Články na téma: štěstí
Štěstí je stav mysli a emocí, který zahrnuje pocit radosti, spokojenosti a blahobytu. Je považováno za cíl a jeho dosažení je předmětem mnoha filozofických, psychologických i sociologických studií. Štěstí je subjektivní stav, protože každý člověk vnímá jako štěstí něco jiného.
Štěstí se může vztahovat k příjemným zážitkům, je spojováno s uspokojením základních potřeb a s dosažením osobních cílů. Kromě toho se může týkat i profesních cílů nebo cílů z osobního rozvoje. Lidé zpravidla nachází štěstí v aktivitách, které považují za smysluplné a naplňující.
Štěstí je důležité i pro podnikatele, protože ovlivňuje jejich produktivitu a tím pádem úspěch podnikání. Podnikání je stresující záležitostí, přináší mnohé výzvy, které je třeba zdolávat a také je spojené s velkým vytížením a nejistotou. Emoční pohoda pomáhá tyto výzvy zdolávat a lépe se rozhodovat v důležitých situacích.
Další články na téma štěstí najdete na Peníze.cz.
Ani podnikatelé nejsou nesmrtelní. Když tělo nefunguje, nejste efektivní, říká Zadražil
Řízený diskomfort je cestou ke štěstí, shodují se experti Martin Šafařík a Jakub Zadražil, kteří se zabývají duševní a fyzickou pohodou. Řadu jejich klientů tvoří podnikatelé, kteří pod tíhou denní agendy často zapomínají na sebe. „Lidi se žalostně málo hýbou. A i když v tom nevidí problém, jejich tělo ano,“ varuje Zadražil v dalším díle podcastu mentoringové platformy DoToho!
Kovaná ekonomie: Šerm, šimpanzi a šílenec
Matka příroda nepřeje bohatým, ale respektovaným.
Kovaná ekonomie: Srdíčko, nebo šváb?
Když činíme rozhodnutí, tíhneme k tomu dávat přednost objektivnímu, měřitelnému a spočítatelnému. Přeceňujeme materiální statky a podceňujeme vše subjektivní, neměřitelné a nespočítatelné.
Kovaná ekonomie: Trautenberk versus Kate Moss. Kdo je šťastnější?
Druhdy bývalo znakem spokojenosti a blahobytu pěkně klenuté bříško. Časy se mění.
Varovná rovnice z Davosu: „2014 = 1914“
V roce 1914 začala světová válka. Že se Nouriel Roubini ptá, jestli náhodou po stu let nestojíme na prahu nového globálního konfliktu, to vzhledem k jeho přezdívce doktor Zkáza nepřekvapí. Jenže není sám. Kde to jiskří? Mezi zemí vycházejícího slunce a říší středu.
Chvála práce nahovno
Proč je některá práce sexy, jiná „šlep“ a proč ani patnáctihodinový pracovní týden nemusí přinést pohodu.
Vynálezce firmy zemřel. Za Ronaldem Coasem
2. září zemřel ve věku sta a téměř tří let Ronald Harry Coase. Nositel Nobelovy ceny za ekonimi a jeden z nejinspirativnějších ekonomů minulého století.
Když máš PROČ, zjistíš JAK
Matka všech knih o osobním rozvoji připomíná, že štěstí i úspěch obvykle přicházejí jako vedlejší produkty úsilí o něco důležitějšího, než jsou štěstí a úspěch.
Základní slova 4: Rozprava o svobodě a štěstí
V dalším pokračování rozhovorů o nejzákladnějších věcech ne snad v životě člověka, ale určitě v životě lidského společenství připomíná americkou Deklaraci nezávislosti jakožto zásadní dokument, který definoval lidská práva a svobody. Aleš Pejchal pak do kontrastu k americkému pojetí práv a svobod dává pojetí evropské, vyrůstající z odlišných kořenů.
Recept na štěstí: nesnažte se být šťastní, myslete radši na smrt
Pokud jste už otrávení návody na to, jak žít šťastný a úspěšný život, zbystřete: je tu protijed.
Yaron Brook: Přežije civilizace? Rozhodne se v příštích 20 letech
Yaron Brook, přední objektivistický ekonom, říká: „Jsem bytostně přesvědčen, že Bill Clinton není šťastný člověk. Ani Obama ne. A mnoho dalších politiků také ne. Protože lhaní plodí nespokojenost.“
Čím měříte svůj život? Clayton Christensen má pár dobrých tipů
Proč můžete práci milovat a nenávidět zároveň a jak to, že ani závratný plat nefunguje jako motivace.
Zub (ne)vytrhneme, dáseň (ne)umrtvíme, školné (ne)zavedeme, důchody (ne)snížíme
V řadě zemí i během vleklé krize přibývá šťastných lidí. Český případ to nebude. Vládní reformy a pseudoreformy budou mít pochybný vliv na ekonomiku – zato poměrně jasný dopad na víru občanů v to, zda stát pracuje pro jejich prospěch.