Články na téma: Future is now
Vyházejme už psací stroje, stát se musí pohnout, říká šéf pojišťovny Simplea
Digitalizace v Česku má stále obrovské rezervy, zejména pak ve zdravotnictví. Své o tom ví i generální ředitel pojišťovny Simplea, jehož vizi snadného a rychlého pojištění nedostatečná digitalizace tak trošku brání. „Musí se to ale vzít z gruntu, vyházet psací stroje z ordinací a nařídit vše shora,“ říká v posledním díle speciální série podcastů Future is Now.
Hackeři útočí hlavně na firmy, říká expert na malware. Na co si dát na síti pozor?
Hackeři se sice v poslední době zaměřili už téměř výhradně na velké firmy, i běžní uživatelé by ale měli zůstat opatrní, hlavně na sociálních sítích. „O uživatelích se dají vytáhnout informace, které jsou až fantaskní,“ upozorňuje vedoucí analytického týmu ESET Robert Šuman v bonusovém díle podcastu Future Is Now.
Umělá inteligence s vlastním vědomím? Jednou to přijde, předpovídá Mikolov
Tématem dalšího dílu podcastu Future is Now je „emergence všeho“. Co si pod tímto termínem představit? Sara Polak a Tomáš Mikolov kromě jiného řeší koncept vědomí vesmíru a třeba i otázku, jestli stavu vědomí může dosáhnout i umělá inteligence (nebo jestli ho nemá už teď).
Bude nám líp v metaversu? Společnost jede v hamižném módu, varuje Mikolov
Tématem šestého dílu podcastového seriálu Future is Now je metaversum. Tomáš Mikolov a Sara Polak v něm řeší, jak se lidské chování promítá do našeho digitálního světa, ať už jsou to kryptoměny, blockchain nebo virtuální a rozšířená realita. A taky rozebírají plány šéfa Facebooku Marka Zuckerberga.
Svou inteligenci přeceňujeme, i dávné civilizace byly chytré, říká Mikolov
Jsme skutečně tak chytří, jak si myslíme? Je naše civilizace tím nejvyspělejším, co Zemi zatím potkalo? Důkazy pro to máme silné, ale nemusí být vše tak černobílé, jak to vypadá, přemítá v dalším díle speciální série podcastů Future is Now expert na umělou inteligenci Tomáš Mikolov. Usaďte se a užijte si jeho už pátou polemiku s antropoložkou a vědkyní Sarou Polak.
Globalizace má jen krátkodobý přínos, zašlo to moc daleko, říká Mikolov
Globalizace má z ekonomického hlediska sice jasný krátkodobý přínos, z toho dlouhodobého však může přinést spíš negativa. „Je jednodušší okopírovat, co dělá soused. Nejefektivnější přístup převládne,“ říká v novém díle podcastu Future is Now expert na umělou inteligenci Tomáš Mikolov. Se Sarou Polak se dotkne i historie globalizace či budoucnosti národních států.
Nesmrtelnost? Když se nezničíme atomovkami, tak je možná, říká Mikolov
Nesmrtelnost je velmi široký pojem. Může evokovat různé transcendentální emoce, může to být technologická záležitost. Ve třetím díle podcastu Future is Now Sara Polak a Tomáš Mikolov řeší nejen to, nakolik je reálná idea nahrávání mozků a myšlenek do počítačů a vytváření digitálních dvojčat lidí. Řeč přijde i na filozofii vědomí a zanechání odkazu na tomto světě.
Že nám stroje vezmou práci? Nechte jim tu nudnou, radí expert na AI Mikolov
Po generace se u nás říká, že bez práce nejsou koláče. Co kdyby ale najednou byly? Převezmou naši práci roboti? A máme se toho vůbec bát, nebo to naopak vítat? Nejen o tom si v dalším díle speciální série Finmag podcastu Future is Now, zaměřeném na umělou inteligenci, povídali Sara Polak a Tomáš Mikolov.
Technologičtí obři zadarmo nehrabou, Evropa strašně zaspala, říká Mikolov
Povídají si tak, jako by zrovna seděli v obýváku a tlachali o tom, co je zajímá. Což vlastně dělají docela často. Vědec a expert na umělou inteligenci Tomáš Mikolov a archeoložka a výzkumnice Sara Polak se ve speciální sérii podcastů pro magazíny Finmag a Heroine pouštějí hned od začátku do hlubokých témat.