Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Charita ano. Ale zodpovědně

19. 12. 2017
4 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Musím ocenit zejména informaci o tom, že existuje i taková zrůda jako Chiara Cordelli. Předpokládám, že Ayn Rand by ji preventivně ubila cepem za tu snůšku socanského žvanění.
Schválně si přečtěte ty její exsudáty a kdo hodí kamenem, bude bez viny.

Nahlásit
-
7
+

Diskuze

Mám dobrou zkušenost s ADRA, konkrétně s projektem Banglakids. Je to program co podporuje adopci na dálku v Bangladéši. Podporujete konkrétního človíčka, aby mohl chodit do školy. Máte od něj každý půlrok zprávy, i informace ohledně toho, jak se mu ve škole vede. Bangladéš je jedna z nejzaostalejších zemí světa. Tým lidí, kteří se o celý projekt starají, je velmi úzký, je to kolem 5-7 lidí. Pokud věnujete dostatek času výběru organizace, nemusíte se bát, že 98% prostředků půjde na provoz organizace. A že tento projekt vedou poctivě, lze dohledat: pravidelná setkávání týmu s dárci, zajištění setkání dárce-obdarovaný (případná cesta do Bangladéše), každoročně výjezdy týmu do Bangladéše, nyní i fotografická kniha ze života Bangladešanů.... Doporučuji pro každého, kdo neví, co s penězi (či bitcoiny:)).

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

To jsem se zase obohatil o poznatek, že definice šíleného komunismu může znít jako "reparační filantropie". Ne tenhle reparát nesložím :-)

Nahlásit

-
2
+

Někdy v devadesátých letech vyšla kniha o různých podvodech a charitám tam byla věnovaná obsáhlá kapitola. V paměti mi utkvělo, že některé organizace spotřebují na svůj provoz až 98% prostředků, které shromáždí.
Bohužel si už nevzpomenu na autora ani název knihy a mrzí mě, že jsem si ji nekoupil, ale jen přečetl. Bylo tam spousta informací o podvodech v USA, které se tady v devadesátých letech teprve rozjížděly.

Nahlásit

-
4
+

Musím ocenit zejména informaci o tom, že existuje i taková zrůda jako Chiara Cordelli. Předpokládám, že Ayn Rand by ji preventivně ubila cepem za tu snůšku socanského žvanění.
Schválně si přečtěte ty její exsudáty a kdo hodí kamenem, bude bez viny.

Nahlásit

-
7
+