Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Důchod jako v pohádce? Konečně je tu šance, jak toho dosáhnout

14. 12. 2023
 10 818
5 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

To jste ale neřekl...

No, 1.5 milionu mi i tak přijde jako celkem slušný výnos při investici 600 měsíčně...

A hlavně - ten základ (tedy 4000 měsíčně) takhle imho ignorovat nemůžete - protože až celkový výnos je o té "pohádce". Vy jste řekl jen že při 600 měsíčně to pohádka nebude - což je samozřejmě pravda.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Srovnávám rozdíl proti současnému stavu (protože článek a nadpis to prezentuje jako nějakou novou možnost) - investovat bez daňového zvýhodnění můžeme všichni už dlouho (a osobně to také dělám). A ten rozdíl je právě něco přes milion (úspora 600 měsíčně).

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

No, 7200 je úspora na daních. Pokud budete ukládat takové peníze že těch 7200 z daní odečtete, znamená to že při investici 4000 mešíčně a (velmi konzervativním) zhodnocení 4% za těch Vámi uvedených 45 let budete mít cca 6 milionů. Při Vámi zhodnoceném výnosu 6% to je cca 11 milionů. A to je myslím už dost zajímavé... A pokud byste těch usppořených 7200 ročně (tedy 600 měsíčně) do té úložky přidal taky, je to dohromady za těch 45 roků už víc než 12 a půl mega...
A to nepočítám že když začnete ty 4000 ukládat teď, postupem času budete pravděpodobně moci tu investici zvedat, protože 4000 měsíčně bude pravděpodobně dělat čím dál menší část Vašeho příjmu...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

7200 ročně je 1.5 milionu za 45 let při výnosu 6% ročně. Je to zajímavá částka, ale na "jako v pohádce" mi to přijde trochu málo.

Nahlásit

-
0
+

7200 Kč ročně je při výnosu 6% p.a. 1.5 milionu za 45 let. Je to zajímavá částka, ale na „jako v pohádce“ mi to přijde trochu málo.

Nahlásit

-
0
+