Hudební nástroje z 3D tiskárny? Dodávat budeme klidně na Mars, hlásí výrobci
Měl to být hec. Vytiskneme cello a pověsíme ho na zeď. Dnes jsou jediní na světě, kterým stačí k výrobě hudebních nástrojů 3D tiskárna. Jan Tobolík a Ondřej Kratochvíl vyprávějí o své posedlosti vůní popcornu i revoluci, kterou přerovské Sensio.cz v hudební branži ještě způsobí.
Pije celá Morava a Slováci taky, říká sklář z Kopanic. Na skladě má tisíce štamprlat
Foukal pohár pro papeže i lustry pro Bocci. Když se měl rozhodnout, jestli utratí milion za plyn, nebo pec vypne, neváhal ani minutu. Rok po krizi dodává luxusní dýmky do Dubaje a jede „do plných“. Ladislav Breznický a jeho skleněný svět v kostce. Račte vstoupit.

Klapkové impérium pohádkově roste. ABO valve vyhlíží svou první miliardu
Svým dětem vždycky říká, že stejně jako hloupý Honza musí jednou sbalit to nejnutnější a vyrazit do světa na zkušenou. Podobně to udělal také on. Potkal princeznu, získal půl království v podobě ABO valve a dnes dělá s majiteli zlatých dolů pohádkový byznys. Pavel Pohořský se svou ženou Petrou tvrdí, že mít toulavé boty se zatraceně vyplatí.

Katamarány z Bílovic plují až za Atlantik. Sbalíte je do tašky, říká šéf Minicatu
Martinu Horákovi se podařil skutečný majstrštyk, když přesvědčil svět o tom, že nejlepší skládací lodě se dělají na Moravě. Od Kanady až po Havaj jich prodal přes tři tisíce, což už je docela slušná flotila. Plachetnice se stanem nebo létající katamarán? Tohle není fikce. To je Minicat.

Pěkně ostrý byznys. Pilové pásy ze Sazovic znají až za velkou louží
Začínal s šesti zaměstnanci, kteří fungovali stylem „Přijdu si do práce, kdy chci.“. Výplaty počítal na kalkulačce. A zažil časy, kdy na ně nebylo. Dnes vyváží Tomáš Dudr pilové pásy do čtyřiceti zemí světa a jeho Dudr Tools patří mezi světový unikát.

Valašský chleba vymazlili doma, dnes ho pečou po stovkách. A rozjíždějí franšízu
Z hromady šrotu si dva podnikatelé Rudolf Ševců a David Minařík svépomoci postavili pec. Když se chystali nastěhovat čtyřtunový kolos dovnitř, propadla se jim podlaha. V Sehradicích nechali kus života. Dnes jejich Valašský chleba ale znají až v Praze. A chtějí ho dostat i do dalších českých měst.

Exit roku? Zlín přišel o huňatý byznys, Ovečkárnu ostříhal Babišův Hartenberg
Když si Emil Zátopek v roce 1952 v Helsinkách třikrát zaběhl pro zlatou medaili, navždy vstoupil do světových dějin. Dokázal něco, co se do té doby nikomu nepodařilo. Jako vítěz odchází z byznysu v těchto dnech také zakladatel Ovečkárny, dvaatřicetiletý Martin Bernátek.

Česká vlna kouše. Chci, aby ta moje hladila, říká zakladatel Ovečkárny
Kdyby se zakladatel Ovečkárny Martin Bernátek narodil o osmdesát let dřív, s olympionikem Emilem Zátopkem by si v mnohém rozuměl. Neběhá, zato je vášnivý cyklista. „Vytrvalost je jedním z hlavních pilířů jakéhokoliv profesně úspěšného člověka. I když to může být přirozeně vrozená vlastnost, i ta se musí pilovat. A v tomto směru není snad nic lepšího než sport,“ říká.