Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Sedmý Hackers Congress na začátku října v Praze

29. 9. 2020
 6 998
5 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

A bude to mít nějaké výstupy v češtině? Někde? Sice umím celkem anglicky, ale vím, že tyto přednášky jsou často prošpikovány odbornou angličtinou.

Nahlásit
-
2
+

Diskuze

Ale podle mě ty podstatné myšlenky probublají do článků a přednášek českých expertů, dříve či později.
V publiku bude plno místních, natěšených se o nové nápady podělit.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Přeci když je něco prošpikováno odbornou angličtinou z oboru, který mě zajímá, tak je to obvykle daleko srozumitelnější, než běžná angličtina (když vám někdo v pubu líčí své zdravotní či psychologické problémy) :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

No je to holt "mezinárodní akce", tak těžko se bude odehrávat ve východoslovenském nářečí :-)
Nevím, jestli někdo zveřejní např. CZ otitulkovaná videa.
Na druhou stranu: dnešní mládež v pohodě sleduje YouTube videa v AJ. Tedy nemyslím učňovskou mládež, nebo tu mládež co po prospané škole jde na pívo, cígo a fotbal. Spíš tu druhu.
Je to (i) o generační změně, kterou si většina dnešních 40+ neumí představit, ale až z nich bude 60+ a z dnešních 15-25letých bude vedoucí produktivní síla, svět se docela změní.

Navíc v Polis kromě těchto jednorázových mezinárodních akcí samozřejmě průběžně probíhají přednášky v češtině, takže kdo chce, najde si.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

No, ty stránky jsou výhradně anglicky. Pokud ty závěry mají mít u nás větší přesah je nutné používat češtinu anebo nějakou simpy english. Jinak jsou to záležitosti pro 1 % lidí, nerdů. Paralerní polis je sama o sobě příliš elitářká, velká část českých libertariánů taky. Takže za mě palec dolů. Takhle to nemá a nebude mít větší význam.

Nahlásit

-
1
+

A bude to mít nějaké výstupy v češtině? Někde? Sice umím celkem anglicky, ale vím, že tyto přednášky jsou často prošpikovány odbornou angličtinou.

Nahlásit

-
2
+