Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Zisk společnosti Amundi vzrostl na 1,2 miliardy eur

Protext
Protext
12. 2. 2024
Tiskové zprávy
Zisk společnosti Amundi vzrostl na 1,2 miliardy eur
Zdroj: Protext

Zisk společnosti Amundi vzrostl na 1,2 miliardy eur, hodnota čistých investic dosáhla úrovně 26 miliard eur (z toho 19 miliard eur jen v posledním čtvrtletí roku 2023)

V roce 2023 dosáhla společnost Amundi zisku ve výši 1 224 miliardy eur, což znamená nárůst o 3,9 % oproti roku 2022. Hodnota čistých investic dosáhla za celý minulý rok hodnoty 26 miliard eur. Za pozitivními výsledky stojí hlavně provozní efektivita a diverzifikované investiční portfolio. Společnost Amundi v současné době spravuje prostředky ve výši 2 037 miliard eur, což znamená v meziročním srovnání nárůst o 7 %. 

"Rok 2023 byl pro Amundi velmi úspěšný. Hodnota čistých investic dosáhla 26 miliard eur a naše zisky vzrostly o 4 procenta. Po celý minulý rok jsme našim klientům poskytovali řešení přizpůsobená aktuální situaci charakterizovanou vysokou inflací a vysokými úrokovými sazbami. Za našimi úspěchy stály hlavně pasivní správa a dynamický vývoj v asijském regionu. Vyšší příjmy a provozní efektivita přispěly k navýšení naší ziskovosti. Nadále pracujeme na implementaci naší dlouhodobé strategie růstu v oblasti multi-managementu, čemuž zajisté napomůže převzetí společnosti Alpha Associates. Tento krok je dalším potvrzením našich cílů, kdy chceme pro naše klienty a akcionáře vykazovat dlouhodobý růst,“ řekla Valerie Baudson, CEO Amundi.

Přišla zima a s ní i nový Finmag. Co v něm najdete?

Kam kráčí nakladatelé? Český knižní trh je v dobré kondici. Nulová DPH na knížky ale cenovky na pultech nejspíš nezmění. Co bude s ušetřenými penězi?

Finmag předplatnéZdroj: Finmag

KNIHY JSOU BYZNYS

• Jak zacloumal knižním trhem nástup komiksu? • Proč si za sebe slavné osobnosti nechávají psát knihy? • Investice do knih se vyplatí, ale pro byznys se to dělat nedá.

BYZNYS JE HRA

• Než úspěšní podnikatelé zestárnou, musí vyřešit, co bude dál. Kdo převezme Pradu? • Hřbitovy mají problém: Velká poptávka nepřináší víc peněz. • Kolik platů stojí byt?

Sdílejte

Daňové přiznání online

Aktuální číslo časopisu

Předplatné časopisu Finmag

Věda je byznys –⁠ byznys je věda

Koupit nejnovější číslo