Předplatit časopis Finmag

Petr Borkovec

Petr BorkovecZdroj: Partners

Předseda představenstva a spolumajitel poradenské společnosti Partners

Firmy:
Partners Financial Services, Partners Banka a.s.

Související odkazy z rejstříku ekonomických subjektů:
Partners Financial Services, Partners Banka

Petr Borkovec, rodák z Brna začínal jako finanční poradce ve společnosti OVB Allfinanz. Tady se seznámil s Radimem Lukešem, s kterým v roce 2007 založil finanční skupinu Partners. Dnes je Petr Borkovec předsedou představenstva tohoto obřího finančního holdingu, pod který patří i vydavatelství NextPage Media, životní pojišťovna Simplea, Partners investiční společnost, penzijní společnost Rentea, nemovitostní fond Trigea nebo nově Partners Banka.

Kromě finančního sektoru měl nebo má Petr Borkovec podíl například ve Sklizeno Food nebo v Rohlíku.

Spolu se svoji ženou Lucii Borkovcovou založili nadační fond Borkovec family.

Firmy ve kterých je Petr Borkovec angažovaný:

Petr Borkovec - člen představenstva Partners Financial services, a.s.

Partners Financial Services je největší nezávislá finančně poradenská společnost v České republice, řízená devíti partnery (Radim Lukeš, Petr Borkovec, Petr Kroupa, Jitka Lucbauerová, Jan Vodehnal, Michal Krejčí, David Kundrt, Jan Pantůček a Krista Žůrková) poskytující objektivní, individuální a komplexní poradenství postavené na celoživotní důvěře s každým klientem.

Již od roku 2007 Partners Financial Services a.s. společně s Petrem Borkovcem přetváří český trh finančních služeb podle vlastních představ, díky nimž pomáhá statisícům klientů k bohatšímu životu. Snem a především závazkem Petra Borkovce je, aby Partners Financial Services a.s. byla symbolem kvality a stability. Vize Partners Financial Services a.s. o komplexní službě sdílí více než dva tisíce poradců a poradkyň.

Petr Borkovec - skutečný majitel Next Page Media s.r.o.

V listopadu 2010 Petr Borkovec společně s Tomášem Prouzou koupil portál www.penize.cz. Zároveň s akvizicí webu penize.cz došlo k založení dceřiné společnosti Partners Media s.r.o. Do níž byly vyčleněny veškeré mediální aktivity Partners Financial Services a.s. V roce 2022 došlo k přejmenování společnosti Partners Media s.r.o. na NextPage s.r.o.

Petr Borkovec - skutečný majitel Partners Investiční společnost a.s.

Partners investiční společnost byla založena v roce 2011 a u jejího zrodu stál Petr Borkovec s Lucií Simpartlovou a další společníci. Partners investiční společnost jsme založili jako dceřinou společnost Partners Financial Services - největší finančně poradenské firmy na českém trhu. Naplňujeme filozofii skupiny Partners vydělávat společně s klienty a být fér. Nabízíme bezkonkurenční poplatkový model a svou odměnu si musíme zasloužit.

Petr Borkovec - skutečný majitel Simplea pojišťovna a.s.

Simplea pojišťovna vznikla v roce 2019 a u jejího zrodu stál Petr Borkovec spolu s Martinem Švecem a dalšími společníky. Roky zblízka sledovali, jak se životní pojištění vyvíjí. Štvalo je, že se tak vzdaluje své jednoduché podstatě. Kvůli skrytým výlukám, stovkám stran pojistných podmínek i nepoctivým praktikám pojišťováků se z životního pojištění stalo cosi podezřelého. Přitom Petru Borkovcovi a Martinu Švecovi šlo o tak důležitou věc, jako je ochrana těch, které milují. Proto se rozhodli založit vlastní pojišťovnu a vrátit životnímu pojištění jeho jednoduchost a užitečnost.

Petr Borkovec - skutečný majitel Partners Banka a.s.

V roce 2024 vznikla ryze česká banka s licencí od České národní banky, za kterou stojí Petr Borkovec jako spolumajitel a další společníci. Majitelé Partners Banky a.s. jsou hrdí Češi, jejichž snem je kultivace a rozvoj domácího finančního trhu.

V Partners Bance jsme spojili náš poradenský přístup s moderními technologiemi. Pro Partners Banku byla vyvinuta speciální apka, díky které máte přehled o celém svém finančním životě a jednoduše v ní vyřešíte vše, co potřebujete. A pokud byste chtěli poradit, poradci Partners jsou tu pro vás na 160 pobočkách po celé republice.

Související témata

Petr BorkovecPartners Financial ServicesČlánky o finanční skupině PartnersPartners Banka

Petr Borkovec - související články

Pro získání bankovní licence do konce roku uděláme maximum, říká Borkovec
 9 302

Pro získání bankovní licence do konce roku uděláme maximum, říká Borkovec

Finančně-poradenská společnost Partners už rozjela vlastní pojišťovnu, penzijní společnost i nemovitostní fond. Teď řeší dosud nejambicióznější projekt: vlastní banku. Kdy by mohla být a v čem bude jedinečná? Detaily se dozvíte v dalším Finmag podcastu, tentokrát s Petrem Borkovcem, generálním ředitelem a jedním ze zakladatelů Partners.

Martin Vlnas, Adam Štěpánek21. 9. 2022
Česko jako Silicon Valley? Proč ne? věří „dobyvatelé“ Borkovec a Šenkypl
 8 022

Česko jako Silicon Valley? Proč ne? věří „dobyvatelé“ Borkovec a Šenkypl

„Z Česka jde dělat stejný byznys jako ze Silicon Valley. Pokud budeme mít funkční projekty, peníze se přihrnou samy,“ říkají byznysmeni Dušan Šenkypl a Petr Borkovec. Přinášíme další ochutnávku z únorového tištěného Finmagu.

Ondřej Tůma12. 3. 2022
Bankéř vylákal z klientů miliony. Odpovědnost očima expertů
 15 897

Bankéř vylákal z klientů miliony. Odpovědnost očima expertů

Šéf pobočky sliboval klientům výhodné investice, ve skutečnosti je ale použil na vlastní dluhy z hazardu. Banka jim peníze pravděpodobně nevrátí. Má finanční instituce nést odpovědnost za nekalé jednání svého zaměstnance? Za jakých podmínek?

Gabriel Pleska, Ondřej Tůma4. 9. 2020
Boj o přežití. Koronakrize očima podnikatelů
 13 347

Boj o přežití. Koronakrize očima podnikatelů

Jak pandemie koronaviru zasáhla české podnikatele? Jsou vládní opatření přiměřená, nebo jimi stát napáchal víc škody než užitku? A co si ze současné situace vzít pro chvíle, až se život zase vrátí do normálu?

Ondřej Tůma10. 4. 2020
Očima expertů: Státu na dostřel! Na koho míří sektorová daň?
 11 822

Očima expertů: Státu na dostřel! Na koho míří sektorová daň?

Banky. Pojišťovny. Telekomunikace. Weboví giganti. Ve kterém revíru bude vláda lovit peníze? Na jaký ekonomický sektor by ráda uvalila speciální daň? A pokud ji uvalí – nezaplatíme ji nakonec stejně zase my, klienti těch firem?

Ondřej Tůma10. 5. 2019
Očima expertů: Jaký byl rok 2018?
 10 059

Očima expertů: Jaký byl rok 2018?

Co se letos povedlo a na co bychom měli co nejrychleji zapomenout? Zeptali jsme se ekonomů, analytiků, investorů, zástupců neziskovek a zájmových sdružení.

Ondřej Tůma28. 12. 2018
Očima expertů: Co s deseti miliony?
 52 183

Očima expertů: Co s deseti miliony?

Přistálo vám na účtu pohádkové dědictví od zapomenuté tety z Argentiny nebo tučná výhra v loterii? Naši experti vám poradí, jak s penězi naložit.

Ondřej Tůma20. 7. 2018
Žádné kraviny
 18 535

Žádné kraviny

„Základy pojišťovnictví jsou hrozně jednoduché. Bohužel způsob, jakým to tady v posledních pětadvaceti letech fungovalo, nevrhá na obor dobré světlo. Je potřeba to změnit,“ říká v pokračování rozhovoru Martin Švec, který se už brzy stane nejmladším generálním ředitelem pojišťovny v Česku.

Ondřej Tůma14. 7. 2018
Mladá puška
 20 058

Mladá puška

Brzy se stane nejmladším ze všech šéfů českých pojišťoven. Jeho cíl? Prohnat staré jezevce a vrátit tuzemské životní pojištění ke kořenům.

Ondřej Tůma7. 7. 2018
Očima expertů: Digitální revoluce a zkáza bank
 20 711

Očima expertů: Digitální revoluce a zkáza bank

Pozice bankovnictví v moderním světě se zdála neotřesitelná. Digitální revoluce ale každý den chrlí nové firmy, které tradičním bankám lezou do zelí. Začalo to PayPalem, takzvané fintech firmy ale dávno nenabízejí jen alternativní platební služby. Vyhynou bankovní dinosauři, nebo s novými konkurenty udrží krok? Anebo je prostě koupí i s jejich inovacemi?

Ondřej Tůma14. 7. 2017
Očima expertů: Revoluce ve finančních službách. Ostrouhají banky?
 20 976

Očima expertů: Revoluce ve finančních službách. Ostrouhají banky?

Evropská unie má novou směrnici o platebních službách. A kupodivu ji odborníci tentokrát nezadupávají do země za přílišné regulování. Má potenciál převrátit svět finančních služeb naruby.

Ondřej Tůma1. 7. 2016
Petr Borkovec: Pojišťovny ukázaly sílu. Bohužel naprosto nefér způsobem
 30 865

Petr Borkovec: Pojišťovny ukázaly sílu. Bohužel naprosto nefér způsobem

„Nemám nic proti regulaci jako takové. Pokud se pravidla hry pro distribuci pojištění nastaví správně, můžou klientům a trhu přinést mnoho dobrého. Návrh poslance Ladislava Šincla je ale špatný. A ještě horší je způsob, jakým je prosazován – pomocí bezohledného lobbingu pojišťoven,“ říká Petr Borkovec, generální ředitel Partners Financial Services, v exkluzivním rozhovoru.

Martin Vlnas27. 6. 2015
Očima expertů: Jak se motivovat a jak být lepší
 20 558

Očima expertů: Jak se motivovat a jak být lepší

Další pokračování naší pravidelné anketní rubriky se bude věnovat osobnímu rozvoji. Koučové, terapeuti, psychologové, konzultanti a úspěšní podnikatelé vám dají pár praktických rad a tipů, jak na sobě zapracovat.

Ondřej Tůma27. 2. 2015
Očima expertů: Životní pojištění se mění. Co to přinese v praxi?
 20 679

Očima expertů: Životní pojištění se mění. Co to přinese v praxi?

Kdo bude chtít dál využívat daňové výhody u investičního životního pojištění, přijde o možnost vybírat z něj volně peníze. Zůstane pak příspěvek na pojištění oblíbeným zaměstnaneckým benefitem? Nevezmou (nebo neberou už) někteří zprostředkovatelé změnu za záminku ke zbytečnému rušení pojistek a nucení pojistek nových? Nebudou změny mít nějaké jiné, nechtěné důsledky?

Ondřej Tůma12. 12. 2014
Očima expertů: Jsou postupně vyplácené provize budoucnost finančního poradenství?
 23 050

Očima expertů: Jsou postupně vyplácené provize budoucnost finančního poradenství?

Sepsat pojistku na celý život, shrábnout provizi a nikdy už nezavolat. Tak asi partnerství finančního poradce a jeho klienta nemá vypadat. Někdy ale vypadá. Až příliš často. Pomohly by postupně vyplácené provize zkvalitnit poradenský trh? Potřebujeme regulaci, nebo si trh poradí sám?

Ondřej Tůma20. 12. 2013
Petr Borkovec: Světové finance na dosah ruky

Petr Borkovec: Světové finance na dosah ruky

Exkluzivní rozhovor s Petrem Borkovcem, generálním ředitelem a spolumajitelem finančněporadenské společnosti Partners Financial Services, o novém konceptu finančního poradenství. Přesvědčí síť poboček, v nichž si během návštěvy otevřete účet, zařídíte pojistku a začnete investovat, Čechy, že finanční poradenství je tu opravdu pro každého?

Martin Vlnas30. 6. 2012

Další zajímaví podnikatelé

Pavel Bouška

Dalibor Dědek

Patrik Duda

Marcel Gecov

Mikuláš Hurta

Simona Kijonková

Ferdinand Leffler