Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Pět témat důležitějších než ochrana českých hranic

4. 12. 2015
 23 084
14 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Přečetl jsem si zase jednou celý páně Kašpárkův článek a můj závěr z něho je jednoznačný. Největší nebezpečí pro naše děti jsou lidé jako pan Kašpárek. Ve své naivní nebo spíše chorobné sluníčkovosti nevidí nebezpečí, která jsou v jiných zemí známá již desítky let (UK, Francie například). Typickým znakem poruchy jejich soudnosti je věta "běženců z masa a kostí tady není momentálně o moc víc než těch na plakátech". Připomínají toho chlápka, co padá z mrakodarpu a v každém patře, které míjí, si říká "je to dobrý, ještě je to dobrý".

Možná je výskyt lidí, jako je pan Kašpárek, ve větším než malém množství příznakem historického úpadku západoevropské civilizace a jejího postupného odcházení z dějin. Ztráta civilizačního pudu sebezáchovy, nepochopení jinde zřejmého faktu, že nelze aplikovat sluníčková lidská práva vůči agresivní ideologii, která žádná lidská práva neuznává, považuje je za naši slabost a příležitost, jak nás ovládnout, to jsou příznaky nemocné civilizace. Ignorování faktu, že ani druhá či třetí generace muslimů není integrovaná, že stále považuje ústavy evropských států za cár papíru, protože jediné právo, které uznávají je šaría, je dalším takovým příznakem. Kdyby pan Kašpárek stejným způsobem vystupoval v Saudské Arábii, Pakistánu atd. na obhajobu křesťanství, jako tady hájí muslimskou invazi, tak by byl oficiálně nebo neoficiálně popraven. Konec konců popravy v duchu šaríi a v rozporu s platných právem země, ve které žijí, provádějí muslimské komunity i v Evropě, viz všechny ty dívky, zabité protože si nechtěli vzít někoho, koho jim určil jejich otec či bratr, nebo proto, že měly předmanželský sex. Zatím jsou takové popravy v Evropě nelegální, ale pan Kašpárek usiluje o to, aby se pro naše děti nebo vnoučata staly legální.

Konec konců to budeme moci sledovat v přímém přenosu v sousedním Německu, kde letos přivítají něco ke 2 milionům nových muslimů. Za nimi přijdou další miliony příbuzných. Miliony lidí, kteří neznají řeč, nemají kvalifikaci, vzdělání, pracovní morálku a odmítají se přizpůsobit čemukoliv, kromě sociálního systému. K čemu jinému může dojít, než ke vzniku paralelní společnosti, vyznávající hodnoty často zcela protikladné těm našim. Můžeme jen spekulovat kolik desítek procent společnosti budou tvořit, až naše děti budou mít svoje děti. A nikdo neví, kolik jich přijde za rok za dva. Lidí, kteří touží po německých a švédských sociálních výhodách jsou desítky milionů.

Situace, po které volají lidé, jako pan Kašpárek nemá žádné jednoduché řešení. Buďto se naše děti postupně smíří s asimilací středověkou násilnou ideologií a kulturou, nebo budou muset zahájit občansku válku, aby si uchovali západní hodnoty a kulturu. To jsou alternativy, které nám pan Kašpárek nabízí.

Má pravdu v tom, že máme i jiné problémy. Jsou to naše problémy a měli bychom si je vyřešit sami. Tím, že pan Kašpárek zakrývá jedněmi problémy ten aktuálně největší, totiž hrozbu islamizace Evropy, tak v podstatě chce předat řešení všech ostatních problému do rukou budoucího evropského chalífy nebo něčeho takového. Zatím to pořád vypadá, jako strašení, jenže až to budš zřejmé všem, možná kromě pana Kašpárka, tak už bude pozdě.

Enoch was right!

Nahlásit
-
68
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Ono je těžko někdy diskutovat s rozhořčenými. Ale těch syrských uprchlíků ve SRN je letos pod 1 milion. Dva určitě nikoliv. A první vlna není nikdy radikální, to bývá až ta třetí. Ta která si svoji frustraci, vylévá pak ohněm a mečem. Takže rizika chalífátu hrozí až za 50 či 60 let.
Mimochodem, na jižní Moravě našli stopy šakala. Co to znamená?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-13
+

Diskuze

"běženců z masa a kostí tady není momentálně o moc víc než těch na plakátech"
"v zemi, kterou kvůli přidělení několika stovek uprchlíků cloumá revival husitství..."

Pane Kasparku, nezlobte se na me, ale tohle je naprosta demagogie. Pokud nechapete, ze cele to pozdvizeni neni kvuli "nekolika stovkam" uprchliku, ale kvuli tem potecnialnim tisicum nebo desitkam tisic, tak byste mel vratit diplom. A pokud to chapete, pak je to mozna jeste horsi...

Nahlásit

-
6
+

Já Vám rozhodně musím pogratulovat k objevům typu "události se odvíjejí od toho, s jakými problémy se lidé v té či oné době potýkali." případně "záleží, co za problémy lidé pokládají". Jestli je Vám deset je to vynikající...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
5
+

Prima. Nezapomeňte si k pohrdání Jungem přibrat ještě globální oteplování, očkování a evoluci. Jde to báječně k sobě a co tak čtu výše, do určité společnosti s tím báječně zapadnete.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-3
+

Kašpárek je učebnicový příklad toho, proč lidi nadávaj v diskuzích novinářům do idiotů. Žádná lež vám totiž nepřijde příliš sprostá, což pochopitelně některý choleriky irituje.
Za prvé: Pokud to není "kulturní rozdíl", tak se nám Kašpárek jistě pochlubí statistikou třeba z Traiskirchenu 1948-1989? Jako každý správný pokrokový "liberál" si přece zakládá na tom, že jeho názory a tvrzení stojí na faktech, ne? Srovnávat celou migrantskou populaci s kriminální spodinou na naší straně je další pěknej demagogickej zásek. Celý je to jako tvrdit, že když se v Estonsku i v JAR vraždí, tak v těch vraždách vlastně není žádný "kulturní rozdíl".
Za druhé: Je komické, když převážně eurooptimisti najednou pod slovy "u nás" míní jen a pouze Česko, zatímco převážně euroskeptici pod pojmem "u nás" míní "u nás v Evropě". Přitom každá hajzlbába dovede pochopit, že když se z Německa stane arabsko-turecký (=muslimský) Primitivostán, tak máme i my ostatní pěkně ostrej problém! Který neskončí jinak než válkou.
A jsme u nejsprostší lži: Česko JE tolerantní země plná ekonomických příležitostí. Jsou tu statisíce cizinců, a to i těch na kterých je to ihned vidět. V Praze je ruština možná i běžnější než slovenština. O nějakých významných problémech těžko slyšet. A já doufám, že Česko se, ani pod tlakem vadných Kašparů, nestane tolerantní ke zvrhlostem třetího světa jako se stal Západ. A Západ se rozsypal právě kvůli hňupům a jejich vadným mentálním modelům světa. To čeho byl Západ symbolem pro nás před 30 lety, se dnes vyskytuje právě ve V4 v daleko větší míře než na Západě.
Za třetí: Pokud si necháme rozložit zemi, potažmo Evropu, tak se o ony problémy (pominu jestli vůbec existují viz GW) nemusíme vůbec zajímat. Bylo by to jako řešit LCD televizi v jeskyni bez elektřiny a signálu.

Nahlásit

-
45
+

Nezklamal. Prej rozum a pak začne s Jungem... Jestli Hatlapatka, Kašpárek, Jung reprezentují rozum, tak se hrdě hlásím na stranu nerozumu :-P

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
8
+

Poslední 2 měsíce si po večerech pouštím z Coursery přednášky P. Zelikowa o cestě od francouzské revoluce k moderní společnosti (The Modern World, Part I and II, doporučuju). A moc se mi líbí Zelikowa metoda, kdy ukazuje, jak se události odvíjejí od toho, s jakými problémy se lidé v té či oné době potýkali.

Jestli jsem si z toho něco odnes, že víc než na "skutečných" problémech záleží, co za problémy lidé pokládají. Tudíž na jednu stranu stranu víceméně souhlasím se vším, co tu Michal Kašpárek napsal. Je to racionální úvaha. Problém je v tom, když lidé, ba celé národy se na rozum prostě vykašlou. Když se rozhodnou zešílet, jak o tom mluvil CG Jung ve svých Tavistockých přednáškách. (zastánci "světa noci" ty druhé posměšně nazávají "sluníčkáři", jestli to Carl Gustav někde ze shora - či ze zdola - sleduje, musí se nad těmi termíny tetelit blahem).

Nahlásit

-
-8
+

Ony ty odhady pořád rostou, např. v the guardian z 5.10. jsem se dočetl:

"German authorities expect up to 1.5 million asylum seekers to arrive in Germany this year, the Bild daily said in a report to be published on Monday, up from a previous estimate of 800,000 to 1 million."

Při tom v červnu činily oficiální odhady 300 000. Takže při tomto tempu lze rozumně očekávat, že na konci roku se to bude blížit těm 2 milionům. Ale když to bude jen 1,5 tak to pořád bude v Německu zajímavé.

Mimochodem ve 40tých letech byla v Čechách běžná malárie od místních komárů. Co to znamená? :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
9
+

Ono je těžko někdy diskutovat s rozhořčenými. Ale těch syrských uprchlíků ve SRN je letos pod 1 milion. Dva určitě nikoliv. A první vlna není nikdy radikální, to bývá až ta třetí. Ta která si svoji frustraci, vylévá pak ohněm a mečem. Takže rizika chalífátu hrozí až za 50 či 60 let.
Mimochodem, na jižní Moravě našli stopy šakala. Co to znamená?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-13
+

Přečetl jsem si zase jednou celý páně Kašpárkův článek a můj závěr z něho je jednoznačný. Největší nebezpečí pro naše děti jsou lidé jako pan Kašpárek. Ve své naivní nebo spíše chorobné sluníčkovosti nevidí nebezpečí, která jsou v jiných zemí známá již desítky let (UK, Francie například). Typickým znakem poruchy jejich soudnosti je věta "běženců z masa a kostí tady není momentálně o moc víc než těch na plakátech". Připomínají toho chlápka, co padá z mrakodarpu a v každém patře, které míjí, si říká "je to dobrý, ještě je to dobrý".

Možná je výskyt lidí, jako je pan Kašpárek, ve větším než malém množství příznakem historického úpadku západoevropské civilizace a jejího postupného odcházení z dějin. Ztráta civilizačního pudu sebezáchovy, nepochopení jinde zřejmého faktu, že nelze aplikovat sluníčková lidská práva vůči agresivní ideologii, která žádná lidská práva neuznává, považuje je za naši slabost a příležitost, jak nás ovládnout, to jsou příznaky nemocné civilizace. Ignorování faktu, že ani druhá či třetí generace muslimů není integrovaná, že stále považuje ústavy evropských států za cár papíru, protože jediné právo, které uznávají je šaría, je dalším takovým příznakem. Kdyby pan Kašpárek stejným způsobem vystupoval v Saudské Arábii, Pakistánu atd. na obhajobu křesťanství, jako tady hájí muslimskou invazi, tak by byl oficiálně nebo neoficiálně popraven. Konec konců popravy v duchu šaríi a v rozporu s platných právem země, ve které žijí, provádějí muslimské komunity i v Evropě, viz všechny ty dívky, zabité protože si nechtěli vzít někoho, koho jim určil jejich otec či bratr, nebo proto, že měly předmanželský sex. Zatím jsou takové popravy v Evropě nelegální, ale pan Kašpárek usiluje o to, aby se pro naše děti nebo vnoučata staly legální.

Konec konců to budeme moci sledovat v přímém přenosu v sousedním Německu, kde letos přivítají něco ke 2 milionům nových muslimů. Za nimi přijdou další miliony příbuzných. Miliony lidí, kteří neznají řeč, nemají kvalifikaci, vzdělání, pracovní morálku a odmítají se přizpůsobit čemukoliv, kromě sociálního systému. K čemu jinému může dojít, než ke vzniku paralelní společnosti, vyznávající hodnoty často zcela protikladné těm našim. Můžeme jen spekulovat kolik desítek procent společnosti budou tvořit, až naše děti budou mít svoje děti. A nikdo neví, kolik jich přijde za rok za dva. Lidí, kteří touží po německých a švédských sociálních výhodách jsou desítky milionů.

Situace, po které volají lidé, jako pan Kašpárek nemá žádné jednoduché řešení. Buďto se naše děti postupně smíří s asimilací středověkou násilnou ideologií a kulturou, nebo budou muset zahájit občansku válku, aby si uchovali západní hodnoty a kulturu. To jsou alternativy, které nám pan Kašpárek nabízí.

Má pravdu v tom, že máme i jiné problémy. Jsou to naše problémy a měli bychom si je vyřešit sami. Tím, že pan Kašpárek zakrývá jedněmi problémy ten aktuálně největší, totiž hrozbu islamizace Evropy, tak v podstatě chce předat řešení všech ostatních problému do rukou budoucího evropského chalífy nebo něčeho takového. Zatím to pořád vypadá, jako strašení, jenže až to budš zřejmé všem, možná kromě pana Kašpárka, tak už bude pozdě.

Enoch was right!

Nahlásit

-
68
+

Já za největší hrozbu současnosti považuju posilování role státu a neustálé ořezávání práv občanů, což způsobí nastolení autokratického režimu a následný ekonomický kolaps. Ale to panu Kašpárkovi nepřipadá jako nebezpečí, kdežto neprokázané teorie o titěrných nárůstech teplot způsobených proti přirodně udržovaným zásobám životodárného plynu malými objemy emisí mu přijdou jako ohrožující naše životy.
Jak se projeví na Vašem životě, pokud se naplní nejhorší očekávání alarmistů (už jich stovky nevyšly) a teplota bude na planetě o 0,178652153475 °C v roce 2050 vyšší? Nezlepší se výnosy v zemědělství? Nebude možné pěstovat v severních oblastech to, co dříve nešlo?

Nahlásit

-
28
+

Přečetl jsem si to a Yeah, Enoch was right!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Globální oteplování (pokud bude) by mělo přinést celkově vyšší teploty, tím i vyšší odpar vody z oceánů, vyšší vlhkost vzduchu a tím vyšší srážky a lepší podmínky pro zemědělství.
Samozřejmě to neznamená, že konkrétní miliony lidí nebudou trpět nepříznivějším podnebím pro zemědělství, než mají dnes, ale to by pravděpodobně nastalo každopádně, jenom možná pro jiné miliony lidí.
Zkratka "zemědělcům nezaprší", která je v článku použita, mi tak připadne dost mimo.

Nahlásit

-
15
+

K debatě o koncentraci majetku - jak jinak to může dopadnout v systému, kde ze tři základních složek - práce, kapitál, majetek - je daňově nejzatíženější právě práce? Spočtěte si daňové sazby - nemovitý majetek je zatížen asi 0,04%, akciový po 3 letech nijak, kapitál je zatížen celkem 31%, práce 36 až 47% (36% je zátěž minimální mzdy, 45% dvojnásobku průměrné mzdy).

Nahlásit

-
13
+

Když už jsme u té angličtiny, existuje jedno hodnocení:
Enoch was right!

Nahlásit

-
7
+