Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Tiskové prohlášení ČPZP

Protext
Protext
27. 2. 2024
Tiskové zprávy
Tiskové prohlášení ČPZP
Zdroj: Protext

Ostrava 27. února 2024 (PROTEXT) - O České průmyslové zdravotní pojišťovně (ČPZP) je už po několik týdnů v médiích šířena celá řada negativních informací v souvislosti s neschválením úhrady léčby našeho pojištěnce Martina Zatloukala z prostředků veřejného zdravotního pojištění. ČPZP s politováním zjišťuje, že v rámci vytváření této negativní publicity jsou ze strany pana Mgr. Zdeňka Joukla, právního zástupce našeho pojištěnce, opakovaně šířeny zjevné polopravdy nebo nepravdy. Třetí největší zdravotní pojišťovnu v ČR tato zneklidňující kampaň v očích klientů, partnerů i veřejnosti poškozuje.

Příslušná správní řízení jsou neveřejná a ČPZP konkrétní případy svých pojištěnců, i s ohledem na ochranu jejich osobních údajů, není oprávněna veřejně v konkrétní rovině komentovat. V medializovaném případě Martina Zatloukala nebyla věc stále pravomocně rozhodnuta, ČPZP eviduje v této věci odvolání, které bylo věcně Mgr. Jouklem doplněno dne 22. 2. 2024. Odvolání bude vyřízeno v souladu s příslušnými právními předpisy.

Obecně platí, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna každoročně posuzuje tisíce žádostí o úhradu jinak ze zdravotního pojištění nehrazené léčby, včetně léčby v zahraničí a léčby za pomoci inovativních léčivých přípravků. Při schvalování takovýchto žádostí ČPZP důsledně postupuje v souladu s příslušnou platnou legislativou, kterou je striktně vázána.

Předmětem těchto řízení není posouzení zdravotního stavu pacienta či schválení léčby jako takové (jak vyplývá z některých vyjádření Mgr. Joukla), ale posouzení podmínek pro úhradu požadované péče z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Pokud nejsou splněny zákonem stanovené podmínky pro přiznání úhrady, není možné takovou žádost schválit a je zamítnuta. Může se jednat například o případy, kdy je léčba navrhovaná mimo odborně schválené a registrované terapeutické indikace léčiva a kdy takové podání není dostatečně podloženo výsledky klinických studií.

ČPZP ujišťuje své klienty, že vždy a za všech okolností jedná v mezích platných zákonů v jejich zájmu a ve prospěch jejich zdraví. ČPZP přistupuje vůči všem svým pojištěncům nediskriminačně a transparentně. I proto patří dlouhodobě mezi nejlépe fungující zdravotní pojišťovny v zemi a je spolehlivým partnerem v péči o vaše zdraví.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna registruje více než 1,3 milionu klientů. Třetí největší zdravotní pojišťovna v zemi má sto poboček po celé republice. Klientům spolu s dostupnou a kvalitní zdravotní péčí nabízí atraktivní příspěvky a programy plné výhod, slev a bonusů.

Aktuální informace na www.cpzp.cz

 

 

 

 

„Články označené PROTEXT přebíráme ze stejnojmenné služby agentury ČTK, nejsou součástí redakčního obsahu webu Peníze.cz. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a nese odpovědnost za její obsah. ČTK v podmínkách služby uvádí, že nezveřejní informace, které by byly v rozporu se zákonem nebo by mohly být způsobilé porušit práva třetích osob na ochranu osobnosti, případně jiná zákonem chráněná práva třetích osob.“

Jak jde dohromady byznys a medicína? Dočtete se v novém Finmagu

Je medicína byznys? Jak pro koho. „Frustraci mladých lékařů chápu. Nemají ani na chůvu, aby jim pohlídala děti, když pracují,“ říká přednosta chirurgické kliniky Robert Lischke.

Finmag předplatnéZdroj: Finmag

MEDICÍNA A BYZNYS

Jak venkovští praktici nepřicházejí o iluze • Ženy mění medicínu • Nejstarší pražská nemocnice objektivem Alžběty Jungrové • Nejdražší léky na světě • Obézních přibývá, Česko dohání USA.

BYZNYS JE HRA

„Investice do umění se do tabulek nevtěsná,“ říká Pavlína Pudil z Kunsthalle • Nejdražší materiál roku 2023? Hrst štěrku z vesmíru za miliardu dolarů • Ekologie musí být podle Tomáš Nemravy, výrobce dřevěných domů, ekonomická.

Sdílejte

Daňové přiznání online

Aktuální číslo časopisu

Předplatné časopisu Finmag

Věda je byznys –⁠ byznys je věda

Koupit nejnovější číslo