Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Články na téma: Finsko

Další články na téma Finsko najdete na Peníze.cz.

Prolhané modly
 15 799

Prolhané modly

Politici jimi zdůvodňují, proč vládnou tak či onak, ratingové agentury je používají při hodnocení prospěchu států, ekonomové se jim klaní. Problém se zbožštěnými ekonomickými ukazateli je v tom, že ukazují špatně. Jsou manipulovány, aby přikryly nepříjemnou realitu.

Pavel Kohout8. 6. 2015
Sdílení ano, stírání ne
 6 063

Sdílení ano, stírání ne

Finská zkušenost ukazuje, že euro nevede ke stírání asymetrií mezi členskými státy.

Lukáš Kovanda28. 4. 2014
Rothschild, Soros, Paulson: Mazáci sázejí na krach!

Rothschild, Soros, Paulson: Mazáci sázejí na krach!

Rothschild si vsadil na pád eura! Pokud máte zájem o dobrou radu od experta, který své odhady nezakládá jen na zbožných přáních, tady je. Sázka na ekonomický kolaps se jeví jako zaručená investiční strategie. Vedle Rothschilda si totiž přihazují veličiny jako George Soros a John Paulson.

Ondřej Fér27. 8. 2012
Devadesát milionů oktávek. Reforma školství by z Česka udělala pohádkově bohatou zemi

Devadesát milionů oktávek. Reforma školství by z Česka udělala pohádkově bohatou zemi

Z propočtů Institutu pro demokracii a ekonomickou analýzu padá brada. Kdyby ze škol lezli méně natvrdlí deváťáci, lidé by vydělávali víc, do důchodu chodili dřív a stát by hospodařil vyrovnaně.

Michal Kašpárek29. 6. 2012
Kam teče hlavní proud

Kam teče hlavní proud

V současné době probíhá debata, zda se Česká republika má přidat ke „hlavnímu proudu“ evropské integrace a podpořit fiskální unii, anebo zůstat raději stranou. Zastánci první varianty argumentují nebezpečím, že bychom mohli zůstat mimo. Kritici jsou naopak přesvědčeni, že nebezpečím je právě onen „hlavní proud“ sám o sobě.

Pavel Kohout30. 1. 2012
Fareed Zakaria: Jsou nejlepší dny Ameriky za námi?

Fareed Zakaria: Jsou nejlepší dny Ameriky za námi?

Jsem Američan, nikoliv náhodou zrození, ale volbou. Hlasoval jsem nohama a stal se Američanem, protože miluji tuto zemi a domnívám se, že je výjimečná. Ale když se dívám na dnešní svět a na silný proud technologických změn a globální konkurence, jsem z toho nervózní. Patrně nejvíce mě znepokojuje skutečnost, že zatímco tyto tendence sílí, Američané se zdají neschopni pochopit rozsah výzev, kterým čelíme. Navzdory medializovaným tlachům u vzestupu Číny většina Američanů vychází z předpokladu, že USA jsou i nadále světovou jedničkou. Ale je to pravda?

Fareed Zakaria8. 6. 2011