Články na téma: osobní rozvoj
Osobní rozvoj je úsilí o zlepšování a zdokonalování sebe sama. Toto zdokonalování může být jak na úrovni osobního života, tak na profesionální úrovni. Může se tedy zaměřovat na všechny aspekty života, na různé aktivity a cvičení, které podporují růst a zlepšení.
K osobnímu rozvoji je třeba sebeuvědomění, tedy porozumění vlastním hodnotám, krátkodobým i dlouhodobým cílům dané osoby a silným i slabým stránkám. Je to základ, který pomáhá identifikovat oblasti, ve kterých je třeba se zlepšovat
Cíle osobního rozvoje můžou být různé, od kariérních cílů, vzdělání, zdraví po finance nebo vztahy. Důležitou součástí osobního rozvoje je péče o duševní i fyzické zdraví, protože ovlivňují schopnost dosahovat stanovených cílů i možnost si takové cíle stanovit.
Další články na téma osobní rozvoj najdete na Peníze.cz.
S průměrnými lidmi skvělou firmu nepostavíš. Jak přilákat ty správné zaměstnance?
Každé podnikání je především o lidech. Jak ale do své firmy přitáhnout ty správné a jak ty, které už máte, dál rozvíjet? Expert na komunikaci a vzdělávací strategie Šimon Steffal má v jednom jasno: „Nedemotivovat lidi kolem je základ,“ říká v podcastu mentoringové platformy DoToho!
Očima expertů: Jak se motivovat a jak být lepší
Další pokračování naší pravidelné anketní rubriky se bude věnovat osobnímu rozvoji. Koučové, terapeuti, psychologové, konzultanti a úspěšní podnikatelé vám dají pár praktických rad a tipů, jak na sobě zapracovat.
Když máš PROČ, zjistíš JAK
Matka všech knih o osobním rozvoji připomíná, že štěstí i úspěch obvykle přicházejí jako vedlejší produkty úsilí o něco důležitějšího, než jsou štěstí a úspěch.
Peníze, nebo život? Čajovnové duchovno útočí
Ne, peníze samotné člověku trvalé štěstí nepřinesou. Zuřivá honba za smysluplným, šťastným a svobodným životem ale taky ne. Hlavně pokud si ty tři cíle pletete.
Produktivita se skrývá ve třech NE: co NEdělat, co NEřešit, na co NEodpovídat
Proč jsou vaše pokusy o produktivitu kontraproduktivní?
Jste vycukaní strachy? Pořiďte si pořádné jizvy
Julien Smith je další autor, podle kterého život začíná na okraji komfortní zóny. Kdo říká A, měl by ale říct i B: že tam život někdy taky končí.
Oslizlé na povrchu, výživné uvnitř. „Sedm návyků“ je jak ovocný knedlík
Od nejslavnější motivační knihy nedávno zesnulého Stephena Coveyho může odpuzovat kult jejího autora i sešněrovaný sloh. Jenomže Covey si dobře všiml, co odlišuje zoufalce od vyrovnaných lidí.