situace

Když se nevydaří vinařská sezóna, dopady pocítí dovozce, prodejce i koncoví zákazníci. A když do takového byznysu zasáhne ještě covid, je čas na improvizaci. Blýská se pro dovozce výběrových vín na lepší časy, nebo jim doba dál nepřeje? Zeptali jsme se Jakuba Přibyla, obchodního ředitele firmy Advivum.

1. 7. 2022

Další skvělí autoři

Jan Dvořák

Jan Dvořák

Autor je soukromý investor a provozovatel investičního portálu pro investory. Publikuje zejména analýzy... Více

Josef Tětek

Josef Tětek

Ekonom s dlouhodobým zájmem o podstatu peněz a bitcoin. Brand ambassador hardwarové peněženky Trezor.... Více

Covid a válka. Mají dnes developeři kde brát?

Covid a válka. Mají dnes developeři kde brát?

Ekonomické nejistoty v popandemickém oživení a po ruské agresi na Ukrajině významně ovlivňují i oblast developmentu. Investorská činnost na tomto poli se tak může zdát jako krok špatným směrem, díky setrvačnosti sektoru tomu tak ovšem není. „Při už rozběhnutém developerském projektu je obtížné čekat na ustálení situace,“ říká Lukáš Blažek, obchodní ředitel Ronda Invest.

26. 4. 2022