Předplatit časopis Finmag

Články na téma: antimonopolní zákony

Pálí miliardy, obchází zákony. Čínské Temu opanovalo český internet, úřady tápouinvestigativa
 44 857

Pálí miliardy, obchází zákony. Čínské Temu opanovalo český internet, úřady tápou

Jen málokoho v posledních měsících nezasáhla na českém internetu reklama na čínské internetové tržiště Temu. Agresivní kampaň, do které čínský dravec neváhá sypat desítky miliard, ale komplikuje podnikání tradičním e-shopům po celém světě. A hlasitá kritika už zaznívá i od českých firem: tržiště neplní, co oni musí, a využívá legislativních děr. Co s tím, nevědí ani samy úřady.

Michal Hron15. 4. 2024
Ve Washingtonu se otáčí vítr. Politici soutěží, kdo je nejvíc proti monopolům
 7 709

Ve Washingtonu se otáčí vítr. Politici soutěží, kdo je nejvíc proti monopolům

Čtyři sta padesát stránek zprávy, kterou vydal antimonopolní podvýbor Sněmovny amerického Kongresu představuje první výstřel velké ráže ve válce, kterou politici vyhlašují velkému byznysu. První cíl jsou čtyři technologické firmy, ale u těch se to nezastaví.

Matěj Schneider26. 10. 2020
Kdo se bojí antimonopolních hipsterů?
 5 844

Kdo se bojí antimonopolních hipsterů?

Minulý týden na Finmagu Matěj Schneider zabrousil do historie bojů proti monopolům v USA. Od bostoneského pití čaje k Amazonu. Po stručném historickém přehledu zaostřujeme na dnešek a nové antimonopolní hnutí.

Matěj Schneider10. 10. 2019
Čaj, železnice, Amazon. Jak monopoly škrtily USA
 8 512

Čaj, železnice, Amazon. Jak monopoly škrtily USA

Spojené státy se zrodily z antimonopolního boje. Bostonský čajový dýchánek roku 1773 nebyl nic jiného než revolta proti monopolu Východoindické společnosti. Od té doby Spojené státy procházejí střídavě obdobími růstu monopolů a agresivního boje proti nim.

Matěj Schneider2. 10. 2019
Polemika s antimonopolním strašákem
 6 613

Polemika s antimonopolním strašákem

Ráno jdete do práce a na ulici míjíte další chodce. Jedni mají šedé kabáty od firmy A, druzí bleděmodré od firmy B, třetí hnědé od firmy C. A možná budete mít štěstí na někoho z domácnosti s šicím strojem a šikovnýma rukama… Naštěstí je na světě víc firem než A, B a C. Už jste dnes za barevnější svět poděkovali antimonopolním zákonům?

Jakub Skala5. 2. 2014