Světové špičky z oboru wealth management se sejdou v Praze již letos v říjnu

PR článek
PR článek
4. 7. 2022

Začátkem října se v Praze sejdou světoví lídři na poli správy majetku. Cílem bude českým a zahraničním movitým rodinám, investorům a wealth managerům nabídnout mezinárodní pohled na vývoj a diverzitu služeb právě v oboru wealth management.

Světové špičky z oboru wealth management se sejdou v Praze již letos v říjnu
Zleva: Radek Šiller, Pierre S. duPont, Pawel Sniegocki Fink, Dr. Wing-hin Chung / Zdroj: Wealth Magazín

Čtyři politické systémy, čtyři měny, čtyři pohledy. Konference Private Family Wealth nabídne účastníkům zcela netradiční zážitek. Hned v dopolední části programu budou čeští a zahraniční investoři mít možnost posoudit, jak světovým trhem hýbou aktuální změny, ale i trendy. Na konferenci v samostatných přednáškách i v následné diskuzi vystoupí hned čtyři řečníci z různých koutů světa zastupující odlišné ekonomické systémy, které jdou ruku v ruce s politickým vývojem daných států. Aby účastníci o nic nepřišli z důvodu jazykové bariéry, bude zajištěno simultánní tlumočení.

Prvního panelu Mezinárodní pohled na vývoj služeb wealth managementu jako konceptu s vysokou přidanou hodnotou pro zákazníka se v roli řečníků budou účastnit čtyři představitelé různých zemí, které mají odlišnou historii, jak z pohledu politického, ekonomického, tak i s ohledem na historické kořeny a praxi v oboru wealth managementu.

Evropa, Amerika, Asie

Hlavním řečníkem panelu i celé konference je Pierre S. duPont. Pierre je členem páté generace jedné z nejvýznamnějších amerických rodin duPont. S ohledem na vlastní zkušenosti v rodinných dědických a obchodních situacích sám pomáhá dalším movitým jedincům a rodinám se správou a plánováním bohatství. Správa majetku ve Spojených státech je velmi rozvinutým tématem. To dokazuje i to, že americké rodinné podniky a movité rodiny své jmění předávají už po staletí z generace na generaci. Jejich bohatství je tak stále zachováno právě s ohledem na efektivně nastavené principy správy majetku.

Čtenáři Finmag získávají slevu 15 % s promo kódem FM-PFW15.

Asijský kontinent zastoupí Dr. Wing-Hin Chung ze společnosti Invest Hong Kong (InvestHK) a FamilyOfficeHK. Účast Dr. Chunga zajistí rozšíření obzorů až na asijský kontinent. Společnost InvestHK je projektem hongkongské vlády. Cílem tohoto programu je řídit a spravovat zahraniční investice a posílit postavení Hongkongu jako hlavního asijského místa pro investice. Společnost spolupracuje s významnými podnikateli, investory i rodinnými podniky. Hongkong je považován za asijské centrum pro rozvoj wealth managementu a family offices.

Evropský kontinent s ohledem na politickou historii zastupují hned dva řečníci. Západní Evropu z „neutrálního“ státu reprezentuje Pawel Sniegocki Fink. Pawel má dlouholetou praxi ze švýcarské pobočky rodinné kanceláře Family Office Stonehage Fleming, kterou v roce 1976 založila známá rodina Flamingových. Společnost poskytuje poradenství a služby wealth managementu movitým rodinám napříč celým světem. Švýcarsko je jednou ze zemí, kde jsou služby pro správu a plánování bohatství jedny z nejrozvinutějších.

Středovýchodní Evropu a státy, ve kterých se novodobé bohatství začalo budovat před třemi desítkami let, zastoupí řečník z České republiky. Radek Šiller je partnerem a wealth managerem ve společnosti Multi Family Office. Cílem této rodinné kanceláře je spravovat majetek a investice rodin i movitých jedinců. Jak se liší přístup k wealth managamentu v zemi, kde jsme teprve na počátku?

Mezikontinentální debata

„Panelová diskuze účastníkům nabídne příležitost k dotazům na kteréhokoliv řečníka. Čeští i zahraniční wealth manageři, investoři či experti z family office budou moct významně rozšířit své know-how a inspirovat se od světových lídrů na mezikontinentální úrovni. Řečníci, již se budou všichni účastnit i panelové diskuze, zastupují odlišné kontinenty: Ameriku, Asii a Evropu, přičemž v tomto případě můžeme Evropu rozdělit s ohledem na politickou historii na východní a západní,“ upřesnil Pavel Kolář, jednatel společnosti Wealth Magazín, s .r .o., tedy pořadatele konference.

Přístup ke službám wealth managementu se v různorodých zemích, kontinentech a politicko-ekonomických systémech významně liší – už jen s ohledem na daňové zátěže v jurisdikcích i na historii správy majetku v každém ze zmíněných států. To naznačuje, že to na závěrečné panelové diskuzi bude jiskřit.

Networking jako bonus

Účastníci budou mít možnost si řečníky z různých koutů světa nejen poslechnout, ale i se s nimi setkat a soukromě pobavit o aktuálních výzvách. Konference Private Family Wealth nabízí prostor pro networking jak během několika přestávek, oběda, tak i během neformální večerní části.

O konferenci Private Family Wealth

Mezinárodní konference Private Family Wealth navazuje na úspěšné tři ročníky konference Trust & Wealth Management o správě a plánování bohatství. Pořadatelem konference je Wealth Magazín. Konference nabídne unikátní témata, řečníky a jedinečnou příležitost pro networking s českými i zahraničními osobnostmi v oboru. Konference se koná 6. října 2022 v pražském hotelu Grandior Hotel Prague. Konference má tři samostatné tematické panely:

  1. Mezinárodní pohled na vývoj wealth managementu jako konceptu s vysokou přidanou hodnotou pro zákazníka
  2. Filantropie jako přirozená součást rodinné majetkové strategie
  3. Vlastnické a manažerské nástupnictví z pohledu nastupující generace

Více o konferenci, programu a řečnících se dozvíte zde.

Ohodnoťte článek

-
0
+

Sdílejte

Aktuální číslo časopisu

Předplatné časopisu Finmag

Věda je byznys –⁠ byznys je věda

Koupit nejnovější číslo