Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Investice je nutné plánovat. Nehledejte svatý grál, ale vsaďte na nudu, radí expert z Conseq

30. 4. 2024
 8 674
2 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

"vložit například do akciového fondu jednorázově nějakou rozumnou částku"

No já nevím - to se podle mě spíš nedoporučuje.
Pokud máte "rozumnou částku" - pro každého je to něco jiného, ale dejme tomu 120 000 Kč, tak je lepší ji tam vložit během jednoho roku jako 12x 10 000 Kč, než jednorázově (protože DCA)

A ideálně tam spíš vkládat dlouhodobě.

Nejvíc vysmátí jsou američtí důchodci (pokud měli aspoň průměrné příjmy) - nedělali žádné velké opičárny, dávali dluhodobě peníze do akcií a dnes mají v průměru obrovské majetky (+samozřejmě v nemovitostech, které byly za jejich mládí levné, teď jsou drahé)

Nahlásit
-
2
+

Diskuze

Ale přiznávám, že zrovna včera vyšel česky článek, že někdy je výhodné nepoužívat DCA, ale naopak tam dát ty peníze najednou - ale je za paywallem, takže si ho nemůžu přečíst, při jakých podmínkách to platí.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

"vložit například do akciového fondu jednorázově nějakou rozumnou částku"

No já nevím - to se podle mě spíš nedoporučuje.
Pokud máte "rozumnou částku" - pro každého je to něco jiného, ale dejme tomu 120 000 Kč, tak je lepší ji tam vložit během jednoho roku jako 12x 10 000 Kč, než jednorázově (protože DCA)

A ideálně tam spíš vkládat dlouhodobě.

Nejvíc vysmátí jsou američtí důchodci (pokud měli aspoň průměrné příjmy) - nedělali žádné velké opičárny, dávali dluhodobě peníze do akcií a dnes mají v průměru obrovské majetky (+samozřejmě v nemovitostech, které byly za jejich mládí levné, teď jsou drahé)

Nahlásit

-
2
+