Předplatit časopis Finmag

Sobotní piknik v nejrozsáhlejší české galerii pod širým nebem, historická auta a hudba. To jsou Automobilové klenoty 2024.

Protext
Protext
19. 4. 2024
Tiskové zprávy
Sobotní piknik v nejrozsáhlejší české galerii pod širým nebem, historická auta a hudba. To jsou Automobilové klenoty 2024.
Zdroj: Protext

Praha 19. dubna 2024 (PROTEXT) - Praha, Galerie Golf Hostivař, 27. 4. 2024

Že je škoda trávit víkend zavření v galerii? Nevadí! Užijte si poslední dubnovou sobotu v té Hostivařské. Její exponáty totiž naleznete přímo venku na golfovém hřišti v největší galerii pod širým nebem v republice. Kromě kulturního zážitku si tak budete moct vychutnat příjemnou procházku po hřišti, skvělou atmosféru a doufejme, že i sluníčko.

Galerie nabízí přes třicet uměleckých děl autorů jako je David Černý, Stanislav Kolíbal, Lukáš Rais, Karel Malich, Pavel Chramosta a další. Projekt vznikl z myšlenky architekta Petra Koláře, který se pomocí umění snaží na Golfu Hostivař vytvořit komplexní místo nabízející sportovní aktivity a relax v jednom. Některá díla jsou umístěna trvale, jiná zase po čase putují dál. Důležitou součástí galerijní koncepce je představovat nejen tvorbu renomovaných umělců, ale dát příležitost a prostor i začínajícím autorům. Vzniká tak dialog mezi “novou vlnou” a uznávanými tvůrci.

Celodenní zpřístupnění galerie veřejnosti proběhne ruku v ruce se čtvrtým ročníkem akce Automobilové klenoty. Ta je jedinečnou přehlídkou a soutěží historických vozidel. Auta jsou do přehlídky pečlivě vybírána a diváci tak mají jistotu, že uvidí jen ta nejkvalitnější a nejunikátnější vozidla ze všech přihlášených vystavovatelů. A abychom vás do přehlídky více zapojili, každý návštěvník bude mít možnost hlasovat pro dle jeho úsudku nejkrásnější klenot soutěže. Vyhlášení vítězů proběhne od 15 hodin v rámci slavnostního defilé vozidel. Součástí akce bude i doprovodný program v podobě hudebního vystoupení skupiny Hot Wings. Chybět nebude občerstvení a pokud budete mít chuť, vemte s sebou deku a udělejte si piknik na nejzelenějším trávníku v Hostivaři.

Galerie Golf Hostivař nabízí skvělou příležitost jak seznámit s uměním i děti. Sochařská díla nemalých rozměrů totiž zachytí pozornost návštěvníků všech generací. Exponáty zobrazují jak abstraktní umění, tak i objekty všem známé, například dílo Quack Quack (Petr Holeček) je plastikou žáby vymrštěné vysoko nad vodou golfového jezírka. U soch inspirovaných zvířaty nekončíme a mezi podobná díla patří i dvojice šťastných prasátek Lucky pig (Martin Sedlák),. Dalšími příklady zajímavých exponátů jsou Sirius (Lukáš Rais), In Utero (David Černý) nebo Lajk, jehož pomocí něho poukazuje Kryštof Hošek na problematiku posedlosti a potřeby validace v prostředí sociálních sítí. Během návštěvy galerie nezapomeňte navštívit Včelín (Martin Rajniš), který se nachází na kopci u golfového hřiště. A jestli si budete chtít po prohlídce galerie oddechnout a nabrat síly, osvěžte se v naší cukrárně kopečkem zmrzliny. A třeba rovnou dvěma!

 

Automobilové klenoty 2024, 4. ročník, sobota 27. 4. 2024, 10-17 hodin

Galerie Golf Hostivař, U Golfu 565, 109 00, Praha 10

další informace: www.automobiloveklenoty.cz, www.galeriegolfhostivar.cz

 

 

 

„Články označené PROTEXT přebíráme ze stejnojmenné služby agentury ČTK, nejsou součástí redakčního obsahu webu Peníze.cz. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a nese odpovědnost za její obsah. ČTK v podmínkách služby uvádí, že nezveřejní informace, které by byly v rozporu se zákonem nebo by mohly být způsobilé porušit práva třetích osob na ochranu osobnosti, případně jiná zákonem chráněná práva třetích osob.“

Jak jde dohromady byznys a medicína? Dočtete se v novém Finmagu

Je medicína byznys? Jak pro koho. „Frustraci mladých lékařů chápu. Nemají ani na chůvu, aby jim pohlídala děti, když pracují,“ říká přednosta chirurgické kliniky Robert Lischke.

Finmag předplatnéZdroj: Finmag

MEDICÍNA A BYZNYS

Jak venkovští praktici nepřicházejí o iluze • Ženy mění medicínu • Nejstarší pražská nemocnice objektivem Alžběty Jungrové • Nejdražší léky na světě • Obézních přibývá, Česko dohání USA.

BYZNYS JE HRA

„Investice do umění se do tabulek nevtěsná,“ říká Pavlína Pudil z Kunsthalle • Nejdražší materiál roku 2023? Hrst štěrku z vesmíru za miliardu dolarů • Ekologie musí být podle Tomáš Nemravy, výrobce dřevěných domů, ekonomická.

Sdílejte

Aktuální číslo časopisu

Předplatné časopisu Finmag

Věda je byznys –⁠ byznys je věda

Koupit nejnovější číslo