Předplatit časopis Finmag

Kauza Future Farming / GFF: Jak vymáhat své pohledávky

Protext
Protext
28. 5. 2024
Tiskové zprávy
Kauza Future Farming / GFF: Jak vymáhat své pohledávky
Zdroj: Protext

Kauza Future Farming se v České republice týká finančních problémů spojených s emisemi dluhopisů. Společnost Future Farming, která je součástí širší skupiny GFF, vydala v posledních šesti letech dluhopisy v celkovém objemu přes 1 mld. Kč. Problémy nastaly, když věřitelé této skupiny nedostávali výnosy ani jistiny z těchto dluhopisů po několik měsíců​.

V reakci na to se věřitelé začali sdružovat s cílem společně postupovat při vymáhání pohledávek Future Farming. Budoucnost Future Farming je nejistá, ačkoliv společnost tvrdí, že pracuje na nápravě situace a zajištění udržitelného růstu.

Společnosti ze skupiny Future Farming / GFF

V rámci skupiny GFF evidujeme v tuto chvíli společnosti:

 • GFF Private s.r.o., GFF Private II s.r.o, GFF Private III s.r.o, GFF Private IV s.r.o, GFF Private V s.r.o, GFF Private VI s.r.o
 • GFF Invest s.r.o.
 • Future Farming Finance s.r.o.
 • Future Mining s.r.o.
 • Future Mining Asset s.r.o.
 • Future Mining Company a.s.
 • Future Farming Invest s.r.o., Future Farming Invest II s.r.o., Future Farming Invest III s.r.o.
 • GFF Asset s.r.o., GFF Asset II s.r.o., GFF Asset III s.r.o., GFF Asset IV s.r.o.
 • GFF Capital s.r.o.
 • GFF Equity s.r.o., GFF Equity II s.r.o.
 • Nastav.it s.r.o.
 • Aquaponic Farming Technology s.r.o.

Kromě Future Farming má GFF podíly v desítkách firem.

Problémy Future Farming

Společnost Future Farming byla dosud lídrem v propagaci akvaponického zemědělství. Nyní však oznámila, že upouští od plánů na výstavbu nových farem. Jako hlavní důvod uvádí byrokratické překážky, které brání rozvoji jejího podnikání. Toto rozhodnutí přichází v době, kdy mateřská skupina GFF čelí vážné finanční krizi a nedokáže splácet své dluhopisy, jejichž hodnota přesahuje jednu miliardu korun.

Stavba akvaponických farem byla klíčovým prvkem pro přilákání investorů do dluhopisů skupiny GFF. Podle "strategického reportu" byly projekty v jihomoravských Letonicích a Přerově nad Labem prezentovány jako "ve výstavbě", i když k samotné stavbě nikdy nedošlo. V Přerově navíc firma nikdy nezískala pozemek. Kromě těchto projektů firma loni tvrdila, že připravuje produkční farmy také ve Vídni a Varšavě.

Z původních plánů na nové farmy nezbylo téměř nic. Největší farmou společnosti zůstává provoz v Brně-Dolních Heršpicích, který však stále není kompletně dokončen. Objevují se informaci o prodeji majetku, navíc dochází k půjčování prostředků v rámci skupiny.

Aktuálně máme od klientů informace o zpoždění výplaty posledních výnosů k 7.3.2024, k 15.1.2024, které dosud nebyly vyplaceny.

Právní zastoupení v kauze

Očekáváme, že tato situace bude řešena formou insolvenčního řízení, které naše advokátní kancelář připravuje. Doporučujeme proto investorům, aby se obrátili již nyní na naši advokátní kancelář, která jim pomůže nalézt řešení. Naším cílem je dát dohromady silnou skupinu věřitelů, která bude společně postupovat při vymáhání svých pohledávek.

„Články označené PROTEXT přebíráme ze stejnojmenné služby agentury ČTK, nejsou součástí redakčního obsahu webu Peníze.cz. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a nese odpovědnost za její obsah. ČTK v podmínkách služby uvádí, že nezveřejní informace, které by byly v rozporu se zákonem nebo by mohly být způsobilé porušit práva třetích osob na ochranu osobnosti, případně jiná zákonem chráněná práva třetích osob.“

Kdy je sport skvělým byznysem a kdy ne? Čtěte v novém Finmagu

Je sport dobrý byznys? Bezpochyby. Když ale je řeč o olympiádě, není to tak jednoznačné. Pořadatelská města totiž stále víc a víc prodělávají. I miliardy dolarů.

Finmag předplatnéZdroj: Finmag

SPORTEM K BYZNYSU

Nejlépe placení sportovci? Michael Jordan, Tiger Woods, Christiano Ronaldo… • Proč se olympiáda stala globálním černým Petrem? • Jak se vrcholový závodník stane vrcholovým manažerem

BYZNYS JE HRA

„Nenapadlo by mě takovou firmu rozjíždět, kdybych neměl ADHD,“ říká Rosťa Novák o úspěšném Cirku La Putyka. • Proč Elonu Muskovi už není do smíchu • Zachránili barokní skvost, teď chtějí manželé Lazarowitz svůj zámek odkázat státu

Sdílejte

Aktuální číslo časopisu

Předplatné časopisu Finmag

Kdy je sport skvělým byznysem a kdy ne?

Koupit nejnovější číslo