Články na téma: LIBOR
Další články na téma LIBOR najdete na Peníze.cz.
Chvála bláznovství: Proč jsou konspirační teorie užitečné
Kolega Bohumír Žídek zde na Finmagu postupně cupuje všechny možné i nemožné konspirační teorie. Ač záslužná činnost, něco mi na ní stále schází. Dovolte mi prozkoumat, proč konspirační teorie vlastně vznikají a k čemu jsou důležité, i když mohou být mnohdy úplně blbé.
Kovaná ekonomie. Kdo zbohatne na sankcích? Švýcarsko!
Západ přitvrdil sankce proti Rusku, jen Švýcaři nedrží basu. A nejspíš na tom solidně vydělají. Je možné jim to vyčítat? Co když si prostě jenom připustili to, co ostatní nechtějí vidět: že ekonomické sankce v historii přinesly jen pranepatrné výsledky?
Hele, vole, kde mám zlato?
Pojďme si trochu zaspekulovat ohledně amerických zlatých rezerv, nesouladu mezi poptávkou a nabídkou na zlatých trzích a případném skandálu, který může překonat nedávnou manipulaci se sazbami LIBOR.
Skandál jménem LIBOR
Jak bankéři zachránili svět a budou za to po zásluze potrestáni.
Vrtěti LIBORem
Pokud sledujete zprávy, jistě jste si všimli, že i českým tiskem (ač s opožděním o víc než týden) prolétla zpráva o manipulaci s významnou úrokovou sazbou LIBOR – London InterBank Offered Rate.
Anketa: Je světové bankovnictví od základů prohnilé?
Další bankovní skandál – aféra kolem manipulací se sazbami LIBOR. Je světové bankovnictví zkažené až do morku kostí? Jak to vidí Aleš Michl, Lukáš Kovanda, Aleš Tůma a další odborníci ze světa financí.
Dluhy jsou špatné. Ale jen odsud posud
V posledních několika dnech jsme na dluhopisových trzích mohli vidět něco, co by před několika lety vypadalo jako směšná iluze: na dražbě krátkodobých dluhopisů prodala německá a britská vláda své dluhopisy se záporným výnosem. Ano, čtete správně – investoři dostanou od vlád zpátky míň, než jim půjčili.