Články na téma: burza

To nejhorší, co vláda může dělat

To nejhorší, co vláda může dělat

Komentátor Jan Macháček se v Dialogu ptá významných českých ekonomů na jejich názor na vládní návrhy změn v daních. Připomíná přitom, že daněmi méně sužované Polsko roste rychleji než naše země, podivuje se tomu, že se zatím nezvyšuje rekordně nízká česká daň z nemovitostí. Druhým bodem takzvaného boje se schodkem rozpočtu: jsou výdajové škrty. Vláda slibovala, že nebude snižovat platy učitelů, ale činí tak. Vzdělání je přitom pro konkurenceschopnost země klíčové. Přinášíme odpověď Pavla Kohouta.

Pavel Kohout2. 4. 2012
Akciový slevomat

Akciový slevomat

EXKLUZIVNĚ: Určitě znáte Slevomat nebo podobné služby. Lidé se mohou přetrhnout, aby navštívili restauraci s poloviční slevou. Restauratéři doufají, že tak přilákají hosty – marně, slevomatoví zákazníci příště davově potáhnou jinam. Z hlediska tržeb jsou slevomaty k ničemu, ale popularitu mají, to se musí uznat. Úplně jinak však funguje služba slevomatového typu na kapitálových trzích.

Pavel Kohout27. 9. 2011
Karel Janeček: Krade se tu víc než na Ukrajině. Jsme korupčnická velmoc!

Karel Janeček: Krade se tu víc než na Ukrajině. Jsme korupčnická velmoc!

„Každý Čech včetně nemluvňat přispěje korupčníkům měsíc co měsíc tisícikorunou z vlastní kapsy. Sto miliard je abstraktní číslo. Pokud si jej ale vydělíte, zjistíte právě tohle. Rodina se třemi dětmi takhle každý měsíc přijde o pět tisíc korun, je to peklo,“ varuje Karel Janeček ředitel firmy RSJ Algorithmic Trading, který se pustil do boje s českou korupcí.

Martin Vlnas21. 5. 2011
Karel Janeček: Víc už vydělávat nemůžeme
 7 408

Karel Janeček: Víc už vydělávat nemůžeme

„Může to vypadat, že nic neděláme, ale zdání klame… Pokud máte na vesnici koloniál, tak přece také nic nevyrábíte. A nikdo si na vás prstem neukazuje. Právě naopak. Poskytujete lidem něco, co potřebují. My děláme totéž,“ říká Karel Janeček, ředitel firmy RSJ Algorithmic Trading, který se nedávno pustil do boje s českou korupcí. Kromě toho stíhá přednášet na matematicko-fyzikální fakultě, podporovat české vědce a poskytovat tři rozhovory týdně.

Martin Vlnas14. 5. 2011
Přežijí penzisté fondy, nebo fondy penzisty?

Přežijí penzisté fondy, nebo fondy penzisty?

V souvislosti s plánovanou penzijní reformou se často objevuje otázka: kde máme jistotu, že nám fondy za pár let někdo neznárodní, neprovede „měnovou reformu“ a podobně. Existuje vůbec na světě nějaký fond, který přežil třeba sto let?

Aleš Tůma14. 3. 2011
Půjdou firemní zisky níže?

Půjdou firemní zisky níže?

Většina akciových trhů minulý týden mírně oslabila, pražská burza si po pátečním výrazném růstu polepšila o 1,7 %. Výsledky řady firem překonaly odhady analytiků, makroekonomické zprávy vyznívají spíše pozitivně.

František Mašek27. 10. 2009
2/2