Předplatit časopis Finmag

Články na téma: Listina základních práv a svobod

Další články na téma Listina základních práv a svobod najdete na Peníze.cz.

Koncepční pirát Jakub Michálek

Koncepční pirát Jakub Michálek

Přinášíme druhou část rozhovoru s Jakubem Michálkem, místopředsedou Pirátské strany. V prvním díle jsme se bavili hlavně o žalobě na Václava Klause, dnes si budeme povídat hlavně o práci – být pirátem totiž dneska vůbec neznamená čistit bambitky, zpívat písně o moři a pít rum.

Ondřej Tůma2. 3. 2013
Jakub Michálek: K žalobě na Klause mě vedla arogance moci

Jakub Michálek: K žalobě na Klause mě vedla arogance moci

Místopředseda Pirátské strany se rozhodl bojovat proti Václavu Klausovi. „Tahle arogance moci mě dovedla až k tomu, že jsem na něj podal žalobu,“ vysvětluje Jakub Michálek. Nejde však o jediný soudní spor, kterého se Piráti účastní. Zaútočí v příštích volbách tato malá politická strana na poslanecká křesla?

Ondřej Tůma23. 2. 2013
Program Honzovy třetí cesty

Program Honzovy třetí cesty

Tři bratři se vydali hledat do světa štěstí. Starší dva si to na perfektních koních s veškerým komfortem a proviantem hasili vždy po přímých cestách vysypaných jemným pískem. Hloupý Honza šel bos, s rancem obyčejných buchet, po cestě se zdržoval pomocí různým neperspektivním ubožákům a zásadně pajdal různými úvozy s trním a hložím. Přesto, jak všeobecně známo, byl to právě hloupý Honza, který dostal princeznu a půl království, zatímco jeho bratříčci skončili v poušti nebo v bažině.

Klára Samková29. 8. 2011