Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Změny ve VMware otevírají diskuse v českých firmách: Proxmox jako výkonná a bezplatná alternativa

Protext
Protext
2. 4. 2024
Tiskové zprávy
Změny ve VMware otevírají diskuse v českých firmách: Proxmox jako výkonná a bezplatná alternativa
Zdroj: Protext

Praha 2. dubna 2024 (PROTEXT) - S nedávným převzetím VMware společností Broadcom a následným přechodem z modelu trvalých licencí na předplatné čelí mnoho českých firem nejistotě ohledně budoucích IT nákladů. Tyto změny, spolu s alarmujícím zvýšením licenčních poplatků VMware – v některých případech až dvanáctinásobným – vyvolávají vážné otázky o budoucnosti IT infrastruktury a hledání cenově dostupnějších a flexibilnějších řešení. V tomto kontextu se jako vhodná alternativa nabízí open-source platforma Proxmox, která představuje flexibilní a cenově přístupnou cestu pro virtualizaci a kontejnerizaci.

Proxmox se vyznačuje výkonným řešením pro správu virtualizovaných serverů a kontejnerů, které poskytuje uživatelům nejen úplnou svobodu od licenčních poplatků, ale také rozšířené možnosti pro zajištění bezpečné a efektivní IT infrastruktury.

„Vzhledem k nedávným změnám v licenční politice VMware, které mohou v extrémních případech vést až k dvanáctinásobnému navýšení poplatků za jejich služby, není překvapením, že technologičtí manažeři v českých společnostech hledají alternativy. V současné situaci, kdy nespokojenost a nejistota vyvolaná akvizicí společnosti Broadcom dosahují vrcholu, se přechod na alternativy jako Proxmox jeví jako klíčový krok k zachování kontroly nad IT výdaji,” říká Damir Špoljarič, CEO vshosting.

Přechod na Proxmox může českým firmám přinést řadu klíčových výhod:

● Nulové licenční poplatky: Jako open-source řešení Proxmox nevyžaduje licenční poplatky, což firmám umožňuje dosáhnout výrazných úspor.

● Výkonnost a škálovatelnost: Proxmox zajišťuje spolehlivé řešení i pro náročné pracovní zatížení s podporou pro clustery a live migraci.

● Zabezpečení: Integrované bezpečnostní funkce včetně firewallu, šifrování a autentizace uživatelů chrání citlivá data a infrastrukturu.

Uživatelská přívětivost: Intuitivní webové rozhraní Proxmoxu usnadňuje správu a dohled nad virtuálními prostředími a přispívá k dlouhodobé úspoře provozních nákladů.

Spolupráce se zkušeným technologickým partnerem, jako je vshosting, přináší do procesu přechodu na Proxmox rozsáhlé zkušenosti a odborné znalosti, které jsou nezbytné pro efektivní a hladkou realizaci. Vshosting se zaměřuje na hloubkovou analýzu IT prostředí svých klientů, na základě které vypracovává strategické plány přizpůsobené specifickým potřebám a cílům každého podnikání. Tyto plány jsou zaměřeny na optimalizaci infrastruktury a zahrnují vývoj migračních strategií a metodik. Cílem je zajistit, aby migrace proběhla hladce, s minimálním přerušením běžných operací.

Vshosting také poskytuje podrobné poradenství a asistenci v průběhu celého migračního procesu. Díky dlouholetým zkušenostem s implementacemi Proxmoxu v různých klientských instalacích a jeho dlouhodobému využívání v interních systémech, vshosting nabízí ověřená řešení, která zvyšují spolehlivost a efektivitu IT systémů.

Specializovaná podpora a služby nabízené vshostingem jsou klíčové pro úspěšnou transformaci IT infrastruktury, minimalizaci rizik a maximalizaci efektivity a bezpečnosti. Výsledkem je modernější, flexibilnější a ekonomicky výhodnější IT infrastruktura pro podniky, která jim umožňuje lépe reagovat na měnící se tržní podmínky a technologické požadavky. Rozhodnutí pro Proxmox, podpořené dlouholetými zkušenostmi a odborností vshostingu, tak otevírá dveře k efektivnější a bezpečnější budoucnosti v oblasti IT.

Společnost vshosting je největším poskytovatelem prémiového hostingu v České republice. Vznikla v roce 2006 a k dnešnímu dni pečuje o více než 8000 serverů českých i zahraničních internetových projektů. Mezi internetové servery, kterým zajišťuje vshosting provoz, patří například internetové obchody GymBeam, Košík.cz, Notino, Pilulka a stovky dalších, ale i technologické společnosti jako Shoptet nebo Shopsys. Firma vshosting hostuje více než 60 % českého a slovenského e-commerce trhu a disponuje vlastním datacentrem. Více informací najdete zde.

 

 

 

 

„Články označené PROTEXT přebíráme ze stejnojmenné služby agentury ČTK, nejsou součástí redakčního obsahu webu Peníze.cz. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a nese odpovědnost za její obsah. ČTK v podmínkách služby uvádí, že nezveřejní informace, které by byly v rozporu se zákonem nebo by mohly být způsobilé porušit práva třetích osob na ochranu osobnosti, případně jiná zákonem chráněná práva třetích osob.“

Jak jde dohromady byznys a medicína? Dočtete se v novém Finmagu

Je medicína byznys? Jak pro koho. „Frustraci mladých lékařů chápu. Nemají ani na chůvu, aby jim pohlídala děti, když pracují,“ říká přednosta chirurgické kliniky Robert Lischke.

Finmag předplatnéZdroj: Finmag

MEDICÍNA A BYZNYS

Jak venkovští praktici nepřicházejí o iluze • Ženy mění medicínu • Nejstarší pražská nemocnice objektivem Alžběty Jungrové • Nejdražší léky na světě • Obézních přibývá, Česko dohání USA.

BYZNYS JE HRA

„Investice do umění se do tabulek nevtěsná,“ říká Pavlína Pudil z Kunsthalle • Nejdražší materiál roku 2023? Hrst štěrku z vesmíru za miliardu dolarů • Ekologie musí být podle Tomáš Nemravy, výrobce dřevěných domů, ekonomická.

Sdílejte

Daňové přiznání online

Aktuální číslo časopisu

Předplatné časopisu Finmag

Věda je byznys –⁠ byznys je věda

Koupit nejnovější číslo