Články na téma: Robert Shiller

Ekonomické superstruny Roberta Shillera
Finmag včera přinesl překlad textu laureáta „Nobelovy ceny za ekonomii“ Roberta Shillera. Shiller v něm hájí svou disciplínu poukazy na nedostatky jiných disciplín, o jejichž vědeckosti by si nikdo netroufal pochybovat. Nahrávka na smeč – tak hodnotí Shillerovu obranu Tomáš Fürst.

Nobelova cena a Grossův byt
Lukáš Kovanda ve svém textu o letošních laureátech Nobelovy ceny za ekonomii hledal rozdíly mezi nimi. Pavel Kohout nabízí jiný pohled. Totiž – dívá se, co jejich práce znamenají pro obyčejného investora.

Dva muži, co se nemusí, a Nobelova cena
Před dvěma dny oznámila Královská švédská akademie věd letošní laureáty Nobelovy ceny za ekonomii. Stali se jimi hned tři američtí vědci. A dva z nich lze směle označit za protiklady. Lukáš Kovanda nabízí zajímavou historickou paralelu...

Pavel Kohout: Jak je to s efektivními trhy
Ekonom Pavel Kohout se nechal inspirovat naší páteční anketou na téma hypotéza efektivních trhů. A podrobil hypotézu zdrcující kritice.

Investiční chyby: podléháte davovému šílenství
Třetí díl seriálu, který prozradí, jak (ne)prodělat kalhoty. Z předchozích dílů už víte, že se nevyplácí slepá důvěra v experty ani slepá důvěra v sebe. Do třetice: slepá důvěra ve většinovou volbu může být stejně spolehlivou cestou k finanční katastrofě.

Finanční krize aneb tentokrát je všechno jinak
V souvislosti s poslední krizí se mluví o tom, jak je bezprecedentní, odlišná od všech dosavadních. Kniha Carmen Reinhartové a Kennetha Rogoffa říká: Nikoli, všechno tu už opravdu bylo.

Jagdish Bhagwati: Krize? Můžou za ni lidé z finančnicko-vládního komplexu USA
Jagdish Bhagwati, profesor ekonomie na Kolumbijské univerzitě, říká: „Stýskání, že pracovní příležitosti mizí do Asie, je výsledkem zjednodušeného pohledu.“