Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Články na téma: komoditní fondy

Další články na téma komoditní fondy najdete na Peníze.cz.

Investování do komodit: vyberte si fond

Investování do komodit: vyberte si fond

První díl miniseriálu o komoditách se věnoval diskusi, jestli vůbec do komodit investovat. Ve druhém jsme nastínili způsoby, jak do nich investovat lze. Závěrem se podíváme na dva zajímavé komoditní fondy s různou strategií. První investuje do komodit prostřednictvím futures, druhý kupuje akcie těžařských a zpracovatelských společností.

Martin Tománek21. 2. 2013
Investice v krizi: vsadíte na zlato?
 5 560

Investice v krizi: vsadíte na zlato?

Dluhová krize se teprv rozjíždí a bude zesilovat. Akcie jsou v takové době spíš pro otrlé investory, lépe řečeno spekulanty. Státní dluhopisy jsou bezpečnější jen zdánlivě. Soudný investor řecké či španělské bondy nekoupí, německé a švýcarské poslouží maximálně k udržení hodnoty (v hlubší krizi proděláte i na nich). Alternativou můžou být komodity. Poradíme s nákupem té nejpopulárnější – zlata.

Jaroslav Šura, Gabriela Kukalová10. 9. 2012
Analýza: Který komoditní fond zvolit
 5 889

Analýza: Který komoditní fond zvolit

Je mnoho způsobů, jak se dá využít dnešních nízkých cen a spekulovat na dlouhodobý růst cen komodit tažený zvýšenou inflací. Nejjednodušší cestou – a mnohdy také nejefektivnější – jsou komoditní fondy. Jaká je jejich nabídka v Česku?

Jan Traxler18. 6. 2012
Kam spořit na důchod (II. díl): Přehled slepic
 5 779

Kam spořit na důchod (II. díl): Přehled slepic

Většina lidí pro dlouhodobé spoření volí produkty, v rámci kterých slouží kapitál jako půjčka s pevným úrokem ve výši maximálně 3–4 procenta. Produkty, kde slepice snáší malá vajíčka a hodnota (kupní síla) těchto vajíček ještě k tomu dlouhodobě klesá.

Jan Traxler27. 3. 2012
Komodity: Klesající trend potvrzen

Komodity: Klesající trend potvrzen

Začátkem jara jsme na Peníze.cz s Petrem Novotným polemizovali, zda ceny komodit porostou i v letošním roce. Jaký je mezivýsledek?

Jan Traxler3. 10. 2011