Články na téma: bjorn lomborg

I odliv mozků má své výhody. Chytrá migrace může usnadnit boj s nerovností
Pokud by to politici mysleli s ukončením nerovnosti ve světě opravdu vážně, mnoho ekonomů by jim řeklo, že pro to existuje jednoduchá strategie: umožnit větší globální migraci. Světu by pomohla hlavně zvýšená migrace kvalifikovaných pracovníků.

Z jediného dolaru 47 dalších. I obyčejný boj s komáry se zatraceně vyplatí
Malárie. Nemoc, kterou dnes vnímáme jako typickou pro země s vlhkým a horkým počasím, sužovala ještě před sto lety i daleké severní oblasti. Vymýtit se ji podařilo až s rozvojem společnosti. Dnes už trápí snad jen Afriku, přesto boj s ní ukrývá ohromnou ekonomickou návratnost.

Svět je hezčí, než se zdá. Věřte datům, ne propagandě
Pod tlakem médií informujících o jedné katastrofě za druhou je snadné uvěřit, že život na Zemi se neustále zhoršuje. Ve skutečnosti je to s námi ale lepší a lepší, píše exkluzivně pro Finmag.cz dánský statistik Bjorn Lomborg.

Ekonom Bjørn Lomborg chce zabránit plýtvání z českého státního rozpočtu. Jak?
„Pokud se nám podaří přesměrovat jedno procento českých veřejných peněz a tohle procento přinese desetinásobek v budoucnu, pomůžeme vám z dvanácti zbytečně utracených miliard udělat 120 miliard příjmů,“ tvrdí světoznámý dánský ekonom Bjørn Lomborg.

Lord Nicholas Stern: Klimatické změny? Obrovské selhání trhu, které musíme napravit!
„Myslím si o sobě, že jsem zarytějším obhájcem volného trhu než většina lidí. Ale pokud někdo říká, že by nejraději nechal trh, ať dělá svoji práci bez jakékoli korekce škod, kterou skleníkové plyny páchají, pak fungování trhu nerozumí. Kdo totiž selhává v korekci tržního selhání, jedná ve své podstatě protitržně," varuje Nicholas Stern, významný britský ekonom a prezident Britské akademie věd.

Bjørn Lomborg: Globální oteplování je sexy. Bohužel
Bjørn Lomborg, přední světový environmentální badatel a nově rovněž Pražan, říká: „Znečištění vod a ovzduší usmrtí dvěstěkrát více lidí – přibližně šest milionů každým rok – než globální oteplování. Přitom je vlastně nikdo neřeší.“