Články na téma: Afghánistán
Další články na téma Afghánistán najdete na Peníze.cz.

Válka proti teroru neskončila. Blíží se druhé kolo
Pád Afghánistánu pod vládu Tálibánu vypadá jako žalostný konec „války proti teroru“ po útocích z 11. září 2001. Vždyť právě porážka tohoto radikálního islamistického hnutí byla prvním krokem. Ve skutečnosti ale válka pokračuje, jen s jinými aktéry. A vrací se zpátky do Afghánistánu, kde se hraje o to, zda za pár let z téhle oblasti nepřijde útok na USA či Evropu znovu.

Hurá do metaversa, volby se blíží! Chytré čtení (nejen) na víkend
Afghánistán je jeden velký průšvih, ale Jan Hamáček si skrz něj neváhá vyřizovat politické účty. A na sítích té špíny koluje už mnohem víc. Vítejte v předvolebním Česku, které naštěstí skrývá víc než jen českou politiku.

Šok a tvrdá lekce pro všechny. Funkční Afghánistán byl jen fikcí
Šok z toho, jak rychle a jednoduše padnul Afghánistán, bude západní svět děsit ještě hodně dlouho. Selhalo všechno, co mohlo a co se během uplynulých dvaceti let složitě a nákladně pod Hindúkušem budovalo. Je to tvrdá lekce, která ještě víc sníží ochotu bojovat proti zlu kdekoliv ve světě.

Co pro USA Vietnam, to pro Čechy Afghánistán
Stejně jako mají dodnes Spojené státy trauma z vietnamské války, českou společnost nahlodává afghánský syndrom. A mlčení nad nedořešenými věcmi jej rozhodně nevyřeší.

Čest a sláva žoldnéřům!
Žold za svoje nasazení dostávali i čeští piloti v RAF. Dělá to z nich snad menší hrdiny?

Sankce proti Rusku jsou jen prázdné gesto
Reálně Američané proti Rusku vystupují tvrději než Evropská unie, ani oni však nehodlají pouštět dál než k víceméně bezvýznamným gestům. Rusku se možná jeho postup vůči Ukrajině opravdu nevyplatí, jak ale naznačuje sloupkař Washington Examineru, pokud se tak stane, ekonomické sankce na tom budou mít podíl pramalý.

Konec Kaddáfího: Západ se učí šetřit. I na válce
Válka v Libyi, kterou vedla Severoatlantická aliance proti tamějšímu režimu, byla první „levnou válkou” nového tisíciletí. Z ekonomického hlediska to byly zatím nejefektivněji vynaložené prostředky na vedení války od bombardování Srbska v roce 1998.

Dvě rány do hlavy? Pardon, ale nevěřím!
Ještě než jsem s tímhle článkem začal, pomyslel jsem si: a jéje, tak tímhle dělám opravdu mílový úkrok stranou od mainstreamu.