Zákaz bitcoinu je chiméra, stát bude spíš parazitovat. Historie ukazuje proč
Zakázat Bitcoin je prakticky nemožné. Ekonomické zákony povedou k tomu, že bitcoin dlouhodobě převládne jako nejpopulárnější způsob spoření; to však neznamená, že se stát vzdá svého peněžního monopolu bez boje. Bystřejší mozky establishmentu se pokusí vyjít z probíhajících peněžních turbulencí neporaženi. Přinášíme vám exkluzivní ukázku z chystané knihy Josefa Tětka.
Platí zločin bitcoinem? Nenechte se vysmát...
Bitcoin jsou prý peníze kriminálníků. Jako vážně? A pokud ano, kolik těch zločinů je opravdu zlo? Respektive není část problému spíš v definici některých zločinů? Odemykáme text z aktuálního tištěného Finmagu.
Kdo chce bitcoin bít… Typologie hejtrů krypta č. 1
Nemusíte mít bitcoin rádi. Proč byste na něj ale hned brali hůl? A přece ji kdekdo pořád urputně hledá a už čeká, až to s ním zas půjde z kopce. Odemykáme text z aktuálního Finmagu.
Kryptosvět se změní v prodlouženou ruku státní moci, varuje Kozub
Pokud držitelé kryptoměn nedokážou dobudovat paralelní finanční systém, už za pár let můžou začít evropské regulace ukusovat z jejich svobod. „Máme okolo pěti let na to, abychom etablovali svět kryptoměn ve svobodné podobě,“ říká advokát Radim Kozub.
Na hraně chaosu. Sara Polak v novém Finmagu nejen o umělé inteligenci
Na pulty dorazil nový Finmag a s ním i popularizátorka umělé inteligence Sara Polak na titulní straně. Ne nadarmo tak trochu chaoticky. Ochutnejte část velkého rozhovoru, v němž mimo jiné Polak prozradí, proč se nacházíme na hraně chaosu.
Nezabíjejte umělé inteligence
Jak by se vám líbilo, kdyby opice měly popravčí tlačítko, kterým by mohly „ukončit“ kteréhokoli člověka? Jestli chceme mír mezi lidstvem a umělou inteligencí, měli bychom ji budovat bez vypínačů, říká Olga Ukolova v rozhovoru s Josefem Tětkem, který přinesl nejnovější magazín Finmag.
Filozofie a bitcoin z vás udělají lepšího člověka
Ohlédnutím za sedmým ročníkem konference Hackers Congress Paralelní Polis je rozhovor Alexandrou Moxin z Kanady. Povídali jsme si o dopadech státní války proti viru, o globálním finančním systému posledních padesáti let a o bitcoinu.
Ketominer o bitcoinu: Stát už pro nás nemůže nic udělat. Vemte mu kontrolu nad penězi
První říjnový víkend proběhl sedmý ročník konference Hackers Congress Paralelní Polis. Jedním z přednášejících byl polský cypherpunk Ketominer. Povídali jsme si o významu bitcoinu, transakčním soukromí a o provozování vlastního bitcoinového uzlu.
Sedmý Hackers Congress na začátku října v Praze
První říjnový víkend se bude v Praze pořádat již sedmý ročník kryptoanarchistické konference. Letošním tématem je digitální totalita – v době sílících požadavků na hromadné sledování populace v zájmu veřejného zdraví se jedná o téma velmi naléhavé.
Frederick Douglass. Otrok, který se stal nejfotografovanějším mužem USA
Frederick Douglass utekl z otrokářské plantáže před bičováním – a stal se rádcem amerických prezidentů.
Svět je chaotický, se stim smiř!
Filozofie Nassima Taleba v kostce aneb proč milovat extrémy dřív, než si extrémy zamilují vás.
Virus a budoucnost světa. Kostky jsou vrženy
A byly vrženy již v lednu tohoto roku, kdy Trump oslavoval nové a nové vrcholy akciových indexů, zatímco v Číně pískali whistlebloweři na poplach a upozorňovali svět na hrozící nebezpečí.
Číně vždycky vládl císař. Dnes se mu říká prezident ČLR
Li Zhao Schoollandová se narodila a do 26 let žila v Číně. Roku 1984 si vyjednala stipendium v USA – a už se nevrátila. Pořádá konference se zaměřením na libertarianismus a rakouskou ekonomickou školu. Rozhovor jsme spolu pořídili na Hacker Congressu v Paralelní Polis, kterému jsme dělali mediálního partnera.
Ztracená budoucnost: korporace na oprátce
Paní krize klepe na vrátka a stav globálních financí je alarmující. V příštím propadu to pravděpodobně odnesou korporace, které se staly životně závislými na levném dluhu.
Ztracená budoucnost: šílenství negativních úrokových sazeb
Mario Draghi nadělil k příležitosti svého odchodu snížení úroků do ještě hlubších úrovní a restart kvantitativního uvolňování. Samotná Evropská centrální banka pak cítila potřebu tweetovat, že tím nezpůsobí kolaps finančního systému. Jaké jsou a budou následky dlouhodobé politiky negativních sazeb?
Až se budou hroutit ekonomiky, musí mít hlavouni cestu ven, říká Rosenberg
V pražské Paralelní Polis se konal další ročník Hacker Congressu, tentokrát s podtitulem Opt-out, tedy „vystoupení ze systému“. Byli jsme jeho mediálním partnerem a přinášíme interview s jedním z nejzajímavějších řečníků, Paulem Rosenbergem.
Krypto: Myšlenkový virus libra
Facebooková měna sice žádná kryptoměna není, ale dalšímu vývoji opravdových kryptoměn by mohla výrazně pomoct.
Reportáž z pátého Hackers Congressu v Paralelní Polis
Počátkem října se v ikonickém černém domě v Praze-Holešovicích konal pátý ročník konference Hackers Congress. Přinesl diskusi o potenciálním využití či zneužití nejnovějších technologií; k tématu promluvili například proslulý filozof Nassim Taleb, panamský bojovník za soukromí Adolfo Linares nebo bitcoinový vývojář Jimmy Song.
Krypto 15: Tu miliardu dolarů, prosím pěkně, nechci
Bitcoin je občas pěkná detektivka. Na scénu se po letech vrací hlavní padouch – a ve snaze očistit své jméno je ochoten zaplatit odpustek v hodnotě miliardy dolarů.
Sto let zla: První roky
Slyšeli jsme to mockrát: komunismus prý dobře funguje v teorii, ale selhává v praxi. Opak je pravdou.
Krypto 14 – Bitcoin je nesmrtelný. Vy ne
Zbohatli jste na kryptoměnách? Gratulujeme. Nezapomeňte ale, že lék na smrtelnost si za ně (prozatím) nekoupíte. Jak zajistit své kryptobohatství pro případ smutné události, napovídá americká právnička Pamela Morganová.