Předplatit časopis Finmag

Michael Lind

Michael Lind
Kontaktujte autora

Vedoucí Programu ekonomického růstu při Nadaci Nová Amerika (New America Foundation). Přednáší na Harvardské univerzitě. Dříve působil jako editor nebo redaktor v The New Yorker, Harper’s Magazine, The New Republic, The National Interest. Michael Lind je autor řady publikací o historii Spojených států, politické ekonomii a mezinárodních vztazích.

Zlatý věk fosilních paliv právě začíná (II.)
 5 598

Zlatý věk fosilních paliv právě začíná (II.)

Argumenty pro přechod k větrné, solární energii a energii z biomasy se zhroutily jako domeček z karet. Proč? Více se dozvíte v závěrečné části dvoudílného seriálu.

8. 6. 2011
Zlatý věk fosilních paliv právě začíná (I.)
 8 081

Zlatý věk fosilních paliv právě začíná (I.)

Co když nežijeme v posledních desetiletích věku fosilních paliv, ale na jeho začátku? Taková myšlenka se příčí všemu, co nás učili politici a intelektuálové celou poslední generaci. Obecně vžitý názor zní, že průmyslové země musejí podstoupit rychlý a nákladný přechod od fosilních paliv k obnovitelným zdrojům energie, a to ze tří důvodů – hrozící vyčerpání fosilních paliv, národní bezpečnost a globální oteplování. Ale co když je obecně vžitý názor na energetickou budoucnost světa naprosto mylný? Více v první části dvoudílného seriálu.

7. 6. 2011