Články na téma: Silvio Berlusconi

Rok 2018: Co jsme viděli v křišťálové kouli
Politika může naše životy ovlivnit víc, než si připouštíme. Co od ní čekat v novém roce?

Jaký bude Trump?
V pátek přestane být Donald Trump prezidentem-čekatelem a stane se prezidentem, se vším, co k tomu v Americe patří. Jak asi bude nakládat se svěřenou mocí? Bradford DeLong z univerzity v Berkeley nabízí několik scénářů.

Konec starých časů po italsku? Pět hvězd pana účetního
V italských parlamentních volbách zazářilo nové hnutí, vedené Beppem Grillem, bývalým komikem. Pro novináře, zejména cizozemské, má Grillo automaticky nálepku populisty. Jenže – „Označovat Grilla za populistu není fér – i přesto, že některé prvky programu mají líbivý ráz,“ říká ekonom Pavel Kohout.

David Ondráčka: Mafiáni už nehrají o svůj byznys, ale o kriminál
Nevládní organizace Transparency International má za úkol bojovat s korupcí. V zemi jako Česká republika to může být nadlidský úkol. Co si myslí šéf Transparency International ČR David Ondráčka o aktuálních korupčních aférách?

Enrico Colombatto: Evropská centrální banka je zruinovaná už teď
„Když Itálie, Řecko nebo kdokoli další vyhlásí bankrot, bude mít Evropská centrální banka dostatek kapitálu, aby ty následné ztráty pokryla? Odpověď je ne,“ říká italský ekonom Enrico Colombatto.

Principy, nebo chleba? Nastal čas, aby Němci slevili ze svých zásad?
Poslední měsíce střídá jedna špatná ekonomická zpráva druhou. Všichni navíc sice teoreticky znají řešení, ale praktické kroky osud eurozóny spíš ohrožují. Vyplatí se investice do principu?

Silvio padl, Andrej povstal. Souvislost čistě náhodná?
Politický příběh dvou zemí. V hlavní roli miliardáři s velkým B.

O kolik zchudneme, až zkolabuje Itálie
O finančním pádu Itálie se spekuluje už nejméně půldruhého roku. Pád Silvia Berlusconiho ony spekulace řádně přiživil. Možná to ale nebude zas tak horké, i když by se Itálie nakonec položila... Tedy, jak pro koho!

Pavel Kohout: Bankrot se zbytečně démonizuje. A platí to i pro Itálii!
Italské dluhopisy lámou rekordy. Ne každý milník je ale důvodem k oslavě. Právě naopak. Výnosy z desetiletých dluhopisů vystoupaly o 48 bazických bodů na 7,25 procenta, dvouleté pak vyskočily dokonce o 73 bodů na 7,11 procenta. Podle expertů jde o hraniční hodnotu, která není dlouhodobě udržitelná. Společně s výnosu dluhopisů pak rostly i pojistky proti úvěrovému selhání. Co se stane, pokud se Italům a Bruselu nepodaří trhy uklidnit? A je to vůbec možné? Více v exkluzivním rozhovoru s Pavlem Kohoutem.